1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Правење на прамени со лимон...

Дискусија во 'Канта' започната од devil-angel, 16 јуни 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. devil-angel

  devil-angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  5
  Девојки сакам да ве прашам како може да се направат прамени на косата со лимон?
  Кажете некој рецепт? И кажете дали е прамените се привремени или се трајни??? Фала за одговорите (однапред) ;)
   
 2. Palestinec

  Palestinec Нов член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2012
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  17
  јас само со пиво си правам прамени.......
   
 3. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.319
  Допаѓања:
  17.315
  Пол:
  Женски
  Со скопско, даб, горско, амстел, хајнекен, каменица или некое друго...?
  Има ли разлика со какво вадиш прамени, и дали е битна температурата?
  Грч ладно, ладно, на собна температура или на оваа температура надвор?
   
  На Palestinec му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Palestinec

  Palestinec Нов член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2012
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  17
  вака...земам.....скопко големо....тоа арабаџиското....грч ладно....си го истурам на глава и стојам на сонце едно 35 минути додека не ми прсне главата........и после да видиш како вадам прамени....од две влакна три прамени правам......
   
 5. AnGel.fire

  AnGel.fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  222
  Хахахахаха Palestinec ме изнасмеа!! Зошто толку се зафркаваш со нас и ти се чудам како успеа за два дена да напишеш 48 мислења, па ти дремеш на форумов или мене така ми се чини? :?:
   
  На Palestinec му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Palestinec

  Palestinec Нов член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2012
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  17
  дремам.......цела ноќ и цел ден........ноќен чувар сум......
  не се зафркавам со вас.........се правам интересен......
  мило ми е што ти изнасмеав......
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.