1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Првата цигара?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од 2468, 4 јуни 2010.

  1. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
    На 14 год првата цигара. И така ден по ден секој ден по една се додека не си фатив дечко. Тој пуши и сега некако не ми се прави кеифот за цигара :) Изгледа тогаш од радозналост си пушев и до досада и од тоа да се правам некоја пред друштвото ]:)
     
  2. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Јас пробав на 16 и бидејќи уште првиот пат го голтнав димот мислам ќе повратев.Не пушам но знам да исчаткам една кога ќе ми удри алкохолот во главата :bow: + :d: = :smoke:
     
  3. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Мразам цигари!!! Никогаш не сум пробала а многу пати ми понудиле во друштво ама НЕ!!!! :fubar: дома моите пушат многу и мене ми смета чадот и не можам да поднесам! Дечко ми пред една година пушел а јас не знаев, ретко се гледавме, кога разбрав малку фалеше да му раскинам! МРАЗАМ ЦИГАРИ!!!!
     
    На QueenN и baguf4e им се допаѓа ова.
  4. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    првата цигара ја запалив во форца,со една другарка заедно,не подучуваа двајца другари :D :D :D беа малборо мислам и беа многу јаки,одма се закашлав.тоа беше пред две или три лета.и после се глупиравме следните два месеца нешто чат-пат пушевме,ама не редовно,а сега не пушам воопшто ниту пак имам желба
     
    На vesevska му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    Првата цигара... :D :D :D
    Значи имав 5 годинки кога ја замарав мајка ми со тоа дека сакам да пробам, што е, како е, штом мама пуши-мора да е нешо добро. Ми даде, некако повлеков, ми се згади цел живот и продолжив со поголем интензитет да ги мразам цигарите и да ми пречат. Не сум пушач и нема никогаш да запалам, штом во средно кога сите ме тераа-не успејаа... Поздрав до непушачите! ;)
     
  6. komiti

    komiti Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    0
    pa so znam nekoi 16 god sekogas sum se druzela so povozrasni i oni pusea i ja zapaliv ne deka nekoj me nateral nego od radoznalos i se do denes si pusam pred majkami si pusam uste od 8 odelenie koga bev i mi kupavaa gigari celo vreme a pred tatkomi pa so znam negde pri kraj na 8 odd :D podobro pred niv sto sum pusela mislam nego da sum se kriela pa da ispusam po 10 cigari naednas ko so pravea drugi :D :rofl: so znam toa e moeto mislenje sekoj si ima svoe mislenje neli ;) pozdravce
     
  7. Nina24

    Nina24 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    339
    Од радозналост, да имам пробано и тоа во осмо одделение, ама не било нешто чувството, ниту пак сум мислела дека ќе гледаат другите на мене како да сум постигнала некој успех затоа што пушам, па тоа да ми биде мотив...
    Зошто би пушела не знам стварно, како да ни е малку се што е загадено околу нас па уште јас намерно да се трујам дополнително. Голем противник сум на пушењето :)
     
  8. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Првата цигара баш се сеќавам беше 11 август 2007 година (втора за трета година).
    Радозналост.
     
  9. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Првата цигара мислам дека ја запалив негдека 6то или седмо одделение, ама само онака колку да пробам, и полсе тоа не пушев, но после пак почнав ио еве уште пушам најчесто родео слимс жолти, а кога иам поише пари вест сиви ;)
     
  10. anickata

    anickata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    73
    првата цигар ја запалив во 7мо одд. и така започнав да пушам се до 1ва година средно и после тоа ги оставив :lol: во тој период мислам дека секој започнува да пуши за да биде поинтересен за другите со еден збор фраер/ка да испадне.среќа моја што тогаш сум ги оставила и што еве не пушам сеа, дури ми смета и мирисот од цигари
     
  11. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Хммм... не се сеќавам точно, но знам дека бев многу мала кога пробав... со криење. Не дека пушев ама ете сум гледала филмови и сум ги гледала возрасните и пуста љубопитност :lol:
     
  12. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Јас во осмо одд на третете вечер од полуматурата :rofl: И тоа од љубопитност. Не ја ни пушев цигарата, туку ја ‘дував‘ , така што не вдишував чад. :rofl: Инаку не сум пушач. Освен таа цигара, уште 3-4 имам запалено во животов :D
     
  13. ma4o4female

    ma4o4female Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    482
    Допаѓања:
    352
    хехех...мислам дека бев 2 за 3 година. Ја гледав братучетка ми како пуши и сакав и јас. Со другарка ми почнавме да си купуваме цигари „на рефус“ , па 3-4 цигари, па почнав да си купувам кутија. Еве сега веќе 4та година пушам по една пакла. Се уште немам никаков проблем и не планирам да ги оставам, но мислам дека кога ќе дојде ред за деца е тогаш ќе морам :) Greating to all smokers ;)
     
  14. The.Fame.Monster

    The.Fame.Monster Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    24
    Ееееее ја сеуште не пушам али имам пробано и мн мн мн ми се гаднииии и мирисот и се :rofl:

    а и моите дома ми ја полнат глават дека се штетни ваму-таму дека не треба да се пуши а уствари и моите пушат.
    :@ :@ :@ :@
     
  15. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    И моите пушат, иако никогаш не ми забранувале, ама толку се безосетни... Многу ми смета што пушат! :swear:
     
  16. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Интересноо :D
    Првата цигара,втора средно..Со најдобрата другарка,си чатнавме Карелија и така..
    И тогаш не ги пушев ама од октомври лани,како ги препушив...
    Дома не ме знаат..И не пушам дома..И не се луксизирам да пушам дома или денски,кога би можеле да ме откријат.. И така..
    Инаку,пушам родео најчесто..Пушев и вест,ама многу кашлав од тие и ги прекинав..А на времето пушев и малборо и црн давидов.. :smoke: Живот,брате! :D
     
  17. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    хах,првата цигара годинава,првото полугодие од седмо :$
    со другарми ја чекавме другарками за излегвање,10 беше сатот,седевме на една клупа до школското игралиште и од ќеф пробав 8) ама не беше ниш посебно така да никогаш не би почнала да пушам :x
     
  18. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Еве сега 4та година средно ,јас немам пробено ниту еднаш.И друштвото ми е такво,па мислам дека нема никогаш да пробам,не бе СИГУРНА СУМ !
     
  19. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Давидоф, мојата неостварена љубов :D :D :D
    т.е. си ја остварувам чат пад, а и за кладби, секогаш Давидоф слимс :rock:
     
  20. tanje.love

    tanje.love Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    7
    Прва или втора година... и тоа ѕште првата цигара го влечев димот, а сум палеле вака чат пат кога сум заматена обично , но некеко иц не ги поднесувам на трезно ми се гадат :(