1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Праќање пратки низ други земји по пошта или?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Tanjamm, 10 април 2019.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.844
  Допаѓања:
  11.013
  Наскоро ќе треба да праќам пратка во една земја од Европа, но пошти знам дека се катастрофа и се неодговорни. Дали имате искуство да споделите, сте праќале ли подалеку, на кој начин, колку ве чинело, дали стигнало навреме?
   
 2. tea1221

  tea1221 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2020
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Да не знае некој колку кошта да се испрати една пратка до Данска или Украина?
   
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.058
  Пол:
  Женски
  Преку обична пошта со дм пуштавме пакет од 20кг скоро, не фати околу 50 евра.
  Ваљда за две недели ќе стаса,па ќе видиме.
   
 4. awkey

  awkey Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2021
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  2.531
  Пол:
  Женски
  Освен по обична пошта, некоја друга што праќа надвор од мк?
   
 5. Inana123

  Inana123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2020
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  547
  Пол:
  Женски
  Дали можеби имате инфо дали од кај нас да се прати пратка до Зимбабве?
   
 6. Forca

  Forca Популарен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2016
  Пораки:
  685
  Допаѓања:
  1.896
  Пол:
  Машки
  Можеше преку македонски пошти, само е доста поскапо, сега не знам како е, дали се уште може заради корона пандемијата, најдобро прашај во пошта.
   
  На Inana123 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lunar

  Lunar Активен член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2021
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
  Здраво дали би можел некој да сподели информација колку би ме чинело пратка да ја испратам од Германија до Македонија ? И за колку време би стигнала ? :)
   
 8. Снегулк@23

  Снегулк@23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2020
  Пораки:
  2.422
  Допаѓања:
  3.217
  Пол:
  Женски
  Јас испратив обична пратка околу 50 денари ме чинеше во пошта и за 7 дена стигна
   
  На Lunar му/ѝ се допаѓа ова.
 9. NPN

  NPN Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2015
  Пораки:
  423
  Допаѓања:
  462
  Пол:
  Женски
  Пратка во друга земја се праќа само од поштата кај железничка или може во било која да одам?
   
 10. awkey

  awkey Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2021
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  2.531
  Пол:
  Женски
  Мислам дека во било која може, исто како и секоја пратка :D
   
  На NPN му/ѝ се допаѓа ова.
 11. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  759
  Допаѓања:
  6.496
  Дали имате некое инфо дали македонска пошта испраќа писма препорачани до Америка?