1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прашање за женските

Дискусија во 'Канта' започната од Aleksandar1212, 10 август 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    Јас сум уникат, или бар јас така мислам...
    Имав една, две, три, четири... па петта женска на 24 години.
    Со петтата останавме заедно 3-4 години и после кога таа ми понуди брак јас и раскинав.
    После година дена таа се омажи и јас решив да не спијам со друго женско, укратко... да не пишам вамо тамо...или како би рекле овие од манастир... апстинирање.
    Сега сум 32 год таа има 2-3 годишно дете ми се јавува стално за оние односи ама ја ја одбивам секојпат, значи таа сака да го изневери маж и.Да појаснам после нејзината свадба покушаваше да ме добие многупати ама јас одбивав.
    Откако раскинавме јас немам спиено со женска у кревет.И сеуште немам.Понуди имав ама некако, незнам, секогаш наоѓав излез без секс.Мастурбирам колку да не забегам шо се вели, значи да не викате дека вие женските секогаш имате право и машките се коњи и идиоти и све тоа ...
    Укратко уводот беше до некаде искрен...
    Сега ми треба женски совет, возам бемве, имам фирма, вработени... не ми треба странство...
    Имам понуди од 18 до 20 год девојки, ама јас сум старомоден дечко кој има згрешено нешто на господа и сакам некако да си запознаам прилично пополнета девојка од 28- 35 год која ќе си ја сакам, лажам, и кога имаме секс има Скопје цело да знае :).
    Покушавам веќе некое време да придобијам 25-30 год девојка ама некако не ми иде работава, све нешто кога треба да падне моментот за пеперутки на женскиве им се врти околу тоа како ја тоа до сега немам девојка... или она ти со колава можеш да имаш која сакаш па сега мене ме мавташ... Незнам ни како да ви опишам...А оваа двапати у недела ме бара после пет години а има дете...Значи хаос сум...апстинирам...имам понуди... апстинирам...
    Ако праша некој зашо не се зедовме кога таа сакаше, одговорот мој е дека тогаш бев сиромав многу и плус студент, со многу идеи за иднината... покушавав да и го објаснам тоа... да почека... млади сме и велев... живеј, уживај...
    Дали јас неа сеуште ја сакам и таа мене?
    Дали грешам некаде у мојов пат и не си одам по него?
    Дали со то шо ме бара сака да докаже дека ја сум грешел?
    Како да се заборавиме?
    ПОМОШ!
     
    Последна измена: 10 август 2016
  2. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.581
    Пол:
    Женски
    Остави ја таа со детето и најди некоја друга.
     
    На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
  3. corapce

    corapce Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    341
    Пол:
    Женски
    Од кое село си срцка? :headbang:
     
    На elimkd, Megannn, buba4e89 и 2 други им се допаѓа ова.
  4. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Бмв-ето ново ти е ? Фирмата добростоечка?
    Да договориме дејт па ке ти дадам совет ( помош)...само да те разбрав за што...ах, мажиииии(facepalm)
     
    На elimkd, realGirl, theowndemon и 7 други им се допаѓа ова.
  5. corapce

    corapce Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    341
    Пол:
    Женски
    Па уште апстинирал он, офффф :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

    Вака го замислив некако
     
    На realGirl, Иван404 и theowndemon им се допаѓа ова.
  6. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.685
    Допаѓања:
    97.992
    Пол:
    Женски
    Zaborav nema.Treba samo da odlucis da zivees bez nea a i taa bez tebe.Ti vo sekoja devojka ja baras nea sto e sosema pogresno.I toa sto potenciras sto se imas ,gledas i sam ne ti dava zadovolstvo.
    Ostavi go minatoto toa pominalo i ne se vrakja.Za toa sto si ja odbil ne mozam da komentiram,nekako brzopleto si go napravil toa...ste imale vreme za razgovor a i dvajcata ste prebrzale vo odlukite,taa se omazila za drug a ti si i zavrtel grb.Sega ako go prifatis nejziniot predlog nikogas nema da izlezes od magicniot krug.
    Se si ima svoe vreme ...nejzinoto vreme pominalo...osvem ako ne si spremen da zivees na rusevinite na eden brak.
    A tie sto komentiraat za tvojot status mozebi ti sam nesvesno si nametnal takva slika.
    Razmisli za toa...
     
    На LivingGlam, galapce, Tajnaotrovna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. smb asr

    smb asr Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    776
    Допаѓања:
    9.576
    - I da se sakate veke ne e ni bitno, taa veke ima dete.
    - Ne da si zgresil, cel pat si go promarsil.. od tolku devojki si go drkas :rofl::rofl: si se zapekol vkraj. Pa uste baral nekoja asolna devojka sto ne saka BMW:rofl::rofl::rofl:
    - So toa sto te bara, ne e deka ti si zgresil, izgleda mazot ne ja zadovoluva i seuste te saka.
    - Ke si zaboravis taka sto ke si smenis broj ili nema da i odgovaras na povici, i nema da se zamaras so nea. Ke si baras nekoja nova i ke si izlagas. ti sto ima da se mislis koga vie nemate idnina.(facepalm)
     
    На Dust и galapce им се допаѓа ова.
  8. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    @Aleksandar1212 Како да заборавиш???
    Ако сакаш среќен живот со личност што те исполнува треба да ги приземниш мислите и да живееш во реалноста. Врската со неа завршила и не си создавај непријатности кои подоцна може да ти го комплицираат секојдневието, па тогаш да бидеш доведен во ситуација сериозно да размислуваш што да правиш. Тоа што таа се уште те бара не значи дека треба да подлегнеш на повиците и да бидеш нејзина марионета. Зрела личност со свој став и изградени животни погледи не би си дозволила да биде на располагање на некој/а што веќе постигнал/а нешто во животот.
    Доколку сериозно си подготвен да создадеш свој животен пат ќе ја отфрлиш од себе и ќе продолжиш понатаму. Твоите размислувања за неа можеби се само опсесија со спомените од минатото.
    Едноставно не било судено тие сеќавања да ги споделувате и да продолжите заедно да ги создавате.
    Меѓу емоциите дај му простор и на разумот.
     
    На rose60 и galapce им се допаѓа ова.
  9. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Бркај нови женски со колата, остај некоја трудна и ќе видиш како ќе заборавиш на се.
    Ако не сакаш така не биди сељак, секогаш се наоѓа некоја.
     
    На Pierina77, theowndemon, Дугокоси Швалер и 2 други им се допаѓа ова.
  10. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    Sega e mercedes :D Gotovo i kolata otide, smeniv broj, imav seks so site 4 so imav sansa u edna vecer....
    Poslem utredenta jas i se javiv...
    Izgleda seuste se sakame i nema da izleze na arno ova...
    nema resenje...
     
  11. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Леле браво, кој е како тебе. Ќе ти пратиме медал женските од фемина за најсељак на годината. Ете го можеш да си го подигнеш кога сакаш. Untitled.png
     
    На Pierina77, cresa-jagoda, okcenzi и 5 други им се допаѓа ова.
  12. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.804
    Пол:
    Женски
    Очигледно не ти оди со жени, имам еден одличен дечко со кој можам да ве запознаам, одличен е во кревет и има 21 цм. Нема кола, ако не е проблем, а фирмата му е под стечај. Ама шармантен е ...
     
    На cresa-jagoda и okcenzi им се допаѓа ова.
  13. Sashko1992

    Sashko1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2016
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    1.523
    Пол:
    Машки
    :D
     
    На elimkd, pupi.girl и theowndemon им се допаѓа ова.
  14. RumShtangla

    RumShtangla Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2015
    Пораки:
    789
    Допаѓања:
    1.421
    Пол:
    Женски
    ИМА РЕШЕНИЕ БАТКА.
    УТЕПАЈ СЕ:hai::hai::hai::hai::hai::hai::hai:
     
    На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.