1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Првата цигара?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од 2468, 4 јуни 2010.

  1. LaRuz

    LaRuz Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    160
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    ми ту :D
     
  2. Oluska

    Oluska Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    24
    Првата цигара ја запалив на 13 години и се дупнав од кашлање :lol: Детиште да проба се :P После тоа имам запалено уште една цигара и толку.Многу ми сметаат цигарите и мислам дека никогаш нема да пропушам
     
  3. katakomba24

    katakomba24 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    533
    Ни јас до сега не сум запалила цигара иако сум навикната да живеам со тој чад од цигари бидејќи и дома пушат тако ми мајка ми дедо ми...потоа на училиште познавам доста деца кои пушат... и најискрено сакам да запалам цигара... не сакам да станам зависник ама ете во нервоза на пример... :?: инаку сега завршувам 1 год средно и до сега никој не ме има принудено да запалам цигара. и не знам како моите другарки бе реагирале на тоа јас да запалам цигара бидејќи ние сме еден вид анти пушачи :P :?: :|
     
  4. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.914
    Допаѓања:
    32.522
    Пол:
    Женски
    Немам запалено цигара до сега и не планирам да запалам. Противник сум на цигарите.
     
  5. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Исто и јас, досега ниту еднаш не сум запалила цигара, па не умрев :lol: А со мајка ми сме на војна откако знам ама како да ја натерам да престане...незнам...
     
  6. Rossana

    Rossana Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    43
    на 16 ја запалив првата цигара, потаоа на 17 станав страсен пушач и пушев до 19 ипол, потоа останав бремена, па се роди керками и за тоа време не пушев околу 11 месеци а оваа недела нешто пак одвреме навреме запалувам... за ќотек сум :D :D :D
     
  7. she-17

    she-17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    23
    не сум пушач. имам 2-3 пати тргнато и еднаш претходново лето испушив цела цигара само не си ја запалив сама оти незнаев :D :D инаку додека пушеше татко ми дома цигарите воопшто не ми сметаа значи можи да се речи јас и мајка ми бевме пасивни пушачи :P сега престанат е и кога некој дома ќе запали како да ми засметува..па и дека во кафичиве не се пуши веќе.. суууперче е (алиштата не одат вмашина по едно носење :lol: )
     
  8. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    1 цигара запалив на 13 год :$ чисто за да пробам како е,после купував само на искачање но моите дознаа и не пушев една год па после пак пропушив и еве 5 год редовно си пушам
     
  9. eStefanO

    eStefanO Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    хехе ја мојата прва цигара ја запалив у шесто одд. со другарки а после не палев некој период и у осмо одд пак почнав и кога завршив осмо од летниот распуст почнав интензивно секој ден да пушам.... :lol:
     
  10. maleckata.22

    maleckata.22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    17
    Прва цигара почеток на 1ва година средно :) Ми викаа тогаш ако не запалиш нема да пропушиш ама ете запалив и уживам во цигарите...Пушам родео тврдо кутија кутија ипол зависи од нервоза :P
     
  11. anste

    anste Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    127
    јас на 13 год. мислев дека е нешто интересно а и плус другарките ме тераа да пробам :)
    тогаш пробав и никад више :!: се сеќавам вдишав и не испуштив дим!па после се исплашив дека не испуштив дим па прашував дали е штетно итн итн...
    така да спаѓам во групата на анти-пушачи :D
     
  12. Bonny95

    Bonny95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    15
    Мразам цигарииии :^) Неможам чадот да го поднесам...и мајка ми и татко ми пушат и незнам као да ги натерам да престанат бидејќи не го поднесувам чадот од цигари. Неразбирам што е поентата ако почнеш да пушиш на 13 години?! |( Тоа не е начин да се привлече внимание ниту пак повеќе ќе бидам прифатена во друштвото ако почнам да пушам, само ќе си го уништам здравјето :worried: Никогаш не сум запалила цигара ниту пак планирам во блиска иднина :talk:
     
  13. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    првата цигара ја запалив во трета средно сами бевме дома со брат ми и незман што ми текна му викам сакам да запалам цигара ми даде и запалив(многу добар филинг беше), после не пушев до летниот распуст, па на распуст почнав онака интезивно и сега сум страсен пушач. Инаку пушам родео тврдо, една кутија на два дена(значи среден пушач) :P
     
  14. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Никогаш немам пробано :puke:
     
  15. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.501
    Пол:
    Женски
    Темава испаднала Дали пушите?
    Ај и јас да си кажам дека не сум запалила никогаш, ниту пак имам намера.
     
  16. Umma

    Umma Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    11
    :))) ubava tema
    Mojata prva cigara ja zapaliv na 15 godini, so drugarkami na ogledalo se gledavme kako ke izgledame so cigara vo raka :) :$
    Posle toa podolg period ne zapaliv cigara, a sega i dvete sme pusaci :))
     
  17. Lil-bitch

    Lil-bitch Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2010
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    22

    count me in :)
     
  18. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Првата, најпрвата... :D Кога бев за петто одделение :angel:
    А активен пушач станав во осмо одделение за зимскиот распуст. Уште се сеќавам, како со другарка ми седевме кај неа во собата на поткровје и ја чекавме сестра и да си дојде од работа и да ни донесе цигари. Ех луди детски години... Да сум сега со тој памет...
     
  19. Angel4e123

    Angel4e123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2010
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    86
    Го немам прбобано тоа гадно нешто а и не планирам да го пробам :puke: :puke: :puke: :puke:
     
  20. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Немам и јас запалено цигара до сега а и искрено ми пречи димот од цигарите ;)