1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прашања, совети и идеи во врска со нашите соби/домови

Дискусија во 'Дом' започната од Rubiii, 15 март 2012.

  1. anina

    anina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    5.238
    Пол:
    Женски
    Кујната. дневната и трпезаријата ми имаат само три бои: Темно кафеава, крем и златна. Сакам да ја сменам монотонијата и да внесам некоја друга боја ама немам идеја која? Некако ни една не ми одговара. Совет?
     
  2. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    сакам малку да ја прошарам мојата соба, ѕидовите се јака црвена, значи сите 4ри :) среќа плафонот што не е
     
  3. feemina

    feemina Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    12
    Mojot stan place za preureduvanje od koren i ke se sluci toa skoro,a jas so 10000 idei i na kraj haos vo glavata.zatoa sakam da prasam koe e vaseto mislenje za tus kabina ili kada vo kupatilo?i kakvi plocki bi preporacale za malo kupatilo,osobeno me interesira za podni plocki,nesto sto lesno ke se odrzuva i nema da se poznava se po niv.znaete li vo skopjevo kade ima ubava sanitarija na prifatlivi ceni?vo golema dilema sum,cel stan e za preureduvanje i imam mnogu idei i na kraj za nisto konkretno ne mozam da se odlucam.koi tonovi bi gi izbrale ( mebel,zidovi...) za ne mnogu osvetleni prostorii.stanot e so severna mestopolozba i ne e dovolno osvetlen ,pa sakam nesto sto nema da go pravi tmuren i laden.
    sekoja ideja bi mi bila dobredojdena,
    blagodaram.
     
  4. luci22

    luci22 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.501
    Пол:
    Женски
    И моево станче плаче липта за уреџивање, и ќе го викнам тимот на “Ајде дома“ па шо му праи, нека му праи... ќе го налицкаат ако ништо друго! :makeup:
     
    На AziskaStrslenka му/ѝ се допаѓа ова.
  5. bubamara12345

    bubamara12345 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    610
    Друштво, да ве прашам за совет.
    Дневната ми е цела во сива и виолетова боја (мебелот), ѕидовите бели. Треба масичка мала да порачам. Каква нијанса да биде масичката, а да не е сива или виолетова? Благодарам!
     
    На Acisal му/ѝ се допаѓа ова.
  6. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Бела или венге боја
     
    На bubamara12345 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Acisal

    Acisal Активен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    165
    Mmmm, mnogu mi se dopaga izborot na boi sto go imas napraveno. Definitino bela masicka ke ti odgovara.

    Alternativno moze da razmislis dokolku podot e kafeav, da odberes i kafeava masicka.

    Dokolku si vo totalno dilema, moze i staklena prozirna masicka da odberes, taka ke bides sigurna deka nema utka.

    Mmm, kolku ubava dnevna soba imas.
     
    На bubamara12345 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. bubamara12345

    bubamara12345 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    610
    Девојки ви благодарам за советите и ќе ви пишам што сум одбрала. :*:*:*
     
  9. Sorry Fish

    Sorry Fish Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    11
    Сакам во дневната соба да го сменам мебелот. Овој мебел ми сесвиѓа, мсм дека убаво ќе изгледа кога ќе се постави. Вие што мислите? И на овој мебел каква боја на ѕидови би одговарала? Поздрав и благодарам однапред.

    AG-AFRODITA-300x286.jpg KLUB-TEONA-MEBEL-VI-400x400.jpg kOMODA-Estel-M-400x320.jpg
     
  10. Sorry Fish

    Sorry Fish Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    11
    Девојки извинете погрешна маса пратив еве оваа е масата и кажете дали одговара мебелот.

    Klub-K-103-1-Copy-400x244.jpg
     
    На DVAANGELA му/ѝ се допаѓа ова.
  11. DVAANGELA

    DVAANGELA Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2015
    Пораки:
    554
    Допаѓања:
    28.804
    Пол:
    Женски
    odgovara, istata masa ja imam of Mebel vi e namestajot :mm:
     
  12. Sorry Fish

    Sorry Fish Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    11

    Да од Мебел-ви е, а масата голема или помала е на сликата не ми се гледа убаво. Позз
     
  13. Li..Na

    Li..Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите... Сакам да прашам за мислење....значи во дневната соба ѕидовите се нешто како праскова боја со бело 2 со 2 ... Петоседот ми е крем со темно кафено.. Сакам да купам комода за тв сигурно би била крем со т.кафено или бело... Завесите се бели... Сакам да ставам детали украси нешто перничиња ,свеќи, слики на ѕид , и други завеси во боја.Сега се двоумам меѓу портокалови или црвени детали .. Што мислите вие која повеќе ќе одговара со крем и т.кафена ... Благодарам однапред позз еве и слика од петоседот
     

    Прикачени фајлови:

  14. Lady Phoenix

    Lady Phoenix Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 мај 2015
    Пораки:
    2.033
    Допаѓања:
    58.306
    Пол:
    Женски
    Според мене, би можела да мешаш и црвени и портокалови украси. Тие две бои ми се сосема складни и си одговараат. Но ако сакаш да се одлучиш само за една од овие две бои - гласам за портокалово. И би ти предложила во украсите да смешаш уште некоја боја, за да не биде многу неутрално и монотоно. Би можела да вметнеш и зелено или жолто/окер според мене. Да се разигра просторот и да се освежи. :)
     
  15. YoungandBeautiful

    YoungandBeautiful Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2014
    Пораки:
    1.338
    Допаѓања:
    7.618
    Пол:
    Женски
    Дечки во станот мој, кај што ќе живеам наскоро, се договорив со татко ми го уредуваме по мој вкус.
    Дневната е темно кафеава со крем и некои други нијанси на кафеаво.
    Е сега сакам да прашам, дали би одговарало видов интересни табуретки околу масичката да ставам во бордо боја и слика на ѕидот кафеаво со бордо? Или да си се задржам на кафеаво-крем, ама не сакам да биде монотоно. Планирам и на креветот, ако бидне ова со бордо табуретките и сликата да му купам неколку бордо перничиња и некои укравчиња такви низ собата, колку да се нагласи бојата.
    Тој веќе има од тие големите перници, ама јас сакам да прошарам малце низ нив, да не ми е монотоно.
    Па, што велите девојки?
     
  16. Li..Na

    Li..Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Благодарам Lady Phoenix
     
  17. Lady Phoenix

    Lady Phoenix Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 мај 2015
    Пораки:
    2.033
    Допаѓања:
    58.306
    Пол:
    Женски
    Ништо @Li..Na, нема на што. Не сум експерт, ама тоа е мое мислење. @YoungandBeautiful, погледни го моето мислење што е над твоето, истото би ти го препорачала. ;)
     
    На YoungandBeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
  18. ModernMuse

    ModernMuse Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    504
    Пол:
    Женски
    Девојки, видела ли некоја од вас слична фотелја на жолтава? И каде? [​IMG]
     
  19. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    IKEA, samo da kazam deka e neudobna.
     
    На ModernMuse му/ѝ се допаѓа ова.
  20. BellaS

    BellaS Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    973
    Допаѓања:
    925
    Пол:
    Женски
    Женски не најдов посоодветна тема, па да Ви побарам совет за вид на цвеќе што цвета со цвет за дома на прозор, по можност повеќе месеци да си цвета и лесно за одржување, малечко не големо да расте, како за на масичка на пр. Фалааа