1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прва импресија

Дискусија во 'Сингл' започната од ☆°Night°☆, 30 декември 2019.

 1. ☆°Night°☆

  ☆°Night°☆ Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2019
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  302
  Пол:
  Женски
  Здравоо... незнам дали има ваква тема ако има слободно заклучете ја оваа.
  Ме интересира како до добра прва импресија и кај машки и женски пол?
  Според вас како треба да изгледа маж/жена, како да се однесува, облека, бои, аксесоари и сите мали детали што би направиле разлика?
  :D:D:D
   
  На Mr.Lover му/ѝ се допаѓа ова.
 2. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.049
  Допаѓања:
  7.779
  Пол:
  Женски
  Не треба да правиш којзнае што за да му се допаднеш на некого, однесувајсе најнормално и биди тоа што си, најприродна, опуштена.
   
  На quattro, Skylar, WildMk и 16 други им се допаѓа ова.
 3. Stache

  Stache Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  815
  Пол:
  Машки
  Освен ако не сакате да оставите лажна импресија :wasntme:
   
  На WildMk, Shmizla94, Snowflake97 и 5 други им се допаѓа ова.
 4. Elf

  Elf Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2019
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  2.102
  Пол:
  Женски
  Па прва импресија биди си своја ,природна нема што да се праиш нешто што не си или изиграваш кловн само за му се допаднеш некому. И да глумиш тоа ќе избледе со тек на време. Уживај во спонтаноста и моментот. Облечи се како што сакаш и како што ти се носиш твој стил нема потреба од китење и аксесоари. :D
   
  На quattro, WildMk, Mr.Lover и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  679
  Допаѓања:
  2.029
  Пол:
  Женски
  Нема да направам никаква промена. Каква сум, таква сум, ако не му се допаѓам има и други. Не е тој последен на овој свет 8-| Среќно :)
   
 6. ☆°Night°☆

  ☆°Night°☆ Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2019
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  302
  Пол:
  Женски
  Изгледа не се изјаснав најправилно.
  Прашањето ми беше што кај вас би оставило добра импресија.

  Пример јас имам подобро мислење за тие што прв пат ги срекавам се позитивни уредни педантни убаво митисаат и слично.
  :D:)
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  9.814
  Допаѓања:
  29.620
  Пол:
  Женски
  Највеќе впечаток ми оставаат самоуверени машки, со став, кои знаат што сакаат.
  И најприродни.Се понашаат така какви што се, не глумат,не се понашаат пред другарите и насамо различно.
  И што знаат да водат муабет на повеќе теми.
  Неќам кремчиња/лиглиња, неќам нафурани ликови, неќам некој што збори само на 2 исти теми и има 2 грама мозок.
   
  На quattro, ku4ence, Mr.Lover и 8 други им се допаѓа ова.
 8. Liu

  Liu Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  2.422
  Пол:
  Женски
  За мене добра импресија е : отворени природни ненаметливи луѓе кои знаат да направат еден добар содржаен муабет пред било кој. Одбивни ми се лигуши/ки кои сакаат да привлечат внимание со глупави ограничени разговори. Културата и домашното воспитување игра голема улога во целокупната првична слика која ја создаваме за било кој. :)
   
  На quattro, Mr.Lover, eliesaab и 4 други им се допаѓа ова.
 9. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  34.248
  Допаѓања:
  269.086
  Ептен е индивидуално прашањево...
  Прво, заради тоа што сите имаме различен вкус.
  Второ, зависи за што треба да ми се допадне некој? Дали за муабет, за секс, за пријателство, за љубов, за бизнис..
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ☆°Night°☆

  ☆°Night°☆ Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2019
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  302
  Пол:
  Женски
  Да многу области факја, но во сингл најверпјатно е за љубов и секс
   
  На Mr.Lover и WildMk им се допаѓа ова.
 11. candy.cane

  candy.cane Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.683
  Допаѓања:
  8.973
  Пол:
  Женски
  Насмеан (не да е окезен константно, туку да не е намќор), културен, повисок од мене, да изгледа здраво (и да е крупен, да не е тоа нездраво), да е среден (не сакам мажи со мрсна коса и брада, во кафич по тренерки и долната маица да виси..)

  Може ќе сум лошо сфатена, поготово последниве 2, ама тоа ми фаќа око мене јбг.

  И прва импресија (најчесто изглед) многу игра улога. Не зборам дека мора да се сите згодни и дотерани, затоа што не сите ги привлекува тоа.
   
 12. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.323
  Допаѓања:
  16.981
  Пол:
  Женски
  First impressions last важи кога сум јас во прашање, и за другите, и за мене. Да не си губам време во иднина за билошто/кој, а и тие со мене.

  Е сега, не сакам некој да ме фарба и да глуми некој што реално не е. Ми треба да биде тоа што е, сакам да проценам рално каква личност имам спрема мене.

  Под добра импресија за мене подразбирам: некој што не се плаши да каже свое мислење, јасно и гласно се изјаснува; отворена и комунитиквна личност, но не дрдорко за бош муабети; знае кога треба да покрене инцијатива за нешто, знае кога да отстапи и да направи чекор назад; мисли, не е вејка на ветрот и не живее од денес за утре; се приметува дека е одговорна и стабилна личност.
  Физички, не би излегла со некој кој е понизок од мене. Не омаловажувам никој со ова, едноставно јас не можам да се замислам со некој што е понизок со мене. Ова е предуслов кој мора партнерот да го исполнува.
  Не ми е толку важно физички какво тело има, и не ми е тоа мерило дали би излегла на состанок со некој на почеток.
   
  На cresa-jagoda, poenta и eliesaab им се допаѓа ова.
 13. Mr.Lover

  Mr.Lover Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2012
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  942
  Пол:
  Машки
  Па најпрво за да девојката ми остави добар впечаток е физичкиот изглед. Колку поприродна толку подобро. Тетовирани веѓи, вештачки трепки, силикони, премногу шминка и те како оставаат лоши импресии. Второ гардеробата е многу битна. Не е убаво таа да биде премногу наметлива знаеме дека сите сакате да бидете центар пажња пример некој проѕирен фустан под него танга, непристојно деколте и сл. Ок е да биде малку провокативно ама не премногу пример тесна бела панталони ммм:inlove: Знаете како викаат голем к*р и преко панталони се познава.:D
  После ова што освојува поени е насмевката, очите, поглед расположение, и мене што ми мн значи е дали тоа што го прави го прави со страст емоција и желба се препознава глумица што е а што е вистинска личност. Тоа се дознава на состанок или состаноци итн додуша и не е интересно се да ти открие или да и откриеш мистериозност е секси секако. Тоа е мој вкус8)
   
 14. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  9.838
  Допаѓања:
  86.340
  Пол:
  Женски
  Големо „НЕ“ за гледање на физичкиот изглед.
  Физичкиот изглед не е битен.
  Треба да се гледа карактерот,поточно она што е во душата.
  Однесувањето треба да е вистинско,искрено и природно.
   
  На quattro, Justicija, Elf и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Snow_King

  Snow_King Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  442
  Пол:
  Машки
  Да не се лажеме, прво што ги интригира нашите сетила е физичкиот изглед на некого. Проблем е ако исклучиво тоа се гледа, ама од друга страна не можеш да бидеш со некого чиј изглед не ти е пријатен.

  Кај мене најголема улога има позитивната енергија на девојката. Ако природно зрачи со позитива, насмевка, добар вајб, тогаш секако и физички ќе ми стане попривлечна. Уште ако и карактерот и однесувањето се задоволителни, тоа е тоа.

  А секако дека оние накинџурени и извештачени девојки се одбивни. Што поприродно и поненападно, тоа подобро. Многу повеќе ок момци би пришле на ваква девојка отколку на некоја со надувани усни.
   
  На Elf и *Ane* им се допаѓа ова.
 16. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.327
  Допаѓања:
  63.975
  Пол:
  Женски
  Се забележува кога некој е природен и свој а кога глуми, се форсира да добие внимание. Второво не ми е привлечно воопшто, ни кај едниот ни кај другиот пол. А впечатливи се и оние кои всушност се повлечени и не се гласни, кои можеби мислат дека не би биле забележани.
  Само бидете тоа што сте. Некому ќе се допаднете такви.
   
  На quattro му/ѝ се допаѓа ова.
 17. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  34.248
  Допаѓања:
  269.086
  Точно.
  Само што она што ни е пријатно за очи е субјективно.