1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Првата слика со ликот на вашето бебе

Дискусија во 'Бременост' започната од TheEkaterina, 10 април 2013.

 1. TheEkaterina

  TheEkaterina Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  337
  После детална проверка на сите теми во подфорумот бременост видов дека нема ваква тема. Само да нагласам дека темата нема врска со „Какво ли ќе биде моето бебе... ?“

  Не знаев како да ја крстам темата... сакав да биде која беше вашата реакција кога прв пат го видовте ликот на вашето бебе на ехо.. ама не ја собираше..

  Бидејќи технологијата е мнооогу напредна во денешно време.. многу убаво може да се види ликот на бебенцето. Кога бев на последниот скрининг, сакавме да го видиме ликот на малечката ама ко за инает рацете ги имаше ставено на лицето и не можеше да се види ништо... Со нетрпение ја чекам следната контрола само за да видам на кого личи, како изгледа, очи, нос, уста...

  Е сега.. која беше вашата реакција кога прв пат го видовте ликот .. како, на кого личи вашето бебе?
  Дали си рековте.. знаев дека вака ќе личи, очекував вака да изгледа, си замислував дека на мене/на мажот ми ќе личи итн..
   
  На cresa-jagoda, Martka, Arthur и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Vetruska

  Vetruska Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  491
  Пол:
  Женски
  Што убава тема :)

  Не знам дали ќе ми верувате, ама јас имам таква слика од 13 недела (пред 1 недела ми ја направија) и се гледа целото со рачиња, ноџиња, мешето и лицето му е гледа и лелее кога видов (дека не очекував дека ќе видам таква слика, мислев дека уште не личи на човек) викам „Леле што ми е убаво бебето“ :D Инаку ми личи малку на мм ама дека е ќелаво :rofl: Секој ден сега си ја гледам сликата.
   
  На cresa-jagoda, Martka, H.VAGA и 6 други им се допаѓа ова.
 3. Afrodita25

  Afrodita25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2012
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  75
  Пред неколку дена ја добивме првата слика од 4Д ехо, и си ја ставивме во рамка :) . Искрено ми личи на марсовче :D . Сликано е само главчето, мрдаше и неможеше убава поза да фати докторот. Чудна ми е некако сликата како да не му е оформена брадата убаво, а треба да е. А кога на ехо го гледаше рече дека се е во ред. Или е до сликата или од пуста грижа се да биди во ред
   
  На Martka, Arthur и captivating им се допаѓа ова.
 4. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.948
  Допаѓања:
  103.426
  Пол:
  Женски
  Неопишливо чувство беше кога го видовме срценцето како чука , тогаш бев 6-та недела и ми дадоа и сликичка. На секој преглед ми даваа сликички. Потоа бевме вториот пат на преглед на 12 недела и имаше ноџиња , рачиња , глава се гледаше јасно бебенце :D На 23 недели бевме и гледавме вистинско лице хаха , толку јасно се се гледаше а она беше само 490 грама :D Само треба да ги доживееш овие моменти :)

  [​IMG]

  сликичка од 12та недела

  [​IMG]

  16-та недела

  [​IMG]
  [​IMG]
  23та недела

  [​IMG]

  34 недела
   
  На Martka, cresa-jagoda, Bebulleee и 9 други им се допаѓа ова.
 5. anicka1anicka

  anicka1anicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2013
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  222
  се смее бе душаааа
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 6. nevesta

  nevesta Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2010
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  110
  мајки кои се породивте, личат ли вашите бебенца со првите сликички додека беа во вашиот стомак ?? :)
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 7. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.575
  Onaa ubava slikicka mi e od 4 d vo 23 nedela napravena
  Noseto sega e isto kako na slikickata :)
  Lici da,na sebe od slikickata sum zaboravila da sporedam bas sega vidov ubavo sto se seti na temava,prijatno se iznenadiv
   
  На Martka и Arthur им се допаѓа ова.
 8. silk

  silk Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  892
  Допаѓања:
  778
  Пол:
  Женски
  Јас кога бев бремена си направив цела колекција на сликички од бебето, ама само на една ептен убаво беше фатено лиценцето.Јас бев 100% сигурна дека детево е фотокопија на мене,исто носе, усте очиња.Нооооо, уште кога се роди сфатив дека сум се занела малку,немаше врска со мене, цела маж ми :lol: . Сега има 4 месеци и сеуште повеќе личи на него, ама почна малце и мои црти да добива...Така да мојата сликичка не е иста со бебето сега...
   
  На cresa-jagoda, Martka и Arthur им се допаѓа ова.
 9. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.983
  Кај мене уште од самиот почеток не беше свртено со лице и цела бременост до последен момент не можевме никако да му го видиме лиценцето, си беше свртено со газето цело време и првата сликичка беше едно мнијатурно ембрионче со рачиња, ножиња, оформено веќе мало човече на кое му се радував цело време и си ја гледав постојано сликичката се до следната контрола кога беше поголемо човеченцето и се така на секоја следна контрола јас летав од радост, убавини, неопишливо чувство, само да се доживее треба :inlove:
   
  На Martka, Arthur и Vetruska им се допаѓа ова.
 10. nevesta

  nevesta Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2010
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  110
  и јас си ја гледам сликичката од 4Д- 21ва недела секојдневно, и се прашувам дали кога ќе се роди ќе изгледа вака или сосема поинаку ?!?! :) многу ме интересира каква ке биде кога ке ја видам прв пат!!? уффф едвај чекам да се роди :) :) :) :inlove:
   
  На Martka и Arthur им се допаѓа ова.
 11. Vetruska

  Vetruska Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  491
  Пол:
  Женски
  Хахахаа, исто исто. Јас си имам и дневник си водам, па сабајле си ја испечатив сликата и си ја залепив :)
   
  На Martka и Arthur им се допаѓа ова.
 12. Whitecloud95

  Whitecloud95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2013
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  381
  Пол:
  Женски
  Јас едвај чекам да одам на втор ултразвук, првата сликичка што ми ја дадоа е прекрасна, малечко, мило... Сите ќе си чувам, ќе си правам албум, па здравје кога ќе порасне да се види какво било кога било во мешето на мамичка! :angel:
   
  На Martka и Arthur им се допаѓа ова.
 13. Lillian

  Lillian Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  47
  Мојата принцеза беше малку срамежлива, па едвај ја сликна докторот и тоа пак со рачето пред лице :$
   
  На Martka и Arthur им се допаѓа ова.
 14. mona22

  mona22 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.858
  првата слика ми ја направија на 9 недели а втората здравје накај 20та на наредниот преглед
   
  На Martka и Arthur им се допаѓа ова.
 15. fionas

  fionas Активен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  10
  Јас од сите прегледи имам сликички,првата сликичка ја добив на 5,5 недели и беше една мала точкичка, али во 11 недела од 4д беше право бебче
   
  На Martka и Arthur им се допаѓа ова.
 16. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Јас на 26 месецов закажав контрола точно на полни 13 недели....едвај чекам :clap:
   
  На Martka и Arthur им се допаѓа ова.
 17. Stefaani

  Stefaani Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  285
  се наежив од фоторгафиите на koritsaki :inlove:
  јас веќе ги добив првите 2 слики а утре ќе добијам уште две Здравје Боже.
  едната веќе ми е профил фотографија :$ сеуште е точка :lol: :inlove:
   
  На Martka, Arthur и koritsaki им се допаѓа ова.
 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Конечно и ние да не се срамиме, вчера ѕирнавме барем малку 8)

   

  Прикачени фајлови:

  • 23+5 - .jpg
   23+5 - .jpg
   Големина на фајлот:
   183 KB
   Прегледи:
   587
  • 23+5 - Copy.jpg
   23+5 - Copy.jpg
   Големина на фајлот:
   119,4 KB
   Прегледи:
   603
  На cresa-jagoda, Martka, buba4e89 и 8 други им се допаѓа ова.
 19. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.879
  Пол:
  Женски
  првите сликички ми се од 7недела-мало срценце :)
  2слика Mи е од 9 недела-немаше некоја голема Rазлика,сеуште беше само мало срце :)
  3слика Mи е 12 недела :) рачиња,нозе се :) моето бебе...неможев Dа го догледам веке беше бебе :) најубаво тоа :)
   
  На Martka и Arthur им се допаѓа ова.
 20. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.514
  Oва е првата слика на мочкото мој мал :) И да ви кажам право, личи како сега кога го гледам надвор од стомачето, само што од кога ја видовме сликава сите заклучивме дека ќе личи на мене (исто како кај силк)
  Е од ко се роди, сфатив дека малку сме се зае*але :D
   

  Прикачени фајлови:

  • bebenceto.JPG
   bebenceto.JPG
   Големина на фајлот:
   16,1 KB
   Прегледи:
   558
  На cresa-jagoda, buba4e89, Цвет88 и 8 други им се допаѓа ова.