1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Практикувате ли бакнување кое не води кон ништо?

Дискусија во 'Секс' започната од Billy Idol, 16 ноември 2019.

 1. Billy Idol

  Billy Idol Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  3.809
  Допаѓања:
  32.907
  Пол:
  Машки
  По разговор со повеќе машки, а и доста девојки кога се во прашање нивните партнери најчесто слушав дека машките и не сакаат премногу бакнување кое не води кон нешто повеќе (секс), и дека најчесто после споделување на страсни бакнежи очекуваат дека ситуацијата ќе премине во нешто повеќе.
  Доколку нема простор за такво нешто, а ниту желба, истите не се заинтересирани за разменување на долготрајни бакнежи. Што јас се зачудив бидејќи отсекогаш сум сакал разменување на бакнежи, во секоја прилика, без притоа да инсуинирам на нешто повеќе.

  Дали вие практицирате со вашите партнери бакнување секогаш кога можете да се бакнете, а знаете дека ќе остане само на тоа?

  Уживате ли во самиот чин на споделување бакнежи или тоа го гледате само како појдовна точка за секс?
   
  На MarianaBT, UsenameNotFound, WildMk и 12 други им се допаѓа ова.
 2. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.354
  Допаѓања:
  169.884
  Пол:
  Женски
  Не значи дека ако се бакнуваме мора да дојде до секс..за мене тоа е глупост...
  Има ли нешто поубаво од маратонско бакнување, галење, гушкање...и на крај од умор да си заспиеш до него(неа)?
  За мене тоа е многу побитно него самиот секс, интимноста во тој момент за мене е на повисоко ниво и од самиот секс..
   
  На JustBeautiful, NoirSerpentine, Keiner и 55 други им се допаѓа ова.
 3. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  1.013
  Допаѓања:
  2.064
  Пол:
  Женски
  Sekako deka da ....Sakam da baknuvam vo sekoj mozhen moment shto ne znachi deka mora da imame seks:D.
   
  На Hristov, UsenameNotFound, Peperutce1115 и 6 други им се допаѓа ова.
 4. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.971
  Допаѓања:
  6.362
  Пол:
  Женски
  Не уствари зависи кога и како
   
  На *Ane* му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  1.905
  Пол:
  Машки
  Да! Партнерите треба да се спојат на повеќе начини, не само со секс. Бакнежите, гушкањето, галењето, се начин на споделување нежности. Не е само сексот. Јас практикувам. Дури некогаш со часови дремеме дома гушкајќи се и бакнувајќи без да имаме секс, се дур не заспиеме.
  Во секоја прилика гледам да ја бакнам, без притоа тоа да заврши со секс. Како што е сексот потреба, така и бакнежите се потреба во секојдневниот живот
   
  На Keiner, staycalm, Someonespecial и 19 други им се допаѓа ова.
 6. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  12.615
  Допаѓања:
  39.727
  Пол:
  Женски
  Сакам да се бакнувам или гушкам со некого дури и да не резултира со секс тоа.
  Па и пред да сме имале прв пат однос сме се бакнувале и гушкале со некој/а, зашто да не и после.
   
  На Peperutce1115, Cinnamon Bun, Hellobeautiful и 5 други им се допаѓа ова.
 7. Amellie13

  Amellie13 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  3.424
  Допаѓања:
  50.613
  Пол:
  Женски
  Најголем дел од нашите бакнежи не водат до секс. Немаме секс секој ден, но секој ден си разменуваме бакнежи, некои пократки некои подолги.
  Повеќе ми значи гушкањето и бакнувањето, разменувањето нежности отколку сексот (не дека тој не е ич битен).

  Секој би требало да можи да се бакнува без тоа да доведе до нешто повеќе. :)
   
  На Keiner, Aschenputtel, staycalm и 16 други им се допаѓа ова.
 8. Alisa22

  Alisa22 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  2.171
  Допаѓања:
  13.122
  Пол:
  Женски
  Многу сакам да го бакнувам дм а он мене уште повеќе ама кога сме искочени не му дозволувам баш затоа што ќе ми го размачка карминот.
   
  На HipHop Girl ♥♥, Cinnamon Bun и Next им се допаѓа ова.
 9. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.100
  Допаѓања:
  29.087
  Па поентата е уствари дека мужите не сакаат да трошат време на лапање, ако нема секс потоа со жени кои не им се официјално пратнерки, такозвани ебачици, швалерки, девојки за една вечер.

  А у врска најголем дел од времето го прават тоа од култура.
   
  Последна измена: 16 ноември 2019
  На Sanniii, Afrodite¥, Bozica1980 и 4 други им се допаѓа ова.
 10. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  514
  Допаѓања:
  4.175
  Пол:
  Женски
  Премногу ме пали за да се бакнеме а да не се скинеме од ебење. :devil: ]:)
   
  На Fallen.Angel, HipHop Girl ♥♥, Herrera и 6 други им се допаѓа ова.
 11. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  4.436
  Допаѓања:
  13.721
  Пол:
  Машки
  Практикувам бакнување, странствено, одма се осеќа дали го прави од култура или од што мора или со кеф, повеќе ме возбудува тоа, а и ми се чини имам некое awkward чувство, на безвеза ако само се ебеме без бакнување повеќе од 3 минути. :D
   
 12. Billy Idol

  Billy Idol Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  3.809
  Допаѓања:
  32.907
  Пол:
  Машки
  Па, според она што го слушнав од муабет, многу од нив дејствуваат овака или пак ми кажаа дека искусиле нешто овакво, што за мене беше малку шокирачки, затоа и ја отворив темата да чујам мислења...

  Дали ви се случило некогаш да бидете "одбиени" за бакнување, да го прават тоа чисто онака од досада или пак кога ќе го "одбиете" партнерот при страствено бакнување за нешто повеќе да прекине со лапањето?
   
 13. italiangirl11

  italiangirl11 Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  baknuvanje mi e:inlove::inlove::inlove::inlove:, ako e dobar kisser tesko deka samo na baknuvanje kje ostane :rofl::rofl:
   
  На Cinnamon Bun, Ostaveniot, Billy Idol и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Vennera.aa

  Vennera.aa Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2014
  Пораки:
  1.188
  Допаѓања:
  7.589
  Пол:
  Женски
  Со мм на дневна база разменуваме кратки бакнежи во поминување, украдени се гушкаме но не се лапаме пред децата, страствените бакнежи кога остануваме насамо воглавно завруваат со секс после кој повторно си се гушкаме и бакнуваме и заспиваме..
   
  На Lolipop23, Cinnamon Bun, Ostaveniot и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  1.905
  Пол:
  Машки
  Мене ме одбива за бакнување само кога ми е лута.:|
  Ама после кога ќе се смири пак доаѓа да ме бакне
  Па ако му е желба само да ја легне, ќе гледа само сексот да е добар и после ќе ја џитне.

  Но, ако се во врска и има ЉУБОВ тогаш нема да гледа само да ја легне, туку ја сака постојано, не само во кревет.

  Ако е врска, но НЕМА ЉУБОВ, тогаш можно е тие бакнежи да ги прави од култура како што викаш. Ај така е редот, ќе ја бакна
   
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Цвет88

  Цвет88 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  3.672
  Допаѓања:
  20.366
  Пол:
  Женски
  За малце погрешно ќе разберев.
  Да, не мора да се мисли на секс за да се бакнеш
  Е сеа некогаш се бакнуваш па намерно нели за да имаш секс.
   
  На Ostaveniot му/ѝ се допаѓа ова.
 17. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.598
  Допаѓања:
  13.759
  Пол:
  Женски
  Еве на пр. Кога бевме на 16 +- години. Тогаш секс немаше. Сега не се знае кој кого ебе. (Да ми извините) е во тоа време сите од моето друштво имавме дечковци и излагања и заебанции бакнување лапање шлапање мување.... И сите тие врски траеа по околу година дена и ниеднаш не се завршило со секс па ете сме останале живи некако. Па и во брак ко ќе се нема време можност за секс ќе се "подрапаш" така со бакнување пред спиење оти нели некогаш кај некои парови и децата спијат во иста соба со родителите па така да... Во глобала многу случаи има каде не мора секое бакнување да заврши со секс.
   
  На emiliana му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  5.082
  Допаѓања:
  27.318
  Искрено не верувам на луѓе кои во врска мора секој бакнеж да води до секс.
  Интимност не е само секс и да бидат голи еден пред друг, туку и вакво долго бакнување и гушкање.
  Инаку го бакнувам во секоја прилика, некогаш еднаш, некогаш малце подолго, некогаш долго. А со личност која ти значи и еден бакнеж ти е преубав и го цениш.
   
  На NoirSerpentine, UsenameNotFound и Peperutce1115 им се допаѓа ова.
 19. MarigoldA

  MarigoldA Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  8.439
  Пол:
  Женски
  Да.
  И повеќе уживам во прегратки него бакнежи.
  А дали според мажите секој бакнеж мора да води кон нешто друго?
  The fuck. :drunk:
  Прв пат читам вакво нешто, а скоро 26 години имам. :D
  Не бацвам никој појќе. Ќе испадне дека само го залажувам. :shake:
   
  На Purplelilac, Someonespecial, UsenameNotFound и 6 други им се допаѓа ова.
 20. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.121
  Допаѓања:
  195.050
  Пол:
  Женски
  Зар не е всушност ова најубавиот дел од врската? Да го гушкаш и бакнуваш и да си се галите онака. Мене вакви моменти баш многу ми значат.
  Како читам во брак не било вака, зар до толку љубовта „умира“ во брак, па се нема воопшто време за да се негува истата? :^)
   
  На elenaxbbg, Purplelilac, Someonespecial и 8 други им се допаѓа ова.