1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Првата цигара?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од 2468, 4 јуни 2010.

  1. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    III та година средно! Ја запалив првата :smoke: и тоа беше љубов на прв поглед :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На JoxyTheFreak и Offspring им се допаѓа ова.
  2. sweety.86

    sweety.86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    21
    На 17 од дома и украдив на мајка ми и се скривме позди куќа со другарките, ех пуста радозналост па сега не можам да ги оставам :)
     
  3. aquafortune

    aquafortune Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    23
    Хмм. . .7 одделение,пуста љубопитност,само пафкање,ми беше страв да вовлечам. :wasntme: Потоа запалив пак во прва година,сега научив да вовлекувам,се преплашив :lol:.За среќа 3,4 дена ми траеше тоа,отидов на одмор со моите.Сега ми се гади од цигари,среќна сум што не сум продолжила... 8) :devil:
     
  4. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Во втора година,од досада.Со другарка ми ќе излезевме и што ќе правиме ајде....радозналост |(
     
  5. angie

    angie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    242
    Прва година само пафкање. Онака само со друштво по кафичи кога ќе одевме знаев да запалам по некоја. Еднаш вовлеков и на повраќање ми дојде и ми се згадија па до ден денес немам запалено. :)
     
  6. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Сите велат кажи им не на цигарите јас им велам не на пушачите . Од кожа ме вади , глупава лоша навика .Никогаш нема да пушам :puke:
     
    На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    Мене досега љубопитноста не ме понела. Немам ни дим земено. Еднаш само дечко ми се позафркава, го задржа димот и бакнувајќи ме ми го испушти в уста. По грозно нешто здравје... 15 минути неможев да престанам да кашлам. :puke:
     
  8. solzuska

    solzuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    135
    ох јас заостанатка сум си :?: сеа четврта сум а немам пробано никако, а сакам да пробам, и да пушам онака чат пат, не за друго туку за да си имам нешто шо ке си го купувам само за мене. Туку мене ме интересира кои се најубави и најскапи цигари :)
     
  9. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Прва цигара ми беше 2 година средно! Чаламска работа!.....
    Денес, пушам само со дечко ми, и некои другарки, иначе не!
     
  10. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Прва цигара 2год средно...другарка ми ме натера :^) ајде ајде и ја ај :?: А бев најголем противник на цигари, дури и во соба имав закачено на врата "Забрането пушење" :lol: :lol: :lol: ...А од 16 год па до сега сум најголем љубител...која иронија...и нејќам да ги оставам..супер ми се... :lol:
     
  11. WomanInLove

    WomanInLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Во прва година јас и една другарка најдовме во кафичот заборавена кутија цигари и ја зедовме и ај на одењето се сокровме и ај да пробаме како е да пушиш :) Незнаевме да ѓи вовлечуваме и јас посебно бев како парна локомотива :lol: и после ајде едно по едно се научивме и сега неможам да се откажам од нив :D
     
    На Unfaithful18 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.572
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Можеби ќе ви звучи чудно, ама до сега не сум пробала, а немам ни желба за во иднина некогаш ..
     
  13. Maripos.a

    Maripos.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    2
    Јас сакам се што ми е непознато да пробам да го направам па така и на 13 години ја запалив првата цигара. :D
    Ми стана интересно па ја заразив и мојта другарка..Пупевме заедно тогаш,но подоцна почнав да тренирам кошарка и почнав да созревам и да сваќам дека тоа е штетно за мене.
    Сега палам 3-4 цигари годишно,но чисто онака од разонода,но сигурна сум дека никогаш нема да станам активен пушач.

    :)
     
  14. HoneyBun

    HoneyBun Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    973
    Пол:
    Женски
    Првата цигара ја пробав пред неколку недели :puke:
    Зажалив :( Бев љубопитна и така кога си седевме со другарките решив да пробам и не беше некоја голема филозофија ама ете... :D Повеќе во животот не би пробала зошто ми е навистина одвратно кога видам девојка со цигара :tmi:
     
  15. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Сеуште си мала и затоа зборуваш така.Кога ќе пораснеш ќе го смениш мислењето.Ако ништо повеќе барем ќе се навикнеш да гледаш девојќи кои пушат цигри :rofl:
     
  16. peace23

    peace23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    6
    во 8 одд ја запалив првата цигари,се закашлав ,ја фрлив и пред сите другарки реков ,,оваа ми е прва и последна цигара,јас никогаш нема да бидам пушач,, сега пушам по една кутија на ден и сум активен пушач веќе неколку години :D
     
  17. sexybaby22

    sexybaby22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    22
    Првата цигара ми беше кога бев 2година средно ..
    Заедно со другарката седевме во парк ..
    Немавме што да правиме па решивме да пробаме цигари отидовме и си купивме една кутија и фино лепо си ја успишивме скоро цела :$ ..
    И до ден денес сум пушач никогаш не сум пробала да се откажам од цигарите а и мислм дека никогаш и нема да пробам :)
     
  18. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
    7 одделение |( :fubar:
     
  19. candygirl

    candygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2010
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    99
    јас првата цигара ја заплаив во 4 одд ....и тоа од зезање се почна се завркававм со другарка ми демек пушиме цигари и после си рековме а зош да не и купиме но тогаш мали незнаевме да влечеме и така си пуфкавме и после во 6 одд не научија да влечеме и се така до 2 год кога си се разболев од нив ..... сеа не ми текнува да пофатам цигара ... :\ :lol:
     
  20. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    пробав еднашка некоја си тенка не знам каква и никогаш веќе и таа не ја допушив ... така да тедибеар е непушач :) со дечко пушач како турчин :rofl: а и повеќето другарки се како него ама не ми смета :lol: