1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прва импресија

Дискусија во 'Сингл' започната од ☆°Night°☆, 30 декември 2019.

  1. ☆°Night°☆

    ☆°Night°☆ Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2019
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    312
    Пол:
    Женски
    Здравоо... незнам дали има ваква тема ако има слободно заклучете ја оваа.
    Ме интересира како до добра прва импресија и кај машки и женски пол?
    Според вас како треба да изгледа маж/жена, како да се однесува, облека, бои, аксесоари и сите мали детали што би направиле разлика?
    :D:D:D
     
    На Mr.Lover му/ѝ се допаѓа ова.
  2. marija305

    marija305 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2014
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    7.836
    Пол:
    Женски
    Не треба да правиш којзнае што за да му се допаднеш на некого, однесувајсе најнормално и биди тоа што си, најприродна, опуштена.
     
    На quattro, Skylar, WildMk и 16 други им се допаѓа ова.
  3. Stache

    Stache Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    815
    Пол:
    Машки
    Освен ако не сакате да оставите лажна импресија :wasntme:
     
    На WildMk, Shmizla94, Snowflake97 и 5 други им се допаѓа ова.
  4. Elf

    Elf Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2019
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    2.121
    Пол:
    Женски
    Па прва импресија биди си своја ,природна нема што да се праиш нешто што не си или изиграваш кловн само за му се допаднеш некому. И да глумиш тоа ќе избледе со тек на време. Уживај во спонтаноста и моментот. Облечи се како што сакаш и како што ти се носиш твој стил нема потреба од китење и аксесоари. :D
     
    На quattro, WildMk, Mr.Lover и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Lostinparadise

    Lostinparadise Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2019
    Пораки:
    680
    Допаѓања:
    2.030
    Пол:
    Женски
    Нема да направам никаква промена. Каква сум, таква сум, ако не му се допаѓам има и други. Не е тој последен на овој свет 8-| Среќно :)
     
  6. ☆°Night°☆

    ☆°Night°☆ Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2019
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    312
    Пол:
    Женски
    Изгледа не се изјаснав најправилно.
    Прашањето ми беше што кај вас би оставило добра импресија.

    Пример јас имам подобро мислење за тие што прв пат ги срекавам се позитивни уредни педантни убаво митисаат и слично.
    :D:)
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.126
    Допаѓања:
    43.688
    Пол:
    Женски
    Највеќе впечаток ми оставаат самоуверени машки, со став, кои знаат што сакаат.
    И најприродни.Се понашаат така какви што се, не глумат,не се понашаат пред другарите и насамо различно.
    И што знаат да водат муабет на повеќе теми.
    Неќам кремчиња/лиглиња, неќам нафурани ликови, неќам некој што збори само на 2 исти теми и има 2 грама мозок.
     
    На quattro, ku4ence, Mr.Lover и 8 други им се допаѓа ова.
  8. Liu

    Liu Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2016
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    2.498
    Пол:
    Женски
    За мене добра импресија е : отворени природни ненаметливи луѓе кои знаат да направат еден добар содржаен муабет пред било кој. Одбивни ми се лигуши/ки кои сакаат да привлечат внимание со глупави ограничени разговори. Културата и домашното воспитување игра голема улога во целокупната првична слика која ја создаваме за било кој. :)
     
    На quattro, Mr.Lover, eliesaab и 4 други им се допаѓа ова.
  9. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Ептен е индивидуално прашањево...
    Прво, заради тоа што сите имаме различен вкус.
    Второ, зависи за што треба да ми се допадне некој? Дали за муабет, за секс, за пријателство, за љубов, за бизнис..
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  10. ☆°Night°☆

    ☆°Night°☆ Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2019
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    312
    Пол:
    Женски
    Да многу области факја, но во сингл најверпјатно е за љубов и секс
     
    На Mr.Lover и WildMk им се допаѓа ова.
  11. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Насмеан (не да е окезен константно, туку да не е намќор), културен, повисок од мене, да изгледа здраво (и да е крупен, да не е тоа нездраво), да е среден (не сакам мажи со мрсна коса и брада, во кафич по тренерки и долната маица да виси..)

    Може ќе сум лошо сфатена, поготово последниве 2, ама тоа ми фаќа око мене јбг.

    И прва импресија (најчесто изглед) многу игра улога. Не зборам дека мора да се сите згодни и дотерани, затоа што не сите ги привлекува тоа.
     
  12. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.470
    Допаѓања:
    17.430
    Пол:
    Женски
    First impressions last важи кога сум јас во прашање, и за другите, и за мене. Да не си губам време во иднина за билошто/кој, а и тие со мене.

    Е сега, не сакам некој да ме фарба и да глуми некој што реално не е. Ми треба да биде тоа што е, сакам да проценам рално каква личност имам спрема мене.

    Под добра импресија за мене подразбирам: некој што не се плаши да каже свое мислење, јасно и гласно се изјаснува; отворена и комунитиквна личност, но не дрдорко за бош муабети; знае кога треба да покрене инцијатива за нешто, знае кога да отстапи и да направи чекор назад; мисли, не е вејка на ветрот и не живее од денес за утре; се приметува дека е одговорна и стабилна личност.
    Физички, не би излегла со некој кој е понизок од мене. Не омаловажувам никој со ова, едноставно јас не можам да се замислам со некој што е понизок со мене. Ова е предуслов кој мора партнерот да го исполнува.
    Не ми е толку важно физички какво тело има, и не ми е тоа мерило дали би излегла на состанок со некој на почеток.
     
    На cresa-jagoda, poenta и eliesaab им се допаѓа ова.
  13. Mr.Lover

    Mr.Lover Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2012
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    1.028
    Пол:
    Машки
    Па најпрво за да девојката ми остави добар впечаток е физичкиот изглед. Колку поприродна толку подобро. Тетовирани веѓи, вештачки трепки, силикони, премногу шминка и те како оставаат лоши импресии. Второ гардеробата е многу битна. Не е убаво таа да биде премногу наметлива знаеме дека сите сакате да бидете центар пажња пример некој проѕирен фустан под него танга, непристојно деколте и сл. Ок е да биде малку провокативно ама не премногу пример тесна бела панталони ммм:inlove: Знаете како викаат голем к*р и преко панталони се познава.:D
    После ова што освојува поени е насмевката, очите, поглед расположение, и мене што ми мн значи е дали тоа што го прави го прави со страст емоција и желба се препознава глумица што е а што е вистинска личност. Тоа се дознава на состанок или состаноци итн додуша и не е интересно се да ти открие или да и откриеш мистериозност е секси секако. Тоа е мој вкус8)
     
  14. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.650
    Допаѓања:
    116.426
    Пол:
    Женски
    Големо „НЕ“ за гледање на физичкиот изглед.
    Физичкиот изглед не е битен.
    Треба да се гледа карактерот,поточно она што е во душата.
    Однесувањето треба да е вистинско,искрено и природно.
     
    На quattro, Justicija, Elf и 2 други им се допаѓа ова.
  15. Snow_King

    Snow_King Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2020
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    465
    Пол:
    Машки
    Да не се лажеме, прво што ги интригира нашите сетила е физичкиот изглед на некого. Проблем е ако исклучиво тоа се гледа, ама од друга страна не можеш да бидеш со некого чиј изглед не ти е пријатен.

    Кај мене најголема улога има позитивната енергија на девојката. Ако природно зрачи со позитива, насмевка, добар вајб, тогаш секако и физички ќе ми стане попривлечна. Уште ако и карактерот и однесувањето се задоволителни, тоа е тоа.

    А секако дека оние накинџурени и извештачени девојки се одбивни. Што поприродно и поненападно, тоа подобро. Многу повеќе ок момци би пришле на ваква девојка отколку на некоја со надувани усни.
     
    На Elf и *Ane* им се допаѓа ова.
  16. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.135
    Допаѓања:
    76.524
    Пол:
    Женски
    Се забележува кога некој е природен и свој а кога глуми, се форсира да добие внимание. Второво не ми е привлечно воопшто, ни кај едниот ни кај другиот пол. А впечатливи се и оние кои всушност се повлечени и не се гласни, кои можеби мислат дека не би биле забележани.
    Само бидете тоа што сте. Некому ќе се допаднете такви.
     
    На quattro му/ѝ се допаѓа ова.
  17. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Точно.
    Само што она што ни е пријатно за очи е субјективно.