1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Правосмукалки/Усисивачи

Дискусија во 'Дом' започната од Zaljubena111, 22 октомври 2010.

  1. J.Ivanoska

    J.Ivanoska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2011
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    1.688
    Пол:
    Женски
    Мојата дома ми е Самсунг, лани си ја купивме. Со филтер е, многу е удобна, лесна и чисти све после себе (и после нас) :D
    [​IMG]
     
  2. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    кога го прочитав ова, ме потсети на краткото филмче Правосмукалка :lol: :rofl:
     
  3. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.685
    Допаѓања:
    97.992
    Пол:
    Женски
    Имам цептер правосмукалка од постарите типови до сега добро работи само што ја нема опцијата за перење на лице место.Ја користам еднаш неделно и поминувам се со неа,иако после тоа се осеќам како да сум копала на нива :D .Имам и дена обична на ЕИ Ниш,и како што гледам при крај е со животот. :D Ќе морам да ја променам.
     
  4. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Имаме некоја огромна машина(незнам која марка е),дури и неличи на правосмукалка,која работи на вода,како поефикасно и поздраво решение.Има огромен сад,во кој ставаме вода,и тука се филтрира прашината,и ја користевме некои си 6-7 месеци и фино лепо ја спакува во кутија мајками и сега зафаќа простор.Мачно е нејзиното одржување,секое делче се вади поединечно и се мие,а тоа одзема и многу време и е навистина гадничко да фаќаш.А ја платија скапичко,над 7000-8000 денари.
    Оваа ја заменивме со практична и секојдневна,на самсунг,иста и боја како на сликата на Ј.Ивановска и сме задоволни,иако правосмукалките се најомразениот мој дел од генералката.
     
  5. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    овој го користиме и е супер, работи на вода во која обавезно ставаме орнел, многу добро чисти и воедно ја освежува просторијата, кога го миеме водата е црна ќумур како никогаш да не сме чистеле, а 2 пати во неделата чистиме, кај него мал проблем е миењето доколку не се измие смрди труе, ама врши голема работа.
    [​IMG] :up:

    преку недела чистиме со обичен.
     
  6. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    незнаев каде да го поставам прашањето па еве овде, кој сервис ќе ми го препорачате за перење на теписи, ама да имаат испорака и да ми ги земат од дома, студент сум во скопје и незнам како да го изведам сето тоа! :lol: која цена е од прилика за м2?
    Ви благодарам!
     
  7. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Има сервис во населбата Бутел,и таму последно ги имавме однесено теписите.За 2 огромни тепиха(точни димензии не им знам),наплатиле 450 денари,ама ние си ги однесовме.Ако можеш снајди се со некоја другарка/другар со кола,или такси земи,мислам ке си задоволна од услугата.
    Ако ти фаќа око,ке ти пишам во лп каде поточно се наоѓа,да не правам тука реклами и да не сме офф топик.
     
  8. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    и јас имам таква иста Rainbow потполно истата , ама пред некое време малиот од сестра ми го скрши садот за вода и сега незнам кај да купам таков сад за вода!!! инаку прекрасна е машината ама не е за секојдневие , јас за секојдневно цистење користам една од мајка ми , престара е , од време на дедо ное :lol: и имам на план нова да купам некоја евтина до 2500 макс колку онака !!!!
    некој ако знае за проблемов со Rainbow садот нека писе плс :?:
     
  9. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Зошто не појдеш до претставништвото? Се наоѓаат во склоп на трговскиот центар Три Бисери долу во подрум.

    Реинбоу Центар

    адреса: бул.Јане Сандански 9-а/10
    место: Скопје
    телефон: (02) 2465 694
    локација: Аеродром

    п.с. Ти препорачувам да си земеш мало правосмукалче како моето, во Крусел во Бисер е околу 2500 денари и е ептен мало а сепак моќно, таман за секојдневно усисување.
     
    На rajna-vojvoda му/ѝ се допаѓа ова.
  10. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    ти благодарам мнооооооогу !!!!! се јавив 3700 е :o малку скапичко ама тоа е ;) , а за оваа што викаш 2500 баш ке побарам ми одговара цената ептен
    фала најмногу :*
     
  11. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Купи си го садот, машината е греота да не ја користиш! Инаку чудно ми е како успеало едно мало дете да го скрши, а толку е цврст! :lol:
     
    На rajna-vojvoda му/ѝ се допаѓа ова.
  12. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Јас можам да ти препорачам еден дечко Горан од Момин Поток што пере теписи. Преубаво ги перат! Инаку има навистина ниска цена за услугата и работи веќе доооолги години. Ние, а и многу наши пријатели переме таму теписи, грешка никојпат немало! Плус за перење користи вода која не е хлорирана и веројатно во тоа е и дел од тајната што секојпат теписите се беспрекорно испрани! Ако си заинтересирана ќе ти дадам број по пп.

    :call:
     
  13. LaChiquita

    LaChiquita Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2010
    Пораки:
    586
    Допаѓања:
    463
    Кога отидовме да купуваме правосмукалка, отидов со мисла да купам некоја со воден филтер.
    Кога отидовме во Нептун, продавачот беше срцка :lol: и ме разубеди да си земам правосмукалка со контењер за отпад. Чиста работа.
    Чистиш, го исфрлаш отпадот, го миеш контењерот, и толку. Ни кеси, ни вода...дури и не мора по секое чистење да се мие.
    Одлична!
    Топло ја Препорачувам
    [​IMG]
    Вака се чисти;
    [​IMG]
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Smileeee

    Smileeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2011
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    75
    Ние дома имаме провосмукалка на вода мн е ефикасна,мн лесна за чистење и се нај нај :D
    Кога чистам и ставам ленор толку убаво мирисаат просториите што просто не ти се излегува од нив :lol:

    И тоа феминки ајде се читкаме :* :*
     
  15. CoverGirl10

    CoverGirl10 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2010
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    2.758
    Пол:
    Женски
    Мајка ми ја има таа од Топ Шоп, заборавив како се викаше :D
    Во глобала задоволна е од неа, а и долго трае. Многу го сакам мирисот на ванила кој го става во неа :inlove:
     
  16. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Jaс овде во скопскава дома имам една газдите што ни ја оставија и плачам за нова.. башка, треба да се менуваат тие кесите (купувам од пазарчето Буњаковец) и не смука убаво, не влече... па кој знае колку е стара, сигурно и други студенти и ваѓале душа..
     
  17. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Јас дома имам правосмукалка од оние на цептер со вода што се ,ја имаме негдека 6-7 години и презадоволни сме од неа :)
     
  18. Love.love

    Love.love Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    1
    ако сакате правосмукалка да пере теписи ке ти ја препорачам aqua filteg на ЛИВ Е јас ја имам, дома и задоволна сум све чистам со неа и гарнитура,теписи,мебел,душеци...ја купивме околи 10:500 од електромеханика од струмица а има ја и во нептун :) :) ако сакате расгледајте но навистина нема да згрешиш имаш многу работи во неа помали делови за теписи поголеме филтер црево :!: ;) :) :)
     
  19. evangelina.ina

    evangelina.ina Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    446
    Допаѓања:
    17.812
    Пол:
    Женски
    Имам некоја тешка правосмукалка и повеке ми прај терет отколку што чисти...Значи воопшто не ми е проблем чистењето на деловите на правосмукалката само таа да биде силна и буквално ,ама буквално да ми го поткрева тепихот кога ке усисавам..Тепихот ми е бел и рељефен и никако да го дометам и дочистам па следи многу нервоза за на крај да ми дојди да ја фрлам и правосмукалката и тепихот низ прозорец :@ Воопшто несум задоволна од исходот на метењето и под најхитно ве молам да ми препорачате некоја солидна но не прескапа иначе КИРБИ ми е прв и единствен избор меѓутоа е прееескапа за мене :(
     
  20. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.999
    Допаѓања:
    279.385
    Предходно користев Правосмукалка од Dirt Devil, и работата беше за тие пари толку :sweat: .
    Првите неколку месеци ај некако беше ок, али после :swear: функционираше демек, али премногу лошо.
    Еден ден го оставив мојов дома да чисти.
    Некаде на среде изгубил трпение, и отишол до најблиската продавница за бела техника и купил AEG


    Супер квалитет и најбитното е дека потивка правосмукалка не постои.
     

    Прикачени фајлови: