1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прашање за форумот?

Дискусија во 'За форумот' започната од Snow-Queen, 7 јануари 2012.

  1. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    аууу..извини мила моја...извинииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииии(highfive):hug:
    кој ли е да знам:?:
     
  2. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    966
    Допаѓања:
    10.320
    Да не знае некој што се има случено со членкава ?

    [​IMG]


    Не можам да ја тагирам ниту пак во пребарување да ја најдам бар во последни нејзини мислења. Нема трага од неа.

    [​IMG]


    Некој ќе се запраша што толку прашувам за оваа членка; епа се наоѓа во 16-те форумџики кои ги манијачам на форумот , баш отворив да видам по ред и стигнав до неа па ми падна чудно што постои како лик но ниту едно мислење од неа не може да се најде.
     
  3. Bubce38

    Bubce38 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    10.566
    Допаѓања:
    160.686
    Пол:
    Женски
    Кога ќе почнеш да и го пишуваш името ,Не ти го дава во предложени . Ама ако го напишеш до крај целиот ник и само стиснеш на 'барај' ќе ти ги даде нејзините мислења .
    Screenshot_2019-04-10-10-34-14-921.jpeg

    Обично вака е кога некој е баниран
     
    На cresa-jagoda, Abeja, referentka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    966
    Допаѓања:
    10.320
    Фала Бубче за одвоеното време да ми одговориш брзо. (y)
     
  5. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.864
    Допаѓања:
    217.870
    Пол:
    Женски
    Не напушти одамна самерка ако е таа што мислам :(
     
    На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.088
    Допаѓања:
    163.456
    Пол:
    Женски
    Па, пиши ѝ ЛП. :) Патем, штом ја има опцијата за порака, не може да е банирана...
     
    На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
  7. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Зошто е баниран PogbaPol ?

    @RainBow
     
    На Feminka22, Adorabela, zalosna и 3 други им се допаѓа ова.
  8. KateKane

    KateKane Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јули 2018
    Пораки:
    3.167
    Допаѓања:
    57.410
    Пол:
    Женски
    Јас сакам да ви кажам нешто на администрација, како сакате сфатете го, воопшто не е атак, туку најпозитивна критика.

    Не ми е јасно зошто дозволувате да се котат шовинистички настроени машки членови, кои не почитуваат никого и ништо тука, туку сеат само шовинизам и го девалвираат цел женски род.

    Со самото тоа што се викате фемина треба да репрезентирате безбедна платформа за девојки, а не минско поле ако некоја напише во љубов и секс категорија па добива 10 пораки од горенаведениве господа.

    Никој нема ништо против машки членови, си знаат кои се, дечките се топ. Ама од другиве не разбирам што ќар имате.

    Убаво размислете дали сакате да бидете фемина - место кое е safe place за девојки или фемина - место кое е дувло за манијачишта кои си бараат невести. Двете не можете да ги имате.

    И не е паѓање круна оти бришете коментари какви им доликуваат на такви глупости, туку најдобронамерна критика.

    Поздрав и секое добро.
     
    На Chanell*, Feminka22, JollyGirl и 15 други им се допаѓа ова.
  9. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Имаме член со ник @ЛижамЦицки и него го чувате, а банирате машки членови, од оние нормалните.
    Што се случува со форумов ?!

    @RainBow
     
    На Feminka22, JollyGirl, theowndemon и 7 други им се допаѓа ова.
  10. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.747
    Допаѓања:
    65.194
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам што го означи членот, баниран е, не го имав видено. Ве замолувам веднаш да пријавувате вакви случаи.
    Другиот е баниран поради константното тролање и правење оф топици и покрај многуте предупредувања.
    Пријавувајте недолични лични пораки секогаш. Иако често се пишува колку пораки се праќаат не се пријавувани истите. Ние не читаме лични пораки и немаме пристап до нив доколку не се пријават.
    Пријавувајте сѐ што мислите дека се коси со правилата, особено за машките членови. Се случува и да не видиме нешто, како на пример член со лижамцицки корисничко име. Ќе се потрудиме и ние повеќе да внимаваме на машките членови, иако не секогаш од прва се гледа со какви намери се, не сите имаат корисничко име лижамцицки за жал, така најлесно ќе беше.
     
    На Sandrin4, theowndemon, WildMk и 4 други им се допаѓа ова.
  11. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Офтопици можеби, кои не повредуваат никој ни ничии чувства. Баш беше еден од поинтересните машки членови, и ќе кажам пак, од нормалните.
    Размислете за unban или бар намалување на бан периодот.

    Фала.
     
    На JollyGirl, theowndemon, Adorabela и 6 други им се допаѓа ова.
  12. Animali

    Animali Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    9.423
    Пол:
    Женски
    Би сакала кога веќе ми се брише мислењето, да добијам нотификација или пак образложение. Или барем дел од постот што пркосел на форумските правила да биде избришен, но не и целиот. Не верувам дека ги убив со зборовите :D

    Не дека ми е од голема важност, но интересно ми е како моето мислење што дел велеше дека едноставно утре некое младо девојче ќе прочита и ќе мисли дека е во ред таквото однесување, е избришано.

    А мислењето на членот упатено до Вајлд цитирам:

    "Aко стварно “маж“ ти е ваков феминист, се имаш ебено барем со 1 различен маж секоја година (што не е маж ти)
    3. по килажа си тешкаш

    ....Си стои, како да не се пркоси со 12-то правило: Забранети се мислења кои содржат: пцовки, вулгарни или навредливи зборови; :wasntme:

    Не мора да ми се одговара ни на овој пост, чисто си давам феминистичка забелешка :D
     
    На Sandrin4, JollyGirl, theowndemon и 10 други им се допаѓа ова.
  13. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.088
    Допаѓања:
    163.456
    Пол:
    Женски
    Втф, трајно ли е баниран Пол?
    Не сфаќам кај ви светна баш сега да го банирате кога со месеци не сум го приметила по теми... башка што да, тепаше време и спамаше на латиница, ама никого сериозно не навредил ко некои многу поодвратни случаи на тролови што си тролаат со години.
    Али кој му е крив што не напнувал секој ден со негатива за инает на младината, или да отвара шашави теми, или да пропагира ќотек ко мудрост од постарите, да се руга со сексуално вознемирување, психички проблеми и самоубиство... така се тепа време тука и си поминуваш со чат пат максимум недела бан, после која ги пцуеш директно админите и пак никој не те дира, јер си трол ама функционален и интересен.
    Свашта...
     
    На Feminka22, JollyGirl, theowndemon и 10 други им се допаѓа ова.
  14. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    А јас барам да се одговори на постот. :D
    Навистина не е во ред да не знаеш зошто па дури и кое мислење ти е избришано.
    Чекаме образложение. :D
     
    На Feminka22, WildMk, lovestoneddd и 4 други им се допаѓа ова.
  15. KateKane

    KateKane Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јули 2018
    Пораки:
    3.167
    Допаѓања:
    57.410
    Пол:
    Женски
    А настрана фактот што е денес зачленет а знае за @WildMk работи што она одамна си ги има кажано за неа, значи дупли профил. Веројатно го има покакано во минатото во некоја тема, па сеа егото си го билда.

    На место си беше твоето мислење, не знам зошто те бришат кога немаше навреди во него. Мене јасно ми е зашо ме бришат, тролање им удирам, ама помина времето кога бев фина со вакви.

    Или бришете не сите заедно, па ни наше ни нивно да не стои, или оставете ни ги и нас простачките коментари. Вака нивни чувате, наши бришете. Не знам дали сфаќате која антиреклама си ја правите.

    И пак ќе ви кажам, размислете дали си сакате на платформа мизогинисти, шовинисти, поддржувачи на педофилија и на насилство.

    Прекрасни девојки ви пишуваат, гревота е ради фраериштава да си ги изгубите.
     
    На Feminka22, Mrs. Lovett, JollyGirl и 17 други им се допаѓа ова.
  16. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.534
    Пол:
    Женски
    Реин јас го пријавив членот со никот уште пред некој ден и се сеќавам во пријавата пишав и зошто го пријавувам. Ама не знам како не си ја видела пријавата...
     
  17. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.747
    Допаѓања:
    65.194
    Пол:
    Женски
    Немам пристап до пријавите за членовите, она копчето пријави член на кое ти си кликнала, тие пријави ги гледаат администраторите. Ќе видам дали може да се промени тоа.
    Пријавувајте во мислења засега или пишете ми порака.
     
    На theowndemon, DAngel, LiliBoz и 2 други им се допаѓа ова.
  18. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Кај е бе ова? :D
    Во која тема? Не мом да допратам се' :drunk:
     
    На Sandrin4 и Animali им се допаѓа ова.
  19. Animali

    Animali Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    9.423
    Пол:
    Женски
    @WildMk Во истата тема за Совети од женска страна Валјд, само гледам сега и фала богу, мислењето на членот е избришано ^_^
     
    На DAngel и WildMk им се допаѓа ова.
  20. Hortenzija

    Hortenzija Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2019
    Пораки:
    1.490
    Допаѓања:
    13.468
    Пол:
    Женски
    Kazete mi dali moze da se izbrise profil od femina ili deak i kako da napravam da ne mi stiga na email od femina izvestuvanja?