Првиот ден (Марк Леви)

Дискусија во 'Книги' започната од ocila, 23 октомври 2012.

 1. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  Таа е прекрасна, млада девојка, а тој е успешен астрофизичар. Заедно доживуваат незаборавно патување, кое ќе ги смени нивните животи засекогаш.
  Таа сонува да биде првата која ќе пронајде остатоци од првиот човек, но нешто ѝ се испречува на патот. Како несреќата да ѝ е најдобриот пријател, таа е принудена да замине. Во Париз се враќа со необичен камен кој ѝ служи како амајлија. Но каменот не е толку обичен, како што таа мисли. Тоа го докажува и неочекуваната средба...