1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прашање за форумот?

Дискусија во 'За форумот' започната од Snow-Queen, 7 јануари 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Гледам дека во делот за форумот,има доста теми од типот,како да пишувам кирилица,банирани корисници,технички проблеми,проблеми со чатот....итд.
  Но никаде не најдов тема,каде што можеме да поставуваме општи прашања кои се поврзани со правилата на форумот,како и неговото функционирање.
  Пример еве ја сега имам прашање од тој аспект и отварам тема, но утре друг член има прашање....и пак ли нова тема?
  Мое мислење е дека ваква тема ни е добродојдена каде што може да се поставуваат прашања,а модераторите,глобалните модератори и администраторите да одговараат (или пак доколку сте сигурни за одговорот на поставеното прашање-доколку дозволат од тимот на фемина,може и членовите да одговараат - доколку го знаат одговорот) :)

  Еве го моето прашање, колку што знам кога се регистрираат корисниците(постапката,име,презиме,е-маил) излегува прозорец со прашање дали имаме 13 или над 13 год.
  Дали тоа значи дека членовите под 13год. не смеат да се регистрираат?
  Ова го прашувам од причина што налетав на членка кај која пишува 12 год.
   
  На hello_for_now, eloves и sweet17 им се допаѓа ова.
 2. funkygirl

  funkygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  408
  Не знам дали прашањето ми е за овде,но не знаев каде на друго место да го поставам.Мислам дека не е за во Општи прашања.

  Дали темата "Модни критики" во скриеното катче е заклучена и ќе биде избришана или е само заклучена на некое време ?
   
 3. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  Може да се зачлени било кој, а корисниците прашуваат дали некоја има повеќе од 13 години најверојатно затоа што прашала нешто соодветно на таа возраст, па би било чудно да има повеќе од толку.

  Дали да му ја лајкнам сликата, што мислите вие женски??????????????????

  Фала Богу дека ќе прашаш дали има повеќе од 13 години.А ако има,a најчесто има повеќето форумџики ја имаат фацата :[​IMG] Бар јас ја имам.


  Ваљда ова ти беше прашањето, ако не ти беше... јебига.
   
 4. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  Од кога постои Скриеното катче и што е работата,зошто да се кријат одредени теми?По кои критериуми се бираат темите?
   
 5. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Од скоро постои и работата е дека не може секој без 100 мислења да има пристап до таа категорија.
  Не се кријат темите, таму се префрлени заради заштита на приватноста.
  Ако темата се смета за важна и може да ја загрози приватноста на било кого се префрла таму.
  Мислам дека сега е појасно. :)
   
 6. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  Зашто на некои теми, првиот одговор има како црвено позади?
  Не ослепувам нели????? :tmi:
  Боде очи у пм |(
   
 7. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.029
  Kaко може да се зачува мислење?
   
 8. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.151
  Кога пишуваш мислење, покрај Испрати и Преглед има копче Зачувај. Клик тука и готово :)
   
  На CIA му/ѝ се допаѓа ова.
 9. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  А кај може да се најде откако ќе се зачува?
   
 10. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.291
  Допаѓања:
  3.113
  Пол:
  Женски
  ^ Контролен панел => Преглед => Зачувани мислења ;)
   
  На WhiteAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 11. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.029
  Ќе се отклучи ли некогаш СДП?
   
 12. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.834
  Допаѓања:
  11.102
  Пол:
  Женски
  Па има замена за неа- Општи прашања
   
 13. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.029
  Сепак според мене не е исто,незнам :?:
   
  На dolly.doll му/ѝ се допаѓа ова.
 14. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
 15. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.151
  Пријави си го мислењето, ќе ти биде избришано штом дојде соодветен модератор :)
   
  На anabel-a му/ѝ се допаѓа ова.
 16. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  Зошто темата "Вашите нокти" е заклучена ?
   
  На qwertyuiop123 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Мислам дека ради тоа што се разви дискусија нели за тоа со сунѓер и водена техника. И пред тоа беше еднаш ради истата причина заклучена и пак е сега.
   
  На qwertyuiop123 и HeelsLover им се допаѓа ова.
 18. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  119
  Значи овде нели можеш да не се најавуваш постојано туку да ти е зачувана лозинката...мене ми е зачувана но одвреме -навреме треба да се најавувам (пр. да коментирам на некоја статија)но ја имам заборавено лозинката но и мејлот ... мислам сега што да правам ?
   
  На qwertyuiop123 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Сезнајка2 штом пишуваш овде значи си најавена преку некој мејл. т.е Корисничкото име.
  Има во опции во Контролен панел да провериш со кој мејл си се регистрирала, а за лозинката да ја најдеш треба да пратиш линк за ресетирање на мејлот на кој си регистрирана, мисла дека се разбравме(ако те сфатив што точно прашуваш)
  Инаку за да коментираш на статиите мора да си најавена. ;)
   
  На qwertyuiop123 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  119
  ... за што треба да ми служи копчето ресетирање..кој афект го има :)