1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Првиот ден (Марк Леви)

Дискусија во 'Книги' започната од ocila, 23 октомври 2012.

 1. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Таа е прекрасна, млада девојка, а тој е успешен астрофизичар. Заедно доживуваат незаборавно патување, кое ќе ги смени нивните животи засекогаш.
  Таа сонува да биде првата која ќе пронајде остатоци од првиот човек, но нешто ѝ се испречува на патот. Како несреќата да ѝ е најдобриот пријател, таа е принудена да замине. Во Париз се враќа со необичен камен кој ѝ служи како амајлија. Но каменот не е толку обичен, како што таа мисли. Тоа го докажува и неочекуваната средба...