1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

По 20-30 години...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од bona, 16 декември 2010.

  1. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    Знам дека има слична тема, “По 10 години“, но јас не мислам општо за животот, туку кога вашите деца ќе бидат 18-24 (мислам дека повеќето сме на овие год), и тие ќе ја најдат најдобрата страна femina.mk .
    Дали сте размислувале што ако тие ги прочитаат вашите мислења, ако од овде дознаат нешта што не сакате да ги знаат, или пак ако се зачленуваат а вие не знаете, исто така и тие не знаат, и бараат совети, а вие им давате?... :lol:


    Да почнувам јас прва :$
    -Замислете... ќерка ми/син ми: “мамо, па ти многу проблеми си имала“, “види види што си сакала да му кажеш на тато :P “, “еј па тато стварно бил мангуп :D “, “ :o па ти на 16 и пол си ја изгубила невиноста а мене ми викаш мала си :^) “, “навистина не ти течело крв :D “...
    -Ќерката/синот бара совет како да му/и се доближи, а јас ја/го советувате како да го направи тоа. Јас и/му забранив да се гледа со тој/неа, и сега бара совет „семејството или љубовта„ и јас “ако го/ја сакаш биди со него :P “. Ќерката (16,17 год) бара совет дали да да има с*кс со него, и јас “кога веќе си спремна и сте 2 год заедно зошто да не :D “...

    Ве чекам... :wasntme:
     
  2. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Па искрено не би се осеќала добро моите деца да читаат зошто сум се скарала со татко им, сите вреѓања упатени во што би му кажала, на колку години ми бил првиот сексуален однос и дали ми течело крв, кога сум имала секс, каква долна облека сум носела, колу сексуални партнери сум имала, кои пози сме ги правеле и каков вид на секс практикувам. А кога ќе отворат во орален, анален секс, необична сексуалност, или брачни неверста...општо нашите деца, е таму има да се изначитаат се и свашта. Според мене тоа се интимни работи што не се споделуваат со секого, а најмалку со деца. А на форумов сите си се опуштаме затоа што е анонимен.
     
  3. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    ок ама јас мислев на тоа тие да знаат дека си на пр. ти срекичка, а јас бона... :lol:
     
  4. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    По 20 или 30 години што нема да измислат кога и најмало дете работи на компјутер до тогаш незнам што се може да се случи. Инаку не би се осеќала убаво моите деца да го читаат она што јас сум го пишувала.
     
  5. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Па нема да им кажеме дека сме ние :D
    А во случај ако веќе знаат, ќе им ставам забрана на странава, да не ја гледаат :rofl:
     
  6. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Ќе има што да прочитаат. Посебно мислењето за најдобриот секс, како мајка им дава пример и упатство на наредните форумџики што да напишат. Резил. Ќе им дадам да читаат во политика, за да знаат дека ако станат вмро 0вци ќе се откажам од нив преку весник.
     
    На La.Reina.Del.Sur, Dejana.M, Phyramide и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Да можам да си ги прочитам мислењава по 20-30 години слатко би се изнасмеала, и тогаш нема да ни е важно приватност и сите ке одиме на кафе и ке се изгушкаме :D А децата да ми ги прочитаат мислењава овде, многу грешна слика ке добијат оти за се што ме мачи и најмало пишувам, и триста глупости други, во депресија ке паднат само од читање, и ке му влепат сигурно 5-6 шамари на татко им (ако дечко ми им биде татко се разбира) :) Оффи ме изнасмеа со тоа да ти прочитаат коментар за најдобар секс.
     
  8. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.020
    Допаѓања:
    5.943
    За 20-30 години се гледам себеси како една успешна професорка по англиски и преведувач ...за деца и маж ако даде Господ , знаете како е се што е мое ке си дојди :))
    Aко е случај да имам деца ке им се посветувам и нив но ке се обидам да одржувам еден баланс помегу работата и семејството :)
     
  9. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    ^^^Прашањето беше друго ;) Што кога тие(децата) ќе читаат што се имаме пишувано по форумов?
    Инаку, моиве сигурно ќе се прашуваат дали стварно мајка им била толкаво теле и смотана :$ :rofl:
    Па кога ќе читаат за татко им, туф туф, комедии, има да го мразат ]:) :rofl:
     
    На bona му/ѝ се допаѓа ова.
  10. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Па јас и така планирам да сум си многу блиска со децата, па се надевам заедно ќе си се смееме на се прочитано тука без срамење :D
     
  11. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    По 20-30 години здравје боже ќе бидам свекрва и ќе и велам на снаа ми зачлени се на Фемина Господ да и даде долг век на странава и на форумов таму е многу интересно и ќе и купувам еден нејзин лап топ(ако нема) и по цел ден нека си седи а јас ќе и готвам, ќе и пеглам, но никогаш нема да и кажам која сум :rofl:
     
    На Serafima му/ѝ се допаѓа ова.
  12. mar17

    mar17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    107
    Се гледам како успешна професорка по италијански јазик со две(дај Боже)прекрасни дечиња,маж полн со љубов,ах па што ми треба друго..само здравје ! :)
     
  13. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Да ја имам само таа среќа да ме прочитаат и можам да земам пиштол да се упуцам во глава, особено по коментарите откако ќе изгубам невиност.
    Или во Модни критики да ни се смеат за комбинациите кои во наше време баш се шик. Пу пу, не може! :D
    Не благодарам, нека се едуцираат место тоа. :D Или нека си најдат друг форум. :angel:
     
  14. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    По 20-30 години ке измислиме нов форум....а овој нека остане наша (јавна) тајна :angel: :wasntme:
     
  15. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Јас не верувам дека по 20-30 години ке седиме и ке пишуваме сеуште по форумов... А ако е така ке имаме по 10000 мислења најмалку така да неверувам да се занимаваат со тоа.
     
  16. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    пупупу скраја да е до ова да ме читааат и јас совети да им дава ова не би ми било мило.........
     
  17. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Не можам да претпоставам што ќе биде по 20-30 години искрено.
    Многу работи кои не си ни помислувал дека ќе ги правиш можеш така да ги правиш така да не се замислувам никако.
     
  18. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    што да размислувам сега за тоа, знам дека нема да бидам жива до тогаш така да :D
     
  19. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Не трескај бре ти глупости тука ,,нема да бидам жива,, :devil:

    А јас, :?: можеби за 30год ќе чувам внуци (си имам јас години а и малиот си расне :D )
     
  20. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    Интересно :)
    Искрено здравје боже ако функционира форумов и ако видам дека ќерка ми седи на него,ќе се сетам на моите часови поминати овде,и тоа како форумов ми претставувал личен дневник некогаш и ќе посакам да и биде и неа бидејќи овде има многу поучни работи кои вреди да се анализираат.
    Ако видам дека некогаш го оставила вклучен форумов никогаш нема да се осмелам да видам под кое име пишува овде бидејќи тоа би било најголемо зло (исто како мене некој сега да ми го направи тоа).
    Можно е само да и кажам дека некогаш и јас сум пишувала овде ама нема да и го откријам името.
    За син ми ако го имам нема многу да кажам,веројатно нема да седи на форумов,а ако седи и ако не се покаже како стабилна личност ќе го квалификуваат како трол така да нема да му се замарам.