1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Првиот пат од љубов или од љубопитство?

Дискусија во 'Секс' започната од Blondydevil, 21 јануари 2012.

  1. Blondydevil

    Blondydevil Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    46
    Што мислите, дали првото сексуално искуство мора да биде базирано од љубов, или пак чисто од љубипитство и преголема привлечност? :^) :^)
     
  2. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Моето прво сексуално искуство беше исклучиво од љубов.
    Имав чувство дека конечно го пронајдов она што го барам во еден човек и дека токму тој е достоен да ме придружува во таков важен чекор.
    Се надевам дека засекогаш ќе бидеме заедно.
     
  3. Loritaa

    Loritaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2011
    Пораки:
    395
    Допаѓања:
    661
    Постои некое непишано правило дека првиот пат треба да е од љубов со својот принц од бајките.
    А тоа сепак ништо не ветува и ништо не гарантира.Тука многу девојки се изјаснија дека првиот пат било од љубов,а раскинале со дечкото после извесно време и си нашле некој многу подобар...
    Јас би сакала да се предадам целосно на некој од љубов.
    first love cant dies but true love can bury it alive!
    И можеби првиот бил од љубов,но не со вистинскиот..
    Релативност :!:
     

    Прикачени фајлови:

  4. Ulata

    Ulata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    100
    Чисто од љубов :D сеуште сум со истиот и се надевам дека така и ќе остани :)
     
  5. Spell

    Spell Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    400
    Пол:
    Женски
    Љубов! Можеби сум била изрод порано не порано пред еве пола година не бев заинтересирана за сексот не ми беше ништо посебно онака што сум слушала од муабети другарки итн . Познавајќи се тоа никогаш не сум сакала да го направам со некој онака од интерес , љубопитство да видам како е и што е можеби и ќе ме наречете старомодна но јас сакам да си останам со тој човек кој е прва моја љубов и човекот со кој сум го направила тоа :) Не знам така јас си љубев така ми беше мене ќејФ и уште сум со него да..
     
  6. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.060
    Допаѓања:
    72.332
    Пол:
    Женски
    Да си го поставев прашањето пред 4 години, ќе кажев од љубов дека треба.
    Јас не го направив од љубов првиот пат. И никогаш не се покаав. Дури добро е што така беше...
     
    На ivana--aerodrom му/ѝ се допаѓа ова.
  7. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.497
    Допаѓања:
    1.579
    Ни од тоа ни од тоа. Едноставно сакав да ми се случи тој период, а и имав човек со кој да го направам тоа, овој чин за мене не преставува нешто големо како што сите го доживуваат бидејќи е само еден однос. И не сум сеуште со него, фала богу и тогаш знаев дека нема да бидам со него долго, само ми се најде на патот како човек со кој прв ке пробам тоа да го направам, а не човек кој ке биде човекот на мојот живот бидејќи ме скинал. И не се каам што првиот пат не ми бил некој што ќе остане цел живот со мене, знам некои овој чин го сметаат за многу посебен, романтичен итн итн, но кај мене не е така. А што е до прашањето горе, ќе одговорам секој човек е различно, но како што е кажано би требало да е од љубов.
     
    На ivana--aerodrom и enVogue им се допаѓа ова.
  8. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    Иако бев и уште сум во долга врска, првиот пат го направив од љубопитство после 2 години од врската.
     
  9. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Дефинитвно мојот прв пат беше од љубов. Ми беше страв и не бев љубопитна како ќе се случи туку малку исплашена :lol: . од љубов беше и првиот, од љубов е и сега.
     
    На hermosa, srci и N.Kety им се допаѓа ова.
  10. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Добра тема нема што .... ако ти е привлечен некој значи чувствуваш нешто кон него и осеќаш страст и нормално ќе сакаш и нешто повеќе, а мојот прв пат ќе биде повеќе од љубопитсво, љубовта денес сите ја занемаруваат и тешко дека ќе најдам некој да ме сака исто колку и јас него за двата да си сме први :)
     
    На HurremSultan му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Епа искрено ќе ви кажам----од љубопитство |(

    Немаше баш некоја љубов.....
     
  12. gorgeus666

    gorgeus666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    3
    :inlove: Пупи јас мислам дека ќе најдиш некој што ќе те сака исто како и ти него и постојат уште машки кои размислуваат како тебе не се грижи за тоа.:*
     
    На pupi.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  13. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    И да најдам и да не најдам кога тогаш Горџес тоа ќе се случи не му се секирам многу :) :)
     
  14. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Па што има врска дал од љубов дал од љубопитство. Кај некој и двете се присутни па ништо страшно.
    На некои работи едноставно им се дава преголемо значење.
     
  15. gorgeus666

    gorgeus666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    3
    Хаха е така! :D Иначе да си кажам за мене мојот прв пат беше поќето од љубопитство ама и го сакав детето и ми беше страв да не се скараме ако не го напрајме тоа одевме 6 месеци и мислев дека е време да се случи тоа :| :)
     
  16. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Mojoт првпат беше после три месеци врска, така што би рекла дека било повеќе од желба, од љубопитство, од што ми било убаво со него, а од љубов не баш, барем јас за 3 месеци не се заљубувам :)
     
  17. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Јас едноставно сакав тоа да се случи, сакав секс. :) Спремна бев за тоа, незнам дали беше повеќе од љубов или љубопитство, може да се рече дека и едното и другото. Но хормоните си проработеа, нормална работа. :lol:
     
  18. female.3

    female.3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    37
    кај мене беше повеке љубопитство, секако имав према дечкото емоции но не беше од љубов.. сеа веке не сме заедно и од тогаш немам други сексуални искуства затоа шо не сум била во некоја посериозна врска.. но сепак ми беше убаво :)
     
  19. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    3.214
    Пол:
    Женски
    Од љубов.. Мило ми е што баш тој ми беше прв..
     
  20. Dazzle

    Dazzle Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    1.030
    Од љубопитство дефинитивно.
    Имав преголема доверба во дечкото, и хормоните си проработија...И тоа е тоа..