1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прашање и совети околу садовите

Дискусија во 'Рецепти' започната од westt, 10 март 2016.

 1. westt

  westt Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2015
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  163
  Незнам дали ја вметнав на правилно место темава ама незнаев каде на друго место , а верувам на многумина ке им е потребна. Вака имам од оние тафлонски тави и ја користам за палачинки претежно. Но последниот пат не завршивме најдобро :( дека е бела целата се испрска и стана кафеава. Е сеа моето прашање е како да ја исчистам внатрешноста а како надворешноста?
   
 2. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  @westt пробај да видиш со лимонтус да врие малце тавата,со абразивно средство како циф на пример,со арф без хлор што е види и со тоа сега вака што ми текнува ако нешто др.ми текне ќе допишам :)
   
  На westt му/ѝ се допаѓа ова.
 3. westt

  westt Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2015
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  163
  Probav ja varev so sjaj grcki ama ne ispadna ubavo. Sea ke probam so arf. Fala ti
   
 4. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  2.783
  Пол:
  Женски
  Каде можам да најдам калапчиња за печење, не од оние хартиените за мафини, туку како на пример за лава колач?
   
 5. westt

  westt Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2015
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  163
  neznam od kade si no jas gi naogam vo prodavnici za sadovi za domakinstvo.
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 6. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  2.783
  Пол:
  Женски
  muffin-tin.jpg

  И ова сигурно се продава низ продавниците за садови?
   
 7. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.856
  Допаѓања:
  133.159
  Пол:
  Женски
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 8. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  2.783
  Пол:
  Женски
  Дали знаеш колку пари е одприлика?
   
 9. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.421
  Допаѓања:
  26.046
  Пол:
  Женски
  Ако е ова за мафини, го има во Зо-го.250-400 ДЕНАРИ, ЗАВИСИ КАКВИ САКАШ.
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 10. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.057
  Допаѓања:
  28.609
  Пол:
  Женски
  Има и во Џамбо. Околу 200 ден беше.
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.856
  Допаѓања:
  133.159
  Пол:
  Женски
  зависи кај се продава и од квалитетот, го имам начекано и у кинески продавници за 99 ден, инаку зависно од големината е 250 -500.
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.999
  Допаѓања:
  198.802
  Пол:
  Женски
  Зависи од производителот и материјалот, има и за 100, има и за 800-900 ден.
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 13. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  2.783
  Пол:
  Женски

  Ќе проверам, има Зого и во Струмица мислам... фала ви за информациите :*
   
 14. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.421
  Допаѓања:
  26.046
  Пол:
  Женски
  Затоа и ти реков каде има во Зо-го, доле во Глобал е близу до бутик Лола и Стил и тој детскиот.Има таму и понатаму после Стил тоа дуканче, незнам однадвор како пишува но тесно е внатре.
  и во МБ кај Интел има, и во Home Idea кај Кинг.
   
  На IamSexyAndIKnowIt и Tinushka им се допаѓа ова.
 15. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  2.783
  Пол:
  Женски
  Проверив во овој ЗоГо спроти Тинекс, ама немаше. Ќе видам и таму. Фала ти многу за информациите..
   
 16. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.421
  Допаѓања:
  26.046
  Пол:
  Женски
  Види во Глобал во тој Зо-го.Обавезно ги има.Нема на што.
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.