1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прашања на интервју за работа

Дискусија во 'Барање работа' започната од Dijana, 18 ноември 2009.

  1. Ladybbc

    Ladybbc Активен член

    Се зачлени на:
    24 април 2017
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    114
    Пол:
    Женски
    Најчести прашања се околу образование, јазици, поранешното искуство. Голема улога игра како се однесуваме за време на интервјуто. Сега едно прашање од мене какви се вашите очекувања кога после интервју ќе ви речат: '' Ви благодариме ќе ве контактираме''?
     
  2. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Тоа сама треба да процениш според реакциите на тие што те интервјуирале :) со тоа што, дури и реакциите нивни да ти велат дека ќе ја добиеш работата; дури и они да отворено покажале дека си им нај-тамам за работата...може одлуката ја носи некој трет кој, не е на интервјуто, па да испадне да изберат друг кандидат. :) Или да се пишманат, едноставно, поради х и у причини.
     
  3. Thebibi

    Thebibi Активен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2018
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    i jas toa bi sakala da go znam
     
  4. anaspace

    anaspace Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2016
    Пораки:
    356
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    Искуства во Стопанска Банка на интевју?
     
  5. G.Gj

    G.Gj Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Некој да не има аплицирано за последниот оглас на Телеком за агент во call centar? Или од предходно да бил или веќе работа таму да каже како се одвиваат интервјуата подетално и за колку време се јавуваат од прилика? :D
     
  6. Elen4e89

    Elen4e89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    398
    Пол:
    Женски
    Здраво, некој да сподели искуство со Алфа Лаб ДООЕЛ и Grawe Осигурување Скопје? Дали сте биле на интервју, што прашуваат и сл? Благодарам
     
  7. IChika

    IChika Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2017
    Пораки:
    513
    Допаѓања:
    430
    Пол:
    Женски
    Дали некој бил на интервју во кроација осигурување и какви прашања поставуваат?
     
  8. anaspace

    anaspace Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2016
    Пораки:
    356
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    Здраво, дали некој знае како се одвиваат интервјуата за работа во државниве агенции? Колку луѓе најчесто прават интервју?
     
  9. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.191
    Допаѓања:
    23.924
    Интервјуто е пред повеќе директори. Класично интервју, искуство, мотивација, каде се гледате во иднина.... Во СТБ им требаат многу луѓе, и од искуство, вработуваат луѓе по квалитет, без врски, така што аплицирајте.
     
  10. ivcak

    ivcak Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    4
    Девојки некоја искуство со Мак БС? Бил некој на интервју кај нив?
     
  11. Sani.Z

    Sani.Z Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    12
    Здраво дали некој од вас има одено на интервју за работа во Вип и какво искуство имате ? Ви благодарам.Поздрав:)
     
  12. anaspace

    anaspace Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2016
    Пораки:
    356
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    Дали знаете како се движат платите во Mellon Group of Companies?
     
  13. IChika

    IChika Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2017
    Пораки:
    513
    Допаѓања:
    430
    Пол:
    Женски
    Почетна 12.000 ден, а после три месеци 15.000 ден, ова се однесува за кол центарот, за другите сектори не знам
     
  14. Luna91

    Luna91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    3.070
    Допаѓања:
    17.204
    Девојки да не била некоја на тестирање и интервију во Цементара?
    Ми се јавија за на интервију , да знам штода очекувам...
     
  15. Srce01

    Srce01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    23
    Здраво девојки. Дали имаа некоја медицинска сестра која работи во државна болница? Како се одвива интервјуто и од што се состои стручниот дел?
     
  16. kala21

    kala21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2013
    Пораки:
    1.895
    Допаѓања:
    15.405
    Пол:
    Женски
    Зависи на која клиника секаде е различно.Кај мене интервју со главна сестра и некој од директорите,некои општи прашања за спремање терапија мислам дека беа,тестирање писмено на тие што се избрани во потесниот круг,таму има некој Професор од клиниката,претставници од министерство итн.,прашања од стручни предмети од средно 2,3 и 4 година заокружување и дополнување,лесно ништо посебно,работи што мора да се знаат:)
     
  17. Srce01

    Srce01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    23
    Ако може поконкретно за какви прашања станува збор. Нешто ако помниш. Сестра ми има испит за некој ден, сака да се потсети на материјалот. Лп ако може. Фала.
     
  18. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    Прашања на интервју во информатичка фирма?
     
  19. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.270
    Допаѓања:
    3.215
    Пол:
    Женски
    У приватна болница ме прашуваа дали ќе се мажам наскоро, дали имам некој доктор или медицинско лице во фамилија, дали дечкото што беше дојден со мене и фино чекаше во чекална беше со мене и ми е дечко, дали живеам во сопствен стан или сум под кирија, дали можам со кола да идам на работа... Хаос..
     
  20. kuklickata1

    kuklickata1 Активен член

    Се зачлени на:
    1 април 2018
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    odam pred nekoj den na intervju za prodavnica i gazdata vika jas ke te prasuvam ti ke mi odgovaras i pocna da me prasuva za praznicite vo makedonija eden versko edno drzavno prasanje jas uste na prvoto me fati smea pocnav da se smejam i vikam zosto vakvi prasanja mi vika ima mnogu ne znaat ,znaat samo deka e praznik pa mu kazav kolku shto znam toj saka lekcii da mu raskazuvam po opsirno raskazuvaj i od takvi dve prasanja da ti zavisi dali ke te vraboti ili ne premnogu glupo i smesno nemozev da izdrzam celo vreme se smeev i bas proveruvav ovde kavo komentari nikade ne sretnav nekoj da postavil vakvi smesni prasanja na intervju pa i da bara opsirno da mu raskazuvaat i nekoi poradi vakvi glupi prasanja ispustaat dobri rabotnici po moe treba da prasa vo vrska so licnosta prosto ne mozev da se iznacudam i da se smejam trebase uste na prvoto takvo glupo prasanje za intervju da stanam da si otidam ama aj si vikam da vidam bas uste sto drugo ke me prasuva
     
    Последна измена: 22 јули 2018