1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Правење компромис само за негово задоволство

Дискусија во 'Секс' започната од bbojana.s, 29 јули 2012.

 1. bbojana.s

  bbojana.s Активен член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Nekolku pati naletav na komentari kako devojkite se soglasuvaat na analen, na oralen, na seks bez kondom, na facial ejaculation.. iako niv ne im e ubavo, ama dechko im taka sakal.

  Seksot, bez ogled so koj e i koga, so one night stand, prv pat so dechkoto, vo stabilna vrska, treba da e zadovolstvo za dvajcata. Ako bilo koj od zasegnatite ne se chuvstvuva lagodno i ne mu e ubavo vo tekot na chinot, tuka nema mesto za diskusija, ima drugi raboti shto mozhe da se probaat, a ako ne se chuvstvuvate prijatno, sekako deka drugiot mora da prestane vednash shtom kje pobarate od nego.

  Mozhebi e nezgodno vo dadeniot moment, mozhebi vi e strav deka dechko vi pomalku kje ve saka dokolku ne mu go "dadete" ona shto vi go bara, no dokolku e taka, togash toj chovek ne ve pochituva dovolno za da bide so vas.

  Ne znachi ne, bez ogled od koi prichini da e, i podobro toj neka bide isfrustriran poshto ne uspeal da svrshi koa bil "napalen", nego li vie da se osekjate neubavo posle chinot, ili pak, ne daj bozhe, da se povredite. Nikoja zhena ne e dolzhna da go zadovoli svojot partner sekogash koga nego mu se saka i ne postoi validna prichina za toj da insistira na toa.

  i se razbira, seto ova vazhi i vo obratna nasoka - nema insitiranje koga ne dechkoto ne mu se saka.
   
 2. Angel-Heart

  Angel-Heart Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2012
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  9
  Kompromisi za nego da mu bide ubavo?

  Мене дечко ми Предложи еднаш да имаме анален секс.. Секако го одбив затоа што несакам да го правам тоа... си има место за таа работа...
  Тој мора да сфати дека јас ако не се осеќам убаво,, и нему нема да му е убаво..
  И затоа го правиме она што на двајцата ни е убаво.. и двајцата сме задоволни... :)
   
 3. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.211
  Допаѓања:
  5.715
  Пред некој месец сме збореле со него за орален, ама јас не сакав во моментот, не се осеќав спремно тогаш и тоа беше тоа. Ама ете, неодамна се случи и тоа, не дека нешто јас пукав од желба да го направам тоа, ама сакав нему да му биде убаво. Сеуште не сме имале односи, и тој нешто ми потспомна без кондом, ова-она, ама тоа кај мене нема шанси, не правам никакви компромиси околу тоа прашање зашто него сигурно ќе му биде топ, али после нешто ако се деси јас ќе си чукам глава, а не он. Исто и за анален не би се согласила, т.е незнам, ама најверојатно не.
  И ако тој веќе сака него да му го направам меракот, нека се погрижи и за мене, и он нека направи компромис за нешто што мене ми причинува задоволство, ама за тоа не се жалам, доволно посветува време за се што ми е важно :)
   
 4. Таа Сум

  Таа Сум Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2016
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Женски
  Имало такви случаи кога сум се согласила на нешто затоа што тој така сакал. Е сега веќе нема. I have a pussy, i make the rules. :D Тоа е мојот закон и има да го почитува.
   
  На doubleg, Hristov, the drummer и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. jasmina00

  jasmina00 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  961
  Допаѓања:
  1.371
  Пол:
  Женски
  Јас имав еден дечко и не сум правела проблем за орален (ќе се трудам културно да пишувам :) )
  Но тој постојано ми кажуваше дека сакал да ејакулира во уста - а јас упорно дека тоа го мразам едноставно и дека сакам да ме почитува.
  И замислете идиотски проба да го направи тоа (еднаш опростив и го опоменав но вториот пат беше капак на се, ставив крај на врската навистина не можев повеќе

  Можеби некој ќе рече ваква таква потаква, требало да гледам и на другите работи но мислам дека не погрешив. За ништо не правев проблем но за тоа имав став имав кажано, имаше опоменИ
   
  На SummerGirl и Херкул им се допаѓа ова.
 6. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.934
  Допаѓања:
  163.040
  Пол:
  Женски
  Пола од работите во животот се ствар на компромис а не па ова(facepalm)

  Иако многу компромиси не правам, сметам дека во една (стабилна) врска се е ствар на договор..
  Испробување на нови работи за кои дотогаш баш сте немале и некое мислење, може само да ви го зачинат сексот..
  Е сега под ствар на договор не подразбирам нешто што категорично НЕ САКАМЕ, туку едноставно не сме имале можност да пробаме (а не спаѓа во категорија -"ауу пу пу, јас тоа никогаш....)
  А она I have a pussy, I make the rules ми е мн детско размислување.. Ако е така и тој има полов орган, па што..Едното без другото не прават комплетно задоволство..

  П.С... ако имате прав маж до себе, нема да остане едностран договор..а оние другите, не служат ни како играчка ;)
   
  На Згодно Момче, КикиМаус, winter flower и 5 други им се допаѓа ова.