Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Православна духовна музика

Дискусија во 'Религија' започната од Bulgarian, 16 декември 2016.

 1. Bulgarian

  Bulgarian Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2015
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  745
  Пол:
  Машки


   
  На Presque vu, Касија, Chica.Loca и 7 други им се допаѓа ова.
 2. Bulgarian

  Bulgarian Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2015
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  745
  Пол:
  Машки
   
  На Presque vu, Касија, Chica.Loca и 6 други им се допаѓа ова.
 3. melnicanecot

  melnicanecot Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2016
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  787
  Пол:
  Машки

   
  На Presque vu, Касија, Rama и 5 други им се допаѓа ова.
 4. Bulgarian

  Bulgarian Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2015
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  745
  Пол:
  Машки


   
  На Presque vu, Касија, Rama и 7 други им се допаѓа ова.
 5. Bulgarian

  Bulgarian Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2015
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  745
  Пол:
  Машки
   
  На Presque vu, carangigia, Rama и 7 други им се допаѓа ова.
 6. korisnichka

  korisnichka Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  1.388


   
  Последна измена: 5 јануари 2017
  На Presque vu, Rama, Chica.Loca и 6 други им се допаѓа ова.
 7. Bulgarian

  Bulgarian Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2015
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  745
  Пол:
  Машки
   
  На kuc, Presque vu, carangigia и 8 други им се допаѓа ова.
 8. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  4.616
  Пол:
  Машки


   
  На Bitter-Sweet, Presque vu, Rama и 5 други им се допаѓа ова.
 9. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  4.616
  Пол:
  Машки
   
  На kuc, Bitter-Sweet, Presque vu и 6 други им се допаѓа ова.
 10. Bulgarian

  Bulgarian Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2015
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  745
  Пол:
  Машки


   
  Последна измена: 1 март 2017
  На Bitter-Sweet, Presque vu, Rama и 4 други им се допаѓа ова.
 11. Elisabeth

  Elisabeth Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2016
  Пораки:
  1.670
  Допаѓања:
  5.031
  Пол:
  Женски

   
  На Bitter-Sweet, Presque vu, Касија и 6 други им се допаѓа ова.
 12. Chica.Loca

  Chica.Loca Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  507
  Допаѓања:
  2.260
  Очекував да е постирана, но ете не била.
  Слушајки духовна музика, наидов на оваа и сега не можам да престанам да ја слушам.

   
  На kuc, Bitter-Sweet, Presque vu и 7 други им се допаѓа ова.
 13. korisnichka

  korisnichka Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  1.388
  на македонски
   
  На Bitter-Sweet, Presque vu, Касија и 3 други им се допаѓа ова.
 14. korisnichka

  korisnichka Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  1.388
   
  На Bitter-Sweet, Presque vu, Касија и 4 други им се допаѓа ова.
 15. melnicanecot

  melnicanecot Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2016
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  787
  Пол:
  Машки
 16. melnicanecot

  melnicanecot Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2016
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  787
  Пол:
  Машки

   
  На Bitter-Sweet, Bulgarian и korisnichka им се допаѓа ова.
 17. melnicanecot

  melnicanecot Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2016
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  787
  Пол:
  Машки
   
  На Bitter-Sweet, korisnichka и Bulgarian им се допаѓа ова.
 18. Bulgarian

  Bulgarian Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2015
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  745
  Пол:
  Машки
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 19. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.489
  Допаѓања:
  9.534
  Пол:
  Машки
  Еј абе ти жив си бил :) На што се должи песнава? Славиш затоа што твојата бугарска црква си доби ќеркиче? Остај песна, треба да частиш мекици :D
  Мала шала друже :handshake:
   
 20. Bulgarian

  Bulgarian Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2015
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  745
  Пол:
  Машки
  Нема порака или задна намера пуштањето на песната (fingers) само дека не е нели македонски производ :hai: .Не се слагам ни јас со потегот кон БПЦ (facepalm) не за друго дека не сум националист.Ако пак не сум националист тогаш сум послободен од влијанието на етнофилетизмот така? :lol: Али батали тоа не е за оваа тема.
  Иначе кај вас нема поздрав Христос се роди?
   
  На Orthophill, Rama и EvAngelos им се допаѓа ова.