1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Првиот коментар после секс

Дискусија во 'Секс' започната од kolovoz, 20 ноември 2012.

 1. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.653
  Допаѓања:
  6.155
  Кој е вашиот а кој неговиот/нејзиниот прв коментар после секс...
  -да бидам искрена ни текна на темата случајно читајќи една статија , која се разбира ке ја споделиме со Вас...
  Астрологијата и првиот коментар после секс

  Каков коментар може да очекувате од луѓето со различен хороскопски знак по сексуалниот чин.

  Овен: „Ок, ајде сега пак да имаме секс!“
  Бик: „Гладен/а сум – подај ми ја пицата.“
  Близнаци: „Си го видел/а ли далечинскиот управувач?“
  Рак: „Кога ќе се земеме?“
  Лав: „Нели бев фантастичен/а?“
  Девица: „Морам да ги исперам чаршавите.“
  Вага: „Ако ти се допадна тебе, тогаш ми се допаѓа и мене.“
  Скорпија: „Претпоставувам дека сега треба да ти ги одврзам рацете.“
  Стрелец: „Не ми се јавувај ти, јас ќе ти се јавам!“
  Јарец: „Имаш ли визит картичка?“
  Водолија: „Ајде сега да пробаме и без облека!“
  Риби: „Извини, како рече дека ти е името?“

  статијата ја читавме заедно со другарките и го заклучивме следново
  за близнаци е 100% точно
  за Лав го формулиравме поинаку прашањето -''И... како беше злато?''
  за стрелец важи обратно Ти јави ми се
  а коментарот на рибите го заменивме со оној на Бикот затоа што според нас Рибите се тие кои најчесто Велат - Гладен сум што има за јадење

  кое е вашето искуство
   
 2. artemis

  artemis Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  324
  Пол:
  Женски
  Ние сме овен и лав. Јас велам: МММ, може после пак? А тој: Многу сум јак! Се подобри сме.
  ...Па некако личи на ова горе, хахахаххахха...
   
 3. ancetupance

  ancetupance Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  164

  хахахха...буквално точно, баш се погодило во нашиот случа :lol: :lol: ј
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DANIEL222222

  DANIEL222222 Активен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  ako pruzi devojkata dobar seks komentarot ke bide dobar normalno :D
   
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.288
  Допаѓања:
  77.260
  Пол:
  Женски
  Ех, никогаш не прашувам такво прашање :D мислам дека најчесто нешто што го кажувам после секс е - жедна сум :D инаку за рак се работи :D
   
  На the drummer му/ѝ се допаѓа ова.
 6. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  51.309
  Пол:
  Женски
  Риби: „Извини, како рече дека ти е името?“
  Овен: „Ок, ајде сега пак да имаме секс!“


  Прекрасна комбинација.
   
 7. makarov

  makarov Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2012
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  48
  Риби: „Извини, како рече дека ти е името?“
  Скорпија
  : „Претпоставувам дека сега треба да ти ги одврзам рацете.“
   
 8. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.475
  Рак: „Кога ќе се земеме?“

  Срце сум :rofl:
   
  На Priroden, rose60 и Sanjichka007 им се допаѓа ова.
 9. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.002
  Пол:
  Женски
  Бик: „Гладен/а сум – подај ми ја пицата.“

  Врска нема ова. Јас сама си зимам за јадење, не чекам на него 8-|
   
  На rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 10. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.389
  Пол:
  Женски
  Уште верувате во хороскоп? :|
   
  На Херкул му/ѝ се допаѓа ова.
 11. jasmina00

  jasmina00 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  961
  Допаѓања:
  1.377
  Пол:
  Женски
  хахаха интересна тема - и додека се сетам, ај кажете навистина што сте рекле или што ви кажале

  а не овие астролошки изрази, туку вистинските
   
  На the drummer му/ѝ се допаѓа ова.
 12. rose60

  rose60 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  2.753
  Пол:
  Женски
  И да знаеш :D
   
  На blueberry93 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.074
  Пол:
  Женски
  Е како да не :rofl:
   
 14. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  Глупости за риби не е точно:)
   
  На Херкул му/ѝ се допаѓа ова.
 15. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  862
  Допаѓања:
  3.380
  Мислам дека е безвезе темава ама ај. :D

   
  На Outlook му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Priroden

  Priroden Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2015
  Пораки:
  793
  Допаѓања:
  2.946
  Пол:
  Машки
  Вaгa: Акo ти се дoпaѓa тебе, тoгaш ми се дoпaѓa и мене :o

  Jaрец: Имaш ли визит кaртичкa ? :rofl::rofl:
   
 17. Френки Далавера

  Френки Далавера Активен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2015
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  323
  Јас (Јарец): Наздравје секс (mooning)
  Таа (Рак): Фала, да бидеш здрав и се' да ти е прав (poolparty)
   
 18. Captain-Omni

  Captain-Omni Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2013
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  5.231
  Хмммм, повеќе би рекол:

  Овен: „Врска немаш, следниот пат јас кажувам кој е горе“
  Бик: „Ок, може ли да дремнеме сега, се уморив“
  Близнаци: „Подај ми го телефонот да твитнам ’твит после секс‘“
  Рак: „Не плачам, ми влезе нешто во окото. Кога рече ќе одиме кај моите?“
  Лав: *Оди гол до прозор и мавта на комшиите*
  Девица: „Рече ќе свршиш за 15 минути, имаш уште 5. Следниот пат биди попрецизен.“
  Вага: „Сврши? Убаво беше? Ама ме лажеш дека беше убаво, нели?“
  Скорпија: „Донеси мед и коцки мраз да ти покажам уште нешто“
  Стрелец: „Ај сега облечи се, да одиме на едно место“
  Јарец: „Остани да спиеш, немам бензин да те вратам дома“
  Водолија: „Не можам да останам, треба да одам до... имам работа кај... ми излезе нешто.“
  Риби: *плаче*. Зошто плачеш? - Не знам.
   
  На Traveler91, Аргентина *, Elf и 7 други им се допаѓа ова.
 19. cavalli

  cavalli Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.613
  Пол:
  Женски
  Девица: „Морам да ги исперам чаршавите.“
  Стрелец: „Не ми се јавувај ти, јас ќе ти се јавам!“ :rofl::rofl:
   
 20. Херкул

  Херкул Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2015
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  1.294
  Пол:
  Машки
  Уффф добро беше ова. Полека, остај ме да здивнам 5мин.