1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Првата цигара?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од 2468, 4 јуни 2010.

  1. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    Na odmor pred 3 4 godini ne mi teknuva sto cig bese mislam deka zemav 2 3 cigari toj odmor i tolku mislam imav 18 godini nakaj 19 :/
     
    На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    Прва цигара запалив во трето средно, мислам беше.
    И тоа од пуста "мака" оти сите мои другарки пушеја и ми здодеја на секој голем одмор да стојам со нив под едно дрво надвор, тие да пушат, јас муабет да им правам.
    Па испадна дај дим, два, ми се зашеметуваше во главата, ми се присвиѓа па почнав и јас со нив да пушам. :drunk: :D

    Мојата пушачка кариера траеше до 23 години, со прекини.
    Преку ден на работа не пушев, ама затоа навечер кога бевме излезени се труев за се што пропуштав. :smoke:

    И тоа. И пред да станам пушач и после тоа, се декларирам како мразач на цигари :D
     
    На Bescheiden, Cinderfakinrella и meckicka им се допаѓа ова.
  3. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.945
    Допаѓања:
    50.029
    Пол:
    Женски
    Многу одамна не се сеќавам кога беше.
    Ретко палам во последните неколку месеци дали 5 цигари сум запалила, не сум пушач али некогаш со дечко ми знаеме да запалеме.
     
  4. Chanell*

    Chanell* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    4.389
    Допаѓања:
    32.797
    Пол:
    Женски
    Пред 7 години :whew:
    Не знаев како да повлечам дим, и другарка ме учеше "Кажи ииии-и повлечи, кажи татоооо и испушти го димот" :rofl: комедии бев
     
    На Cinderfakinrella и Vitaly им се допаѓа ова.
  5. Vitaly

    Vitaly Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    2.593
    Допаѓања:
    4.648
    Пол:
    Машки
    10-11 години имав, еден другар украде цела кутија од мајкаму и ајде да пробаме и ние потоа и ќотек добив од мајками. :rofl: :rofl: Сега не пушам, дури и ми смета да седам во просторија во која се пуши но понекогаш знам да се изглупирам и ми стекнува да запалам. :lol: (lalala) :ninja:
     
    На meckicka му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Седмо одделение, пролетно време... После часови. Хахах кога ќе ми текне солзи ми капат од смеење на она фамозното: "Кажиии Ииии го видов татоо"... И мојата реација потоа...
    Дур ја нон-шалантно си ја пушев цигарата, еден соученик ми вика: Фрли тоа цигараата, ќе умреш... Не си играј!!
    И мене толкуу ми требаше.. Почнав да плачам и да врескам: Не сакам да умраам!!! Неее!!
    Ја изгсив цигарата. Другарката ме погледнув и ми вика: И умре?
    Викам: Па, не...
    И на крај запалив друга....

    Сега не пушам и раат сум ;)
     
    На meckicka му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Aveline

    Aveline Активен член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2017
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Првата цигара ја запалив во прва година од причина што бев многу љубопитна.Мислам дека беше во школо, ми даде една другарка.На почетокот како и сите не знаев да вдишам како што треба и само ги пафкав.:D Отпосле кога научив ми се згади,но друштво ми пуши така да си зимав цигара некад чат пат од нив.Не сум зависна од нив, палам цигара само на искачања ако ми се присака.:D
     
    Последна измена: 31 јануари 2017
  8. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.395
    Мене првата цигара ми беше кога бев многу мал... Со братучедка ми, која е некои четири години постара од мене, ни беше досадно и ај ќе глумиме големи. Земавме на тетка ми цигарите и ќе пушиме. Не дека разбирав нешто тогаш. Фала Богу не ни знаев како се вдишува, само влечевме ко будали. (facepalm)
    А онака да ја вдишам мислам дека беше во прва.
     
  9. Chica.Loca

    Chica.Loca Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    507
    Допаѓања:
    2.260
    На 18 години.
    Од тогаш сум пробала неколку пати и никогаш не се научив како да вдишам. :lol: Еднаш и реков на другарка, седи тука да ме научиш, но кога не бива не бива. :lol:
    Едноставно не се за мене.
     
  10. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    Првата цигара ја запалив на 14 години, бев 8 одд. Прво запалија моите другарки баш на мојот роденден а јас несакав и бев против. После некој ден отидовме на гости кај една другарка и тие си запалија и ми нудеа. И јас љубопитна викам ај еден дим. Леле кога се се закашлав, мислам се угушив :D И од тогаш си пушев редовно, сега скоро ги оставив :)
     
  11. orhideea

    orhideea Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    5.991
    Допаѓања:
    66.494
    Прв пат пробав цигара во 7 мо одделение, мало си бев ама љубопитноста беше голема, ме учеја како да тргнам на внатре :lol: паметот ми се сврти, среќа сега не пушам.
     
  12. MamacitaBuena

    MamacitaBuena Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2017
    Пораки:
    1.449
    Допаѓања:
    25.397
    Пол:
    Женски
    На 21 година незнам што ми текна толку касно,ме фати нервоза некоја отидов си купив и бев многу смешна додека научам да вовлекувам:D
    И од тогаш еве не сум ги откажала.
     
  13. Dashing:)

    Dashing:) Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2017
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    2.106
    Пол:
    Женски
    Прва година средно.Другарка ме научи на цигара.На почетокот јас нејзе и ги гасев а денес она ги остави цигарите мене две кутии ми идат на ден :@
     
    На Rose04 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.845
    Пол:
    Женски
    Ко бев 15тина години сакав да бидам фацка и пол во школо(facepalm) пушев по 10тина цигари дневно (ретко цела кутија) 12 години .. ги откажав пред 4 месеци бидејќи сум бремена :inlove:
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Mrs.Brain

    Mrs.Brain Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2017
    Пораки:
    318
    Допаѓања:
    3.622
    Пол:
    Женски
    Првата цигара ја пробав на осум години.:x

    Само онака едвај догорче беше, едно десет деца беме. Потоа имав запалено една на 13 години, две другарки една цигара ама не ја вдишував. И редовно почнав во втора година кога надвор седев со пушачите цело време.
    Да можам да се вратам во минатото би си влепила таков шамар што и во сегашноста ќе ме болеше.:fubar:
     
  16. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Уште немам пробано, а за некој месец ќе станам полнолетна. Не верувам дека некад ќе пробам уопште. :D
     
    На cresa-jagoda и Belgin1 им се допаѓа ова.
  17. SelenaGomez

    SelenaGomez Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    1.477
    Пол:
    Женски
    Прв пат пробав на екскурзија во трета средно од љубопитност дека сите околу мене пушеа.
    После тоа знаев да се гребнам по една со алкохол.
    Мило ми е што не сум зависник знам да се исконтролирам и знам кога ми е доста. Сега палам онака за забава исто и како што почнав со гребење, само кога сме запиени:D
     
  18. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    Во 4 та средно.
     
  19. Girly90

    Girly90 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2013
    Пораки:
    599
    Допаѓања:
    1.102
    Пол:
    Женски
    крај на 7мо.. сеуште ми е глупо кога пишувам. тогаш ја пувкав а прва средно другарка ми пред една забава ме учеше да увлекувам. за грев
     
  20. Unicorn_

    Unicorn_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2018
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    91
    Пол:
    Женски
    Првата цигара ми беше на 14 години (а и сега сум уште 14). Беше за време на летниот распуст кога завршив 9то одделение. Бев со моите другарки излезена и тие решија да купат цигари, а тие и претходно имаа пробано, така да кога ги купија и јас сакав да пробам. Знам дека беа Лаки Страјк црни и знам дека несакајќи го голтнав цел дим па почнав многу да кашчам. Потоа пушев на секое излевање, и еве сега почнав да купувам и кутии
     
    На Danyy му/ѝ се допаѓа ова.