1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прашање за женските

Дискусија во 'Канта' започната од Aleksandar1212, 10 август 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  1.105
  Допаѓања:
  7.675
  Пол:
  Машки
  Јас сум уникат, или бар јас така мислам...
  Имав една, две, три, четири... па петта женска на 24 години.
  Со петтата останавме заедно 3-4 години и после кога таа ми понуди брак јас и раскинав.
  После година дена таа се омажи и јас решив да не спијам со друго женско, укратко... да не пишам вамо тамо...или како би рекле овие од манастир... апстинирање.
  Сега сум 32 год таа има 2-3 годишно дете ми се јавува стално за оние односи ама ја ја одбивам секојпат, значи таа сака да го изневери маж и.Да појаснам после нејзината свадба покушаваше да ме добие многупати ама јас одбивав.
  Откако раскинавме јас немам спиено со женска у кревет.И сеуште немам.Понуди имав ама некако, незнам, секогаш наоѓав излез без секс.Мастурбирам колку да не забегам шо се вели, значи да не викате дека вие женските секогаш имате право и машките се коњи и идиоти и све тоа ...
  Укратко уводот беше до некаде искрен...
  Сега ми треба женски совет, возам бемве, имам фирма, вработени... не ми треба странство...
  Имам понуди од 18 до 20 год девојки, ама јас сум старомоден дечко кој има згрешено нешто на господа и сакам некако да си запознаам прилично пополнета девојка од 28- 35 год која ќе си ја сакам, лажам, и кога имаме секс има Скопје цело да знае :).
  Покушавам веќе некое време да придобијам 25-30 год девојка ама некако не ми иде работава, све нешто кога треба да падне моментот за пеперутки на женскиве им се врти околу тоа како ја тоа до сега немам девојка... или она ти со колава можеш да имаш која сакаш па сега мене ме мавташ... Незнам ни како да ви опишам...А оваа двапати у недела ме бара после пет години а има дете...Значи хаос сум...апстинирам...имам понуди... апстинирам...
  Ако праша некој зашо не се зедовме кога таа сакаше, одговорот мој е дека тогаш бев сиромав многу и плус студент, со многу идеи за иднината... покушавав да и го објаснам тоа... да почека... млади сме и велев... живеј, уживај...
  Дали јас неа сеуште ја сакам и таа мене?
  Дали грешам некаде у мојов пат и не си одам по него?
  Дали со то шо ме бара сака да докаже дека ја сум грешел?
  Како да се заборавиме?
  ПОМОШ!
   
  Последна измена: 10 август 2016
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.994
  Допаѓања:
  68.736
  Пол:
  Женски
  Остави ја таа со детето и најди некоја друга.
   
  На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
 3. corapce

  corapce Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  341
  Пол:
  Женски
  Од кое село си срцка? :headbang:
   
  На elimkd, Megannn, buba4e89 и 2 други им се допаѓа ова.
 4. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.561
  Пол:
  Женски
  Бмв-ето ново ти е ? Фирмата добростоечка?
  Да договориме дејт па ке ти дадам совет ( помош)...само да те разбрав за што...ах, мажиииии(facepalm)
   
  На elimkd, realGirl, theowndemon и 7 други им се допаѓа ова.
 5. corapce

  corapce Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  341
  Пол:
  Женски
  Па уште апстинирал он, офффф :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

  Вака го замислив некако
   
  На realGirl, Иван404 и theowndemon им се допаѓа ова.
 6. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.498
  Допаѓања:
  93.727
  Пол:
  Женски
  Zaborav nema.Treba samo da odlucis da zivees bez nea a i taa bez tebe.Ti vo sekoja devojka ja baras nea sto e sosema pogresno.I toa sto potenciras sto se imas ,gledas i sam ne ti dava zadovolstvo.
  Ostavi go minatoto toa pominalo i ne se vrakja.Za toa sto si ja odbil ne mozam da komentiram,nekako brzopleto si go napravil toa...ste imale vreme za razgovor a i dvajcata ste prebrzale vo odlukite,taa se omazila za drug a ti si i zavrtel grb.Sega ako go prifatis nejziniot predlog nikogas nema da izlezes od magicniot krug.
  Se si ima svoe vreme ...nejzinoto vreme pominalo...osvem ako ne si spremen da zivees na rusevinite na eden brak.
  A tie sto komentiraat za tvojot status mozebi ti sam nesvesno si nametnal takva slika.
  Razmisli za toa...
   
  На LivingGlam, galapce, Tajnaotrovna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. smb asr

  smb asr Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  9.575
  - I da se sakate veke ne e ni bitno, taa veke ima dete.
  - Ne da si zgresil, cel pat si go promarsil.. od tolku devojki si go drkas :rofl::rofl: si se zapekol vkraj. Pa uste baral nekoja asolna devojka sto ne saka BMW:rofl::rofl::rofl:
  - So toa sto te bara, ne e deka ti si zgresil, izgleda mazot ne ja zadovoluva i seuste te saka.
  - Ke si zaboravis taka sto ke si smenis broj ili nema da i odgovaras na povici, i nema da se zamaras so nea. Ke si baras nekoja nova i ke si izlagas. ti sto ima da se mislis koga vie nemate idnina.(facepalm)
   
  На Dust и galapce им се допаѓа ова.
 8. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  5.005
  Допаѓања:
  35.873
  Пол:
  Женски
  @Aleksandar1212 Како да заборавиш???
  Ако сакаш среќен живот со личност што те исполнува треба да ги приземниш мислите и да живееш во реалноста. Врската со неа завршила и не си создавај непријатности кои подоцна може да ти го комплицираат секојдневието, па тогаш да бидеш доведен во ситуација сериозно да размислуваш што да правиш. Тоа што таа се уште те бара не значи дека треба да подлегнеш на повиците и да бидеш нејзина марионета. Зрела личност со свој став и изградени животни погледи не би си дозволила да биде на располагање на некој/а што веќе постигнал/а нешто во животот.
  Доколку сериозно си подготвен да создадеш свој животен пат ќе ја отфрлиш од себе и ќе продолжиш понатаму. Твоите размислувања за неа можеби се само опсесија со спомените од минатото.
  Едноставно не било судено тие сеќавања да ги споделувате и да продолжите заедно да ги создавате.
  Меѓу емоциите дај му простор и на разумот.
   
  На rose60 и galapce им се допаѓа ова.
 9. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.827
  Пол:
  Женски
  Бркај нови женски со колата, остај некоја трудна и ќе видиш како ќе заборавиш на се.
  Ако не сакаш така не биди сељак, секогаш се наоѓа некоја.
   
  На Pierina77, theowndemon, Дугокоси Швалер и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  1.105
  Допаѓања:
  7.675
  Пол:
  Машки
  Sega e mercedes :D Gotovo i kolata otide, smeniv broj, imav seks so site 4 so imav sansa u edna vecer....
  Poslem utredenta jas i se javiv...
  Izgleda seuste se sakame i nema da izleze na arno ova...
  nema resenje...
   
 11. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.827
  Пол:
  Женски
  Леле браво, кој е како тебе. Ќе ти пратиме медал женските од фемина за најсељак на годината. Ете го можеш да си го подигнеш кога сакаш. Untitled.png
   
  На Pierina77, cresa-jagoda, okcenzi и 5 други им се допаѓа ова.
 12. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.718
  Допаѓања:
  148.750
  Пол:
  Женски
  Очигледно не ти оди со жени, имам еден одличен дечко со кој можам да ве запознаам, одличен е во кревет и има 21 цм. Нема кола, ако не е проблем, а фирмата му е под стечај. Ама шармантен е ...
   
  На cresa-jagoda и okcenzi им се допаѓа ова.
 13. Sashko1992

  Sashko1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2016
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  1.524
  Пол:
  Машки
  :D
   
  На elimkd, pupi.girl и theowndemon им се допаѓа ова.
 14. RumShtangla

  RumShtangla Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2015
  Пораки:
  789
  Допаѓања:
  1.421
  Пол:
  Женски
  ИМА РЕШЕНИЕ БАТКА.
  УТЕПАЈ СЕ:hai::hai::hai::hai::hai::hai::hai:
   
  На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.