Првата Македонска андроид апликација со рецепти за здрава исхрана

Дискусија во 'Рецепти' започната од kuzmanovskaemi, 27 февруари 2015.

 1. kuzmanovskaemi

  kuzmanovskaemi Нов член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2015
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Ја симнав апликацијава и воодушевена сум од рецептите. Топла препорака за сите што сакаат да приготвуваат и да се хранат здраво. Бесплатна е и можете да си ја симнете од Google Playstore на линков подолу. Честитки за креатоите!

  https://play.google.com/store/apps/details?id=tk.zdravirecepti&hl=en

  Подолу се слики од апликацијата за да знаете за што станува збор.
  Позз.


  0.png 1.png 2.png 3.png 4.png 5.png 6.png 7.png
   
  На angelche16, beatriz, Avenged и 4 други им се допаѓа ова.
 2. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.866
  Пол:
  Женски
  Практична апликација,само што ја симнав.
  Има многу малку рецепти,ама поради тоа што испадна пред 2 дена,сигурно ќе ја надоградуваат во иднина.
  Ми се допаѓа што пишува долу колку калории е една порции и сите нутритивни параметри,ептен корисна работа.
   
  На BurstBerry и kuzmanovskaemi им се допаѓа ова.
 3. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.652
  Допаѓања:
  49.161
  Пол:
  Женски
  Само за андроид е? :(
   
 4. kuzmanovskaemi

  kuzmanovskaemi Нов член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2015
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Незнам андроид имам и немам проверено дали ја има и за Iphone :(
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kuzmanovskaemi

  kuzmanovskaemi Нов член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2015
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Денеска од апликацијата ја приготвив Веганската мусака со тиквички. Испадна совршена и вкусна и се правев според рецептот. Моја препорака да ја пробате (y)
  Подолу се сликите како испадна... 1_DSCN6618.jpg 2_DSCN6620.jpg 3_DSCN6623.jpg 4_DSCN6629.jpg
   
  На toogood, Anna-Banana, beatriz и 10 други им се допаѓа ова.
 6. orchid28

  orchid28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  155
  Пол:
  Женски
  Стварно многу корисна апликација и има многу вкусни јадења кои вреди да се пробаат :)
   
  На kuzmanovskaemi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.131
  Допаѓања:
  264.632
  Пол:
  Женски
  Јас не успеав да ја најдам :(
   
 8. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  22.636
  Допаѓања:
  105.775
  Следи го линкот од првиот пост.
   
 9. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.131
  Допаѓања:
  264.632
  Пол:
  Женски
  Да така и направив.Бараше емаил и пасворд од гугл.И тоа го направив и несакаше сепак да се спушти.Можеби неможе на секој моб.
   
 10. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  22.636
  Допаѓања:
  105.775
  Јас така ја симнав. Ако не си логирана на гугл, нема да симнува бидејќи плеј стор работи преку гугл.
  Многу чудно њќ
   
 11. kuzmanovskaemi

  kuzmanovskaemi Нов член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2015
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Апликацијата е многу едноставна за користење изобилува со многу рецепти и најбитно од се рецептите се здрави
   
 12. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  22.636
  Допаѓања:
  105.775
  Јас колку шго разгледав не сите се здрави, ама има солиде избор
   
 13. kuzmanovskaemi

  kuzmanovskaemi Нов член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2015
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Мене сите ми изгледаат здрави, те молам посочи кој мислиш дека не е здрав ?, да знам да не го спремам, засега одам според рецептите и според моето долгогодишно искуство во здрава исхрана сите ми изгледаат ОК Позз.
   
 14. kuzmanovskaemi

  kuzmanovskaemi Нов член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2015
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Веганска растурена сарма подготвив денеска, според упатствата на апликацијата https://play.google.com/store/apps/details... што периодов ја обожувам.
  Повторно испадна совршено вкусно. Во прилог се сликите. Ви ја препорачувам со цело срце, вкусна е и здрава според сите критериуми за здрава храна... Позз.
  10_r_DSCN6644.jpg 5_r_DSCN6631.jpg 6_r_DSCN6634.jpg 7_r_DSCN6634.jpg 8_r_DSCN6634.jpg 9_r_DSCN6634.jpg 10_r_DSCN6644.jpg 5_r_DSCN6631.jpg 6_r_DSCN6634.jpg 7_r_DSCN6634.jpg 8_r_DSCN6634.jpg 9_r_DSCN6634.jpg
   
  Последна измена: 1 март 2015
  На Miss666, Anna-Banana, Sunshine.Sunshine и 3 други им се допаѓа ова.
 15. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  22.636
  Допаѓања:
  105.775
  Ocigledno ja reklamiraa aplikacijava
  Kako sto kazav dobra e.
   
  На CarrieBradshow, girl-miri, kuzmanovskaemi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. kuzmanovskaemi

  kuzmanovskaemi Нов член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2015
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Kako i da e, dobra e. Barem zasega, jas licno najdov 100-ci idei za priprema na hrana koi do sega ne sum gi probala.
   
 17. ton4ica

  ton4ica Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  172
  Пол:
  Женски
  Одлична е ја симнав има доста интересни рецепти. Се наоѓа кога немаш инспирација. Ставаат нови рецепти или ?
   
 18. kuzmanovskaemi

  kuzmanovskaemi Нов член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2015
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Да речиси секој ден ставаат најмалку по еден нов рецепт. Позз.
   
 19. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.667
  Допаѓања:
  19.744
  Пол:
  Женски
  ja zemav i jas :) ubavo i interesna izgleda :) se nadevam ke odi napred :)
   
  На kuzmanovskaemi му/ѝ се допаѓа ова.
 20. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.131
  Допаѓања:
  264.632
  Пол:
  Женски
  Твоја е апликацијата? :)
  По толку фалење мора и ти да имаш удел во неа ;)
   
  На CarrieBradshow, clock.pot, Marossa и 3 други им се допаѓа ова.