1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Праведно Правни (Fairly Legal)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Hipster, 9 септември 2011.

 1. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  незнам дали ми е добар преводот на Македонски, но се мислев и не им текна подобра идеа! ако некој има подобар избор слободно нека го поправи модераторот
  Праведно правни или (порано позната како Соочувајќи се со Кејт) е Американска телевизиска серија. Главните улоги ги толкуваат Сара Шахи, Мајкл Труко, Барон Вон, и Вирџинија Вилијамс. Премиерата се одржала на 20 јануари 2011 година. На 2 мај 2011 година, се објави дека серијата е обновена за втора сезона.
  [​IMG]
  Содржина
  Кејт Рид ќе ја промени нејзината професија од адвокатот на медијаторот во адвојкатсакта канцеларија на својт татко во Сан Франциско. Татко на Кејт неодамна починува оставајќи и ја на Кејт и фирмата и тоа да се прилагоди на загубата. Серијата главно се движи околу нејзинит живот, работа и бившит сопруг, кој нема да и биде само бивш сопруг и нејзината успешна и амбизиозна маќеа која сака да ја преземе фирмата од нејзини раце.

  Одвај чекам да ја гледам втората сезона, бидејќи правата ми беше мн кул 8)
  Посебна ми е кејт и нејзините хумористични испади, и нејзинит стил можам да додам дека ми е беспрекорен, прекрасна глумица.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]-посебно ми беше интересен одност меѓу Кејт и нејзиниот асистент.
  [​IMG]
  можеби една од најмешните сцени во цела 1 сезона :lol:
  [​IMG]-Вечните нивни вжештени дискусии и расправии!

  Првата сезона има 10 епизоди кои траат 45 минути.
  Доста од мене, што мислите вие, дали ви се допаѓа?
   
  На Dgirlll му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Maca-BT

  Maca-BT Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  163
  Праведно Правни(Fairly Legal)

  Ова е единствената серија која шо можам да ја опишам со еден збор, и тој еден збор е „ЗАКОН“.
  Доста интересна приказна, добра актерска екипа, доста интересни моменти.....и дефинитивно најдобрата серија шо се емитува на Universal. Омилен лик дефинитивно Кејт, не зато шо е главен, туку зато шо е доста интересна самата посебе и на моменти можи со нејзините „испади“ да те натера да заплачиш од смеење =)
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  Праведно Правни(Fairly Legal)

  Добро е мислев дека сум единствената будала која не само што ја има изгледано серијава туку и дека воопшто му се свија :lol:
  сега се снима и 2 сезона ќе ја даваат уште малку, мн сакам да видам што ќе и се деси на Кејт, дали ќе се врати на работа. мислам дека оваа сезона ќе ја посветат на тоа :) Или пак Кејт ќе се свести дека се создадени еден за друг со Џастин. ОСтанува да видиме :wasntme:
  П.С иаку не е најбитен дел ама мене ме фасцинира стилот на Кејт :inlove:
  [​IMG]
   
 4. Maca-BT

  Maca-BT Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  163
  Праведно Правни(Fairly Legal)

  Донт бери гајле, не си единствената....јас мислев да отворам ваква тема ама ај реков чим нема, значи голем дел не ја гледат па ке се брукам за џабе xD....Иначи колку шо сум во тек со серијава, фтората сезона почнува Јануари, така?!.... И ај хоуп тека ќе се свести Кејт =D
   
 5. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  Праведно Правни(Fairly Legal)

  Да и јас како што знам дека втората сезона е од Јануари, ќе ја даваат на универзал вајда, ако не торрентче ни е мајката :lol: Ај баш сеа ќе почепкам по нет да видам што како :rofl:
   
 6. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  Праведно Правни(Fairly Legal)

  Леле конечно втора сезона, Ау, не ми се верува ја заборавив серијава...
  S2, Ep1
  Mar. 16, 2012 Satisfaction
  Ја има на замунда.
  Не е лоша првава, само косата на Кејт е :o лошо, многу лошо :x
  T.e екстра беше епизодава, али тој новиот можеле поасален да го најдат...
  ни името не му го запамтив.
  И крајот го краси делото,ама ептен.
  [​IMG]
   
 7. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  Праведно Правни(Fairly Legal)

  [​IMG]
  постерот е многу јак, богами баш, lawyers be aware 8)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] :lol:
   
 8. Maca-BT

  Maca-BT Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  163
  Праведно Правни(Fairly Legal)

  Арно сега почна пак, ке има шо да се гледа кога ке заврши Pretty Little Liars (вторник), па The Secret Circle кога ке оди на пауза (втората недела од Април) и NCIS и Gossip Girl дур се чекат xD
  Иначе ова последната прејака, доста смешни муабети ко ретардирана пред компјутер се смееф xD
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  Праведно Правни(Fairly Legal)

  Te чекав да пишеш дали си ја гледала :D
  Инаку да конечно нешто за гледање, се е на пауза..
  Оваа сезона ќе има 11 епизоди.
  Следната е на 23 Март, значи секој петок ќе има епизода ;)
   
 10. Maca-BT

  Maca-BT Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  163
  Праведно Правни(Fairly Legal)

  Шостори малце епизоди :( , ако некоја од овие сега шо ги емитуват заслужват да имат поќе епизоди, е дефинитивно ова серија а не онде Gossip Girl ја тегнат, дури и 6та сезона ке снимат |(

  P.S. Kate: I do believe in fate and she's a fickle, fickle, bitch. - Ова ко го кажа ПРСНАВ дома :rofl:
   
 11. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  Многу ми беше убава новава, баш си се насмев синоќа :D
  И на повидок е нова романса, или мене така ми мириса :)
  [​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG] :rofl:
  Најлуда :lol:
   
 12. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  952
  Допаѓања:
  7.281
  Пол:
  Женски
  Не сте сами, ви се придружувам и јас. :)

  Ја имав начекано на тв, имав така малце гледано, ама не се имав сетено да ја побарам да си ја спуштам. И кога ја видов темата ми текна, ја спуштив прва сезона и новите епизоди од втора и во 3-4 дена ги изгледав. Кејт како актерка од други серии си ја сакам, и ептен му ја имаат погодено улогата. И останатите ликови сите ми се супер, почнувајќи од Лео, па и the wicked witch :D , и ги сакам Кејт и Џастин заедно.
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  Екстремно многу ми се допадна новата епизода, синоќа си се изнaсмеав Кејт колку си е луда :inlove:
  Memorable
  “I discovered this defect in my alarm clock. It’s called a snooze button.”
  Kate Reed 8)
   
  На Dgirlll му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  Eдна реченица ми остана во глава, колку е ѕверка само-
  "I prefer my connections face to face, not face-to-book 8) "
  You go girl :)
  [​IMG]
   
 15. Shoe-Gal

  Shoe-Gal Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  175
  oh my god Kate! Зошто мора да ми е толкууу најубава?! :inlove:
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 16. verica94

  verica94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  ја гледав порано но сега и на реклами даваат дека ке ја има пак.. кога почнува нова сезона?
   
 17. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  Verica почна втора сезона има веќе 4 епизоди.
  Не ја гледам јас на тв, еве ти линк ако сакаш да си ги симнеш и да је гледаш на компјутер
  http://thepiratebay.se/search/Fairly%20legal/0/99/0
   
 18. Maca-BT

  Maca-BT Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  163
  Од 4 Мај ке почнат на Universal да ја дават !! (втора сезона мислам...) :rock:
   
 19. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  Нај луда е на свет.
  Но тотално не предвидев дека ќе биде вака, дека измеѓу неа и Бен ќе се роди искра.
  И секогаш смотаниот Џастин касно ги сваќа работите значи.
  И сега и он ќе је брка неа, т.е двајцата ја сакаат и на крај она ќе биде приморана да избере некој, се кладам ќе биде тоа Џастин.
  Епа дефинитвно ми се најекстра пар со Бен, откачени до даска се, ама се вклупуваат, исти се
  I ship Ben&Kate дефитивно, од Џастин ми се повраќа
  [​IMG]-сочно и од двете страни.
  [​IMG]
  [​IMG]
  Станува се подобро и подобро, finally
   
 20. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  Why Kate why?
  Сега се` се измеша, на почетокот се враќаш.
  ТЕ САКА НЕ СВАЌАШ |(
  [​IMG]
  Што е најтрагично и она има чувства, ама бега од нив, зашто незнам, луда е...
  Промо за следната
  http://www.youtube.com/watch?v=uqReSPyWQXs