1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

По што ќе ја паметите 2014?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Snow-Queen, 10 декември 2014.

  1. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    по ништо аааа да на една случка во летото која ке си ја задржам само за себе хехехе
     
  2. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    Ахххх 2014... Ќе ја паметам по тоа што, конечно сватив дека другарство не постои. Научив дека никој не заслужува 2 шанса. Почнав нешто со најдобриот , најубавиот , најпаметниот , најфиниот дечко и се надевам дека ќе трае. Ја изгубив работата за која што давав се од себе , али и многу научив на тоа поле :rofl:
     
  3. Barbie20

    Barbie20 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    10.722
    Пол:
    Женски
    Во глобала, во текот на 2014 ми се случија повеќе лоши, отколку добри работи.
    Еве сега се мислам да најдам барем една добра работа, ама не ми текнува. А штом не ми текнува значи немало.
    Премногу солзи, премногу разделби, падови, разочарувања, губење личности, еден голем шок кој никогаш нема да го заборавам, вртење во круг преку целата година...
    Ништо значајно, ништо големо, што би ме натерало да се сеќавам на оваа година.

    Еден период од летото ми беше онака еден од посреќните периоди од годинава, кој за жал сепак заврши лошо. Единствени 2-3 месеци во кои бев исполнета, сакана, среќна и период кога го имав најубавиот одмор досега.
    Имав премногу очекувања, а не добив ништо од тоа, иако на моменти мислев дека сум блиску до остварување на сонот.
     
    На ivancekitty, Dream-Girl, QweenSM и 2 други им се допаѓа ова.
  4. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Ќе ја паметам по многу работи, воедно како една од подобрите.
    Иако татко ми беше на болница и за малце се спаси од смрт, иако брат ми беше во сериозна депресија, иако е уште една година живеена во непобедлива сиромаштија...
    Ќе ја паметам по мојата победа над анксиозноста. По мојата успешно завршена прва година на факултет. По моето прво работно искуство и по првиот и најпрекрасниот одмор со мојот дечко кој сама си го заработив. По многуте излети, шеткања, кафиња, бакнежи, водење љубов и кавги со еднинствениот дечко што некогаш ја заслужил мојата љубов и почит.

    Ќе ја паметам како една луда година од мојата младост.
    И доколку постои Господ, би му заблагодарила за здравјето и среќата на сите мои драги луѓе. Тоа е најбитно.
     
    На ancebanance, galapce, ivancekitty и 7 други им се допаѓа ова.
  5. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Во период од 365 дена секако дека се случуваат убави и неубави работи.
    Годинава која е во заминување ќе ја паметам по донесувањето на клучна одлука за стапување во брак.
    А тоа ја наметнува и потребата од уредување на нашиот заеднички дом кој е во завршна фаза. Во новата 2015, посакувам повеќе радост и среќа со тоа што ме очекува свадба.
     
    На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
  6. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.364
    Допаѓања:
    317.421
    Пол:
    Женски
    Станав мамичка по втор пат и испратив едно прваче на училиште годинава :)
     
    На galapce, ivancekitty, Divinebutterfly и 10 други им се допаѓа ова.
  7. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Јас највеќе по летото. Едно од најубавите лета ми беше изминатово.
     
    На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.669
    По многуте патувања... мислам дека тоа најмногу ме исполни и делумно надокнади за празнината што ја остави заминувањето на една исклучително важна личност од мојот живот.
    Остварив една долгогодишна желба и започнав со остварувањето на нова.
     
    На anuskaNESTLE, joy1 и mims-89 им се допаѓа ова.
  9. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Teska godina za na kraj nejzinata nasmevka da nadmine se i da mi napravi se poubavo.
    Ragajneto na mojata cerka e najubavoto sto se sluci vo mojov zivot,iako se macevme dva meseca vo bolnica sega nejzinata nasmevka me pravi najsrejkna na svet.
    Imase mnogu teskoti ova gosina ali za srejka rezultatot e mnogu dobar,MOJATA DUSICKA MOJATA CERKA E NAJUBAVOTO sto mi se sluci :)
     
    На Lella, joy1 и anina им се допаѓа ова.
  10. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Па доста убава година за мене, дипломирав, положив за возачка, имав убаво работно место кое го напуштив ... Се на се успешна година :)
     
    На Waka-waka, anuskaNESTLE, Artemission и 2 други им се допаѓа ова.
  11. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    9.360
    Пол:
    Женски
    Ништо посебно! Иако летово си поминав убаво, запознав многу луѓе и имаше некои навистина убави моменти, но не ми даваат повод да ја паметам! Многу имам плачено годинава и за тие работи и до ден денес плачам, па затоа 2014 е уште една измината година за мене :)
     
  12. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    diplomirav
    se razocarav od fakultetot koga vidov deka rabotata e 90% razlicna od fakultetot
    se razocarav od drzavata deka ispadna avrm i prv.mk objavuvaat oglasi za rabota za mesta sto se veke popolneti
     
    На Umbrella22 и anina им се допаѓа ова.
  13. Strumfeta17

    Strumfeta17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2013
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    132
    По многу убави и неубави нешта, а најмногу по тоа што 2014 год влегов во светот на возрасните, ја изгубив невиноста. Иако се вика губење, јас мислам дека многу повеќе добив отколку што изгубив, Добив можност да уживам во едно прекрасно задоволство кое не се купува со ниту едни пари.
    Имаше и лоши моменти но убавите беа повеќе. Дај боже и наредната барем да ми биде толку убава како оваа, да бидеме живи и здрави јас и тато, и да имаме пари за основните работи, друго и не е важно.
     
  14. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Вака кога се навраќам, знам дека ќе ја паметам како најисполнета година со работни обврски, без сомнеж.
    И по мојата успешна соработка со веќе докажани професионалци во моето поле, каде јас како надежен и амбициозен подмладок остварив успешна асистенција.
    Никогаш нема да ги заборавам нештата кои ми ги кажа професорот Симеон Танев и ми укажа толку голема поддршка, ми ја крена мотивацијата и надежта дека сепак оној кој се труди и се залага за себе си на крај добива резултати и нормално, после ова, љубовта спрема она што го работам не престана да расте.
    Уште ме поздравува со она „Ти си дете, златно дете. Чувај се!“ кога ќе се сретнеме некаде.

    Посакувам и следната да биде ваква.
     
    На ivancekitty, anuskaNESTLE и Lella им се допаѓа ова.
  15. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    За јавност би го издвоила само дипломирањето. :angel:
    Сé на сé, може да се каже дека испраќам прилично убава година...

    :makeup:
     
    На Captain-Omni и Irrepleceable им се допаѓа ова.
  16. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Јас почнав да верувам дека ако ти се падне паричката на Бадник, ќе имаш убава и бериќетна година.
    Па така мојата убава година ја препишувам на среќата која ми ја донесе мојата паричка.
    Дипломирањето, работата која ја најдов и секако уште една година плус со мојата љубов се само дел од убавите работи оваа 2014. Се надевам дека и до крајов на месецов ќе имам уште неколку убави работи, за да можам да си посакам уште една убава година како оваа. :)
     
    На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Butterfly-Girl

    Butterfly-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Па, ништо посебно нема ми се случено, само некои мали работи... Летото ми беше многу убаво, прва година во гимназија и то :)
     
    На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
  18. wiky09

    wiky09 Нов член

    Се зачлени на:
    11 декември 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    по летото кое ми помина многу брзо но интересно
     
    На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Рaзделбaтa сo стaрoтo oделение. Иaкo сo душa чекaв дa зaвршaм зa дa не учaм сo нив, уште ми недoстaсувaaт. Пoрaснaв сo нив, кo семејствo ми се, кoлку и дa ме пoвредиле, кoлку и дa ме нервирaaт, секoгaш ќе имaaт пoсебнo местo вo мoетo срце
    Пoчнaв дa слушaм рoк музикa и дa гледaм aниме и други цртaни. Свaтив декa не сум сaмa и декa имa мнoгу кaкo мене. Зaпoзнaв еднo мнoгу дoбрo, грижливo и зaбaвнo мoмче, нo ми беше срaм дa рaзгoвaрaм сo негo, тoa е единственaтa рaбoтa зa кoјa се кaaм. Вo глaвнo дoбрa гoдинa, зa рaзликa oд минaтaтa.:)
     
  20. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.335
    Допаѓања:
    83.592
    Пол:
    Женски
    Можам да кажам дека годинава е мојата најсреќна година :) Не дека другите ми биле лоши но оваа ми е посебна која што ќе ја паметам по многу убави работи :angel:
    Најпрво ќе го издвојам моето запросување за кое што не ни сонував дека ќе се случи баш во 2014 :lol:
    Одморот кој што изгледаше како во филмовите :inlove:
    Во оваа 2014 година мојот најдобар другар доби син :) ќе ја паметам по тоа што моите родители за првпат се запознаа со сватовите и таа беше една од најубавите семејни вечери во мојот живот :)

    Посебно последниве месеци најмногу ме радува совршеното разбирање со татко ми ,тоа што разговараме отворено за се и ја чуствувам блискоста меѓу нас , не е како порано кога едвај разменувавме по некој збор.

    2014 е година во која што бев скоро секој ден насмеана,среќна и здрава.
    Оваа е уште една убава година која што ќе ја оставам позади мене а се надевам дека секоја наредна ќе биде уште поубава.Само да сме сите живи и здрави друго се ќе биде,ЗНАМ ! :D
     
    На galapce, kolovoz, ivancekitty и 13 други им се допаѓа ова.