1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Празници или повод за пијанчење?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од hellocity, 9 август 2020.

 1. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.748
  Допаѓања:
  5.832
  Пол:
  Женски
  Дали ви смета кога ке дојде празник отидете некаде а околу вас мажјаци пијаници, скари, јадење, дерење, мене ми е бљаккк или сметате дека е во ред да си слават така
   
  На poi, cresa-jagoda, ohlalalala и 2 други им се допаѓа ова.
 2. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  3.599
  Допаѓања:
  18.524
  Оти темата е во политика и настани? :drunk:
  Инаку, не ми е во ред да се влечат како полжави и да кршат се живо. Тоа е знак за примитивизам и само на Балканот го има.
   
  На candy.cane, ohlalalala, Mantub и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Bratot

  Bratot Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  1.488
  Допаѓања:
  5.046
  Пол:
  Машки
  Ако ти смета не одиш во такво друштво и крај.
  Секаде го има, не само на Балканот.
   
  На eliesaab, candy.cane, edna_malecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.748
  Допаѓања:
  5.832
  Пол:
  Женски
  Не општо е маабет не дека сум присуствала
   
 5. NovusOrdoSeclorum

  NovusOrdoSeclorum Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  1.033
  Допаѓања:
  2.246
  Пол:
  Женски
  Повод за пијанчење и нема ништо лошо во тоа.
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  3.599
  Допаѓања:
  18.524
  Мене ми е second hand embarrassment кога ќе отидам на празник/матурска/слава/веридба и кога ќе почнат да кршат, да пцуваат, да се лигават и си станам и отидам.
  Исто и во дискотека.
  Онака со друштво некаде собрани и пијанчење ми е океј. Сум била.
  Ама, на места каде има повод за славење и каде има мали деца вакви скандали одбегнувам.
  @Bratot сум била во други, западни земји па не сум видела вакви работи. Може има, ама јас не сум сретнала лично.
   
  На Regina.Phalange, ohlalalala, edna_malecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Bratot

  Bratot Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  1.488
  Допаѓања:
  5.046
  Пол:
  Машки
  Нека се весели секој како му е убаво, само да нема проблеми.

  Има има, секаде ги има.
   
  На FVP му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  5.131
  Допаѓања:
  20.779
  Пол:
  Женски
  Ме нервира тоа што најчесто славите се злоупотребуваат за пиење и кога се пали оганот пред Бадник се собираат околу него и пијат.
   
  На Veta, candy.cane, ohlalalala и 4 други им се допаѓа ова.
 9. Ahoy

  Ahoy Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  7.077
  Допаѓања:
  27.860
  Пол:
  Машки
  Затоа што нема празник, т.е. слава да помине без политички муабети, критики, па дури и караници и препукувања :rofl::drunk:
   
  На Ambrosia, candy.cane, Amellie13 и 7 други им се допаѓа ова.
 10. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  3.599
  Допаѓања:
  18.524
  Паметно, паметно. Logic.
   
  На candy.cane, SURF, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.336
  Пол:
  Женски
  Нека се пијанчат, ама да не претеруваат. Ужасно ме иритира дерење, глупирање, кршење, и сл. Особено на свадба. А и по слави го има тоа. На една свадба кај што била моја пријателка, еден од гостите толку многу се напил што почнал да се качува по масите, да се дере, да крши чаши и шишиња...Ужас. Ја упропастил свадбата. (facepalm)
   
  На cresa-jagoda, ohlalalala и edna_malecka им се допаѓа ова.
 12. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  2.229
  Допаѓања:
  8.756
  Пол:
  Женски
  Ми пречи кога верските празници им преставуваат повод за пијанчење и славење а празникот треба да се дочека во мирна и домашна атмосфера како што наложува религијата.
   
  На Veta, Ladybug98, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 13. Snowflake97

  Snowflake97 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  1.602
  Допаѓања:
  6.401
  Пол:
  Женски
  Не ми смета, секој на различен начин ужива во прославите, се додека нема инциденти како тепање и слично е океј.

  Доколку ми смета гужва и галама нема да одам на такви места.
   
 14. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  2.820
  Допаѓања:
  18.482
  Пол:
  Женски
  А што па само мажјаци? Демек жени не го прават ова?
  Општо избегнувам прослави со многу луѓе каде што знам дека ќе има галама без разлика дали машки или женски ќе урлаат.
   
  На SURF, cresa-jagoda и Bratot им се допаѓа ова.
 15. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  3.204
  Допаѓања:
  15.613
  Пол:
  Женски
  Единствено што ми смета се досадни прослави.
  И секако кога има инциденти од типот на тепачки, тоа веќе ги преминува границите.
   
  На SummerGirl и edna_malecka им се допаѓа ова.
 16. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.748
  Допаѓања:
  5.832
  Пол:
  Женски
  Ногу ми е језиво лани бев на црква празник беше нешто не е битно кај точно седнале 10 мажи на клупата пиење, пеење, голи нагоре се соблекле, а кутрите жени седат на страна пијат сокче со децата и ги гледаат и веднат глави од срам
   
  На najjacha, Veta, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.748
  Допаѓања:
  5.832
  Пол:
  Женски
  Па првата асоцијација ми е на мажи пијанчење, глупирање по прослави или празници
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.550
  Допаѓања:
  39.651
  Ако мислиш на празници ко Први мај, Втори август и слично, не ми сметаат доколку не прават неред, ама со оглед на тоа што прават, да ми сметаат.
  Не сум јас тука да кажувам кој колку да јаде и пие, ама не се должни туристичките и излетничките места да трпат поради твојот ќеф и некултура.
   
  На GirlRose, theowndemon, candy.cane и 8 други им се допаѓа ова.
 19. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.748
  Допаѓања:
  5.832
  Пол:
  Женски
  Ужас оваа тема ја отворив бидејки сум изреволтирана онаа недела бев со шатор еден пијаници мочал до шаторот имаше како ливада близу до една црква... Ужасно меришеше и морав да си одам од таму за да спасам "жива главa"
   
  На SummerGirl, Ketchup и edna_malecka им се допаѓа ова.
 20. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  7.790
  Допаѓања:
  58.529
  Пол:
  Женски
  Нека се пијани кој колку сака се додека не се дере, не крши, не знае веќе да почитува личен простор на другите па оди се гушка, да се бацува. Тогаш веќе во сељачизам преминува.
  Пукање на свадба со пиштол или чаше ломим руке ми крваве значи вакви работи ми се:puke:
  За први мај нема да коментирам околу ѓубриштата
  Ама ете, каков си внатре така правиш и надвор
   
  На candy.cane, SURF, SummerGirl и 2 други им се допаѓа ова.