1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Првата цигара?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од 2468, 4 јуни 2010.

  1. nice.girl9090

    nice.girl9090 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    69
    Фала, поздрав и до тебе... хехехехе. Јас никогаш немам пробано, уште од самиот мирис ми се гади и не можам да поднесам кога некој ми пуши во близина. Се живо ке избркам од собата :lol: :lol: :lol:
     
  2. fairytale

    fairytale Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    24
    На 13 години. Чисто од радозналост :)
     
  3. RedRose97

    RedRose97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    158
    Јас незнам на колку само знам дека ми се згади толку многу што повратив :puke: и од тогаш никако
    цигари не трпам
     
    На vesevska му/ѝ се допаѓа ова.
  4. puflaa

    puflaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    23
    Првата цигара ми беше осмо накај прва, летото! На одмор со една постара братучетка, она пушеше па и ја како да видам што е тоа! Ко демек бев изнервирана па тоа ке ме смирело :lol: И ич не ми се свиѓаше, ваљда цигарите беа премногу јаки. Абе дете !
     
  5. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Летото седмо спрема осмо. Пуста љубопитност што ти прави, ама не дека беше она вистинското пушење да го внесеш димот во себе, туку само повлеков и пуштив. :lol:
     
  6. Ema.Sk

    Ema.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    4.758
    хмм прва цигара многу мала бев :lol: имав 5 годинки и баба ми даде ама не вовлеков , онака си пафкав :)
    после во седмо со другарка сме пробувале онака , незнаевме да вовлекуваме :lol:
    прва година кога бев заедно со еден другар се научив и еве веќе цела година пушам :)
    West Silver :inlove:
    Со нив се научив , неможам други .
     
  7. martina.d

    martina.d Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    2
    Не сум запалила ни една цигара и не планирам да го пробувам тоа одвратно нешто !!! :envy:
     
  8. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Јас сум изгледа ,,најпаметната,, :lol: пропушив во четврта година средно.На почетокот ми се вртеше многу и ми беше лошо ама се навикнав. Не сум некој страствен пушач, можам и без него, имам правено долги паузи - ама сакам да си пушам, кога веќе сум културна :tmi:
    Пушам Marlboro light и не би го менувала за ништо ;)
     
  9. cupidsarow

    cupidsarow Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    13
    леле сеуште не сум пробала цигара но деновиве ке одам кај вујко ми ке ми откраднам некоја за да пробам зошто дома никој не пуши а ми е срам да купам :D само се чудам на тоа вовлекувањето на димот како се прави тоа хахах
     
  10. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    исто ;)
     
  11. buzzle

    buzzle Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    7
    јап..ми ту :D
     
  12. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    јас имам пробано цигара,некаде трета средно бев мислам дека беше родео :D ама ете не се навикнав на нив,не ми станаа зависност и баш ми е мило ;)
     
  13. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.208
    Допаѓања:
    23.989
    хех си пафкав едно време редовно, во 2ра, 3та средно, ама прекинав и сеа не ни помислувам да запалам. Инаку запалив прв пат во 8 мо и ке се угушев :D Инаку, да мислам дека секој треба да проба. Да види како е ако ништо друго
     
  14. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    потполно исто, се согласувам со тебе.
     
  15. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    Првата.. Па на 1ви мај, претходната година :D
    Леле кога ќе се потсетам,земав дим и се угушив одма,и се закашлав.
    Иначе од оваа година, негде Март,април, почнав онака повеќе да пушам цигари.Не сум некој зависник,но кога имам пари си купувам.Кога немам, не паѓам во депресии за цигари.
     
    На vesevska му/ѝ се допаѓа ова.
  16. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    Првата цигара ми беше во 6 одд начи кога имав 12 години :$ .. Седев со две другарки и еден другар . Другаорв беше пушач и слободно пред нас си пушеше . Едната другарка зема една цига си запали и .. а јас бев толку љунопитна па земав и јас една и дур се наканив да ја запалам се “стемни“ :D .. И да ви признаам убаво ми беше :$ .. После тоа јас и другарка ми се скиривме во подрум од една зграда и си запаливме цигара повлековме неколку димчиња и ја изгасивме .. :D И еве до ден денес немам ставено цигара во уста .. а за понатаму ке видиме :)
     
  17. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    842
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    На мои 13 година ја запалив првата цигара и тоа од на мајка ми Лорд се викаа, веќе ги нема. Да знаев тогаш дека до сега ќе пушам немаше да ја запалам :lol:
     
  18. didija

    didija Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    118
    Прв пат во 7мо одд. ... Пуста љубопитност, беше тоа лудување некои 4-5дена и толку бидна :) Низ годините ми се случувало да запалам една цигара годишно, меѓутоа сега веќе неможам да го поднесам чадот од цигарите, а не пак да пушам.
     
  19. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Прв пат во прва средно, и знам дека ми беа доста одвратни цигарите тогаш. Затоа и не се навлеков, и не пушев цело средно ниту на факс.
    После втор пат запалив во втора на факс....и од тогаш па навака со прекини пушам ама умерено да кажам, со пијачка или кафе. Нормално за викенди малку повеќе, зависи од количината на пијачките :)
     
  20. Anggie

    Anggie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    36
    8мо одделение за полуматура во Охрид :D ...Беа собрани сите девојчиња од 3те класа и јас влегов што ке видам се изненадив леле сите цигари пушат .. :D Me запнаа мене да пробам прво одбив после сама си побарав и до ден денес терам :D не сум пробала да ги откажам а и не сакам :D