1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

По што ќе ја паметите 2014?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Snow-Queen, 10 декември 2014.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Јас 2014 ќе ја паметам по тоа што ја дочекав како мајка, првиот мој роденден како мајка....неговите први запчиња, зборчиња, чекорчиња, неговата крштевка, неговиот прв роденден.
   
  На Elissa, ivancekitty, Mhhm и 9 други им се допаѓа ова.
 2. Maroon5

  Maroon5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  936
  По тоа што изгубив 30 кг, прв дечко..
   
  На NaAstorMajkata, aleksandrajaneska, Barbie07 и 10 други им се допаѓа ова.
 3. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.164
  Допаѓања:
  940
  Пол:
  Женски
  По тоа што уште повеќе лека-полека напредувам во себеспознавањето!Исто и по тоа што дознав каква личност еден мој другар,да не грешам душа,ама ме научи каде треба да се чувам од него и од луѓето слични на него-гребатори и шпиони во туѓата интимност!
   
 4. HuntressGirl

  HuntressGirl Активен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  По тоа што добив сестра, што ја чував, и за петките на школо и по тоа што конечно си го исчистив шифоњерот и што почнав да читам ОК!. Не е ништо посебно но сепак ми значи. :)
   
  На NaAstorMajkata, Mhhm, Lella и 2 други им се допаѓа ова.
 5. anina

  anina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  5.238
  Пол:
  Женски
  По тоа дека родив ќерка, се здебелив, почнав да седам само дома, останав без работа, почнав да имам неопходни дежурства навечер (е со бебето де)...
  А да, од седење дома станав многу активна на Фемина
   
  На Elissa, Mhhm, Lella и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  Уфф има многу добри ама и лоши работи..
  Сите добрите работи кои се случија се поврзани со дечко ми :angel:
  Уште од стартот ми се исполни една желба - конечно нова година ја дочекав во неговите прегратки
  Во Јануари започнавме врска, во Јули прв пат бев со него :$, конечно моите сфатија дека тој е најдоброто за мене и ме оставија да уживам со него, премногу преубави моменти, премногу планови, премногу возвратена љубов..:inlove: го сакам и сакам нашево да потрае барем до крајот на животот :wasntme:.
  Лошите работи не вредат да се пшуваат, ќе кажам само дека имаше многу плачки, многу срушени соништа, болести.. се надевам се ќе остане во минатото и дека 2015 ќе донесе само добри нешта :)
   
  На ivancekitty, Mhhm, Lella и 2 други им се допаѓа ова.
 7. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.710
  Допаѓања:
  98.543
  Пол:
  Женски
  По ништо.Ако не ме изненади нешто до 31!
   
  На cresa-jagoda и Barbie20 им се допаѓа ова.
 8. Sfera

  Sfera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2014
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  2.416
  Многу еднолична, досадна година.
  Не верувам дека ќе ја паметам по нешто!
   
  На franca му/ѝ се допаѓа ова.
 9. nevermet18

  nevermet18 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  5.212
  Допаѓања:
  13.054
  Пол:
  Женски
  Ќе ја паметам по пресвртите.
  Ќе ја паметам по разделбите и повторните средби.
  Ќе ја паметам по погрешните одлуки.
  Годинава созреав доста.
  Исто така, во 2014 станав член на Фемина Форумот. :)
   
  На ivancekitty, kolovoz, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Melita-te-saka

  Melita-te-saka Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2014
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Женски
  Да не беше оваа година немаше никогаш да го сретнам мојот дечко, немаше да се засакаме и немаше да бидиме тоа што сме сега. :)
   
  На Mhhm и kmaja им се допаѓа ова.
 11. vinozito1

  vinozito1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2013
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  3.417
  Останав без работа за две години два пати.
  Сега е редно да најдам поарна работа.
   
  На kolovoz му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Rabbit

  Rabbit Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  2.252
  Допаѓања:
  45.693
  Пол:
  Женски
  По најубавото нешто што ми се случило во животот- станав МАЈКА :inlove:
   
  На galapce, Elissa, ivancekitty и 7 други им се допаѓа ова.
 13. ku4ence

  ku4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  883
  Допаѓања:
  1.753
  Пол:
  Женски
  Ќе ја запомнам по тоа шо сфатив дека со години сум се дружела со погрешни луѓе, т.е невистински другарки кој ми правеле само лице. По тоа шо се подобрив на подобро психички (според мене), по тоа шо некој работи ми се случија за прв пат, по глупостите шо ги правевме со другарка ми во лето, по иницијативите за собирање на разгледници, четки за сликање и моливи. Во средината на годината се роди во мене некоја љубов кон литературата. По забавните пријатели шо ги запознав за време на патувањата. По тоа шо си најдов дружина со слични ставови и мислења како моите. По тоа шо си го подобрив односот со некој членови од фамилијата.
  Во 2014-та ми се случија многу подобри работи одколку лани. Оваа година сфатив дека се зависи од мене. :)
   
  На Mhhm и Valerin им се допаѓа ова.
 14. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  Poveketo po neubavi raboti za zal,strasnite kavgi so tatkomi,zavrsuvanjeto na mojata 4 i pol godisna vrska po poveke padovi otkolku izdignuvanja na profesionalno pole mn.neubavi raboti mi se slucija i ostavija golema praznina vo mene,od podobrite raboti ke go pamtam odmorot koj bese nazaboravno dozivuvanje nekoi raboti koi gi postignav koga bev uporna iako ne mi odese sve od raka no sum mn poiskusna sega nekoi luge koi gi zapoznav i nekoi ubavi momenti koi doziveav so moite bliski,za zal poveke se neubavi raboti otkolku ubavi ovaja godina no toa e...
   
 15. Isabel

  Isabel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  2.244
  2014 како година ми донесе една огромна радост во март, а на друга страна немав баш среќа...
   
 16. Srckata28

  Srckata28 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  4.630
  Допаѓања:
  22.019
  Пол:
  Женски
  За мене секоја година е посебна,и затоа нема да речам дека ништо посебно не се случи во неа.

  Па,на почетокот на оваа година можам да кажам дека не ми беше некој убав и посебен период.Имав и еден многу неубав настан преку летото.Подоцна,ослабев,си најдов друштво...Се заљубив по втор пат во мојот живот.Станав многу носталгична годинава,и,оваа година ако ме терате да ја именувам,би ја именувала како Година на Чувствата.Бидејќи и беше таква.Година,што ме натера да препливам низ разбрането море од чувства.
   
 17. bussines-woman

  bussines-woman Активен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2014
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  Нормално е дека во 365 денови ќе се случаи и убави и неубави работи, но сепак оваа 2014 година ќе си ја паметам по две од најклучните моменти во мојот живот: дипломирав и се верив :)...тука се и слатките родендени, незаборавните дружби, (не)уморните работни денови, уредувањето на нашиот дом....
  Сепак се надевам дека 2015 ќе ми донесе уште поголема среќа и радост, со оглед на тоа што се спрама свадба :inlove: ви посакувам се најубаво на сите :*
   
  На ivancekitty, Mhhm, Lella и 2 други им се допаѓа ова.
 18. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  6.417
  Допаѓања:
  34.364
  Пол:
  Женски
  Најубавата година во мојот живот. Станав мајка!!! :inlove:
   
  На galapce, ivancekitty, Lella и 2 други им се допаѓа ова.
 19. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  9.291
  Допаѓања:
  125.069
  Уредувањето на нашиот заеднички дом,понудата за брак,вереничкиот прстен,најубавиот летен одмор,сите моменти поминати со внуками:l:
   
  На Barbie07, galapce, ozbilnazena и 8 други им се допаѓа ова.
 20. SlAtKi4ka.SlAtKi4ka

  SlAtKi4ka.SlAtKi4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  247
  Допаѓања:
  313
  Пол:
  Женски
  Ќе ја паметам по многу работи но најмногу по успесите кои со труд ги постигнав, по тоа што многу научив за една година :):)