1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Практикант во фирми во Германија

Дискусија во 'Барање работа' започната од lady2013, 30 октомври 2013.

 1. lady2013

  lady2013 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  21
  Германското министерство за економски развој и соработка заедно со фондацијата „Зоран Џинџиќ“ нуди можност за пракса во водечките германски компании во рок од три до шест месеци за младите дипломирани луѓе и студенти од балканските земји.
  Пријавувањето за програмата трае од 1 октомври до 10 ноември. Повеќе информации пронајдете тука http://www.djindjic-alumni.org/
  Дали некој има вакво искуство?Што мислите за ваквата пракса?
   
 2. Responsible

  Responsible Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2011
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  434
  Пол:
  Женски
  Видов дека и Контекст нудат пракса во Германија. Знае некој дали тоа е за сеуште недипломирани студенти или?