1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Правите ли разлика во стајлинг за дневно и ноќно излегување?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 27 јануари 2011.

  1. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Правам разлика меѓу дневен и ноќен стајлинг.Најчесто преку ден сум поспортски облечена фармерче,кошулче некое балетанки или кондурчиња со полна пета мантилче некое или сукњичка поспортска со некои дизајнирани хулахопчиња и дневна шминка свежо да излгледам без нападни сенки,а навечер нешто поелегантно со штиклички и појака шминка за нијанса.
     
  2. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Правам и тоа голема разлика
    за на школо едно,за на кафе денски друго,за навечер на кафе друго
    за во кафич друго еех пусто женско :(
     
  3. MissDior

    MissDior Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2011
    Пораки:
    1.182
    Допаѓања:
    10.085
    Секоја девојка која се труди да има добар стил мора да прави разлика од дневна до ноќна гардероба. Многу дневни парчиња можат да се носат и навечер со различни додатоци како што се потпетици, плик ташни, уникатен накит, елегантно сако. За една комбинација да биде дневна потребни се фармерки, бела кошула, кожна торба со средна големина и балетанки. За истата комбинација да биде ноќна потребно е балетанките да се заменат со потпетици и да се додаде ефектен накит.
     
  4. B-I-B-A

    B-I-B-A Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    12
    Мн нормално дека се прави разлика во стајлингот за дневно и ноќно излегување :)
     
  5. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Правам разлика во некои работи.Пример денски никогаш не сум излегла по штикли или на вечер кратко и тесно фустанче.Иначе се дешава комбинација што сум ја носела денски пр.фармерки и некоја блузичка на вечер да ја носам истата но со тоа што вечерта ќе ја носам на штикли.
     
  6. kosmodiks

    kosmodiks Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    Да. И сташно се нервирам така, затоа што кога дојдам од училиште набрзинка се спремам за на кафе, од таму кога дојдам се спремам за вечерно излегување и пак шминкање и 904248 глупости -.-
     
  7. WeHeartIt

    WeHeartIt Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2012
    Пораки:
    270
    Допаѓања:
    130
    Според мене за ден се носи:фармерки-панталони,маица,марама некоја јакна,чизми,патики итн.
    Вечерно излегување:Фустани,штикли,сукни,маици... :)
    Да јас правам разлика.:D
     
  8. Inna5

    Inna5 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 април 2012
    Пораки:
    698
    Допаѓања:
    625
    Точно е дека има разлика во облеката за ноќно излегување и во облеката за дење.
    Јас бидејќи ептен ретко излегувам,тоа што си го носам во училиште си го носам и по кафиќи/ресторани/пицерии. Најудобно ми е во тоа.
    Немам балетанки а ниту штикли,балетанки не купив бидејќи не сум излегла цело лето никаде и не ми притребаа,а штикли не ми требат,и онака не излегувам по дискотеки.
    Сега за сега,си го носам она што го носам во училиште(фала богу не мислам на дуксери,туку кошулки,рамбовки,џемперчиња итн)
     
  9. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    И тоа колкава огромна разлика. Пример за дневно излегување јас никогаш не сум во штикли/салонки. Некако ми е премногу. Или сукњи, фустанчиња, премногу накит... Овие работи ги носам исклучиво за вечерно излегување, за на гости и слично. А за преку ден обично со рамно на нога, патики, балетанки чат пат, ниски рамни кондуричиња, во зима чизмички рамни, а може и малку на штикла. Што се однесува до облеката, фармерки, панталони, маички, обично такви работи носам за преку ден. Минимална шминка и минимален накит. Чанта носам во секој случај. Плик-чанта за навечер.
    Во глобала гардеробата ми е поделена за ноќно излегување, за преку ден, свечена, спортска, и за по дома.
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Правам ама би сакала да не правам(целосно)...
    Бидејки сеуште одам на училиште се знае преку ден маичка,патики,фармерки,шминка минимална или ич.Под ноќно излегување не подразбирам само висока штикла,краток фустан :!: За вечерно излегување понекогаш носам балетанки,штикли,чизми :) Зависи од приликата,се разбира дека овде спаѓа повеќе шминка во смисол на туш,добар кармин :)

    Мене ми е многу убаво,пријатно да видам девојка која преку ден е средена тип-топ.Под тип-топ мислам косата не мора да биде којзнае што,еве само една убава пунџа.Облеката на пр.блуза/куси ракави,па одозгоре едно убаво сако или кожено палто,штикли не мора,сепак е кежуал.Доволно е убави чизми или балетанки.А шминка малку пудра,римел и сјај или кармин.

    Дневно/кежуал:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Ноќно излегување:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Дневна шминка:
    [​IMG]

    [​IMG]

    Вечерна шминка:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  11. MorbGoth.666

    MorbGoth.666 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    148
    Правам, но некогаш и зависи каде одам. Најчесто преку ден носам фармерки, старки, дуксер, ако излезам до негде, некоја маичка или некоја по долги зависи дали ми е ладно или не, а ако сум дома носам и тренерки.
    Инаку мразам за преку ден кога ќе видам некој како за излегување облечен. А и секако за ноќе правам разлика. Ако одам на свирка или парк носам мартинки или старки, некој пантолони, фармерки, или некоја друга комбинација, ако одам на друго место штикли, долги сукњи или некој долг црн фустан, корсети..зависи каде и тоа ми е важно :)
     
  12. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.467
    Допаѓања:
    39.688
    Пол:
    Женски
    Секако дека правам разлика.
    Преку ден сум во фармерки, тренерки, патики и слично, а навечер (ако искачам некаде во кафич или слични места) сум на штикли.
    Јас ретко носам фустани и сукњи, скоро па ич, така да и навечер сум во фармерки, но со топ, маички поелегантни.
     
  13. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.006
    Пол:
    Женски
    Секако дека правам разлика.
    За преку ден поопуштени комбинации - фармерки, панталончиња, блузи, поедноставни кошули, балетанки и минимална шминка.
    А за ноќно излегување многу ретко носам фустани, најчесто сум панталони/фармерки штикли и кошула, или во комбинација со топ. И повеќе се фокусирам на накитот кој и дава комплетен изглед на комбинацијата. Ташна задолжително :rofl:
     
  14. Antonijaa

    Antonijaa Активен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2013
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    17
    Нормално.Па мислам дека секој треба да прави.Преку ден сум во патики,панталони,блузи,балетанки.... а за навечер штикли и фустанчиња така почесто :D
     
  15. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    A па, така кој не прави разлика меѓу сонцето и месечината?
     
  16. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    Зависи каде одам и како сум расположена. :)
     
  17. Audrey16

    Audrey16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2013
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    50
    Секако дека правам, ама може и навечер да излезам кежуал...зависи кај одам :)
     
  18. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
  19. Perina

    Perina Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    321
    Да, некои парчиња облека ги носам само на излегување.
     
  20. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Ретко :) ама правам