1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Првиот пат од љубов или од љубопитство?

Дискусија во 'Секс' започната од Blondydevil, 21 јануари 2012.

  1. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    Ууффф многу тешко прашање....и од љубов и од љубопитство :)
     
  2. N.Kety

    N.Kety Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    1.219
    Допаѓања:
    1.763
    од љубов..ама да ми беше овој памет тогаш ке почекав уште малку ,иако имав 18 години сепак..не се каам ама не беше вистинската особа за зал
     
  3. Nymeria

    Nymeria Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    3.659
    Што знам, ни од љубов ни од љубопитство. Едноставно, некако тоа ми беше товар од кој сакав што побрзо да се ослободам, и воопшто не се каам што ете се ослободив. Не сум придавала некое посебно значење на фамозниот прв пат, не ми беше гајле дали ќе ми биде тој за навек партнер, принцот на бел коњ филмови, се погоди така да сме и ден денес заедно. Важно ми беше да биде убаво и по моја желба, и така и си беше.
     
  4. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    Од љубопитство дефинитивно. Ама не се каам. :)
     
  5. kat.v.d

    kat.v.d Активен член

    Се зачлени на:
    12 март 2012
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    3
    Љубопитсво :)
     
  6. LoveYoreSelf

    LoveYoreSelf Активен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    5
    Ех ми јас чекајки ја љубовта девица си останав до 21 :D И затоа решив да му пуштам вода на школскиот што ми беше во средно (и симпатија де - селски женскар), додуша тои ми беше најблиско до љлубов тогаш, си го сакав бе мил ми беше многу, иако знаев дека нема да бидеме заедно никогаш и така и бидна ... Го направивме едно 2-3 пати и така милички мои :P
     
  7. TheIdealMe

    TheIdealMe Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    88
    ЉУБОВ :inlove: премногу го сакав и тој мене, но не ни беше пишано, не можеше да продолжи таа врска иако се сакавме... не се каам ако беше на 18...
     
  8. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    јас чекав 20 години и искрено ми се здосади да чекам и го направив тоа од љубопитство
     
  9. Diamondkiss

    Diamondkiss Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2011
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    38
    Мене повеќе ми одговара второно. Нормално сакам да водам љубов и со оној со ке о сакам ама првиот пат сакам некако со некој кој ме привлекува , бидејќи у послдно време ме фаќаат страшни кризи ми иде и со некој по пат да го земам и да легнам ахахахах!
     
    На samovila.red. и Bojana.20 им се допаѓа ова.
  10. orhideea

    orhideea Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    5.991
    Допаѓања:
    66.494
    од незнаење не бев запозната околу тоа, и се каам но поминало сега нема врска
     
  11. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    Љубов и страст што ја чувствував кон него .Го направив тоа со него затоа што навистина сакав да ја изгубам невиноста со него и после се што се случи не чувствувам каење .
     
  12. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Кај мене од љубопитство беше искрено јас пуфла мала на 18може знаев што е љубов тоа ти е
     
  13. cherry91

    cherry91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2011
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    33
    Од љубов и страст во моментот, иако после се покајав ама тоа ти е животот
     
  14. senjorita.lombardi

    senjorita.lombardi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    755
    и од двете по малку :D нормално е дека бил некој посебен невиност не му се дава на секој симпатија, штом сум легнала со него значи сум го сакала, и нормално е дека бев љубопитна, и сите сме љубопитни за нешто што не ни е познато, а сакаме да го знаеме... и осетиме :D
     
  15. mihaela.barbi

    mihaela.barbi Нов член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    138
    Го направив тоа затоа што неможев да издржам повеќе. Едноставно ми беше глупаво да се воздржувам од нешто што ми беше на дофат, а и хормонит ме полудуваа. Воопшто не се каам, напротив откако почнав со сексуални односи едноставно се чувствував поубаво и бев многу по среќна, и исполнета.
    Сите вие сте навеле љубопитност, никоја не одговорила дека го направила тоа затоа што чувствувала потреба за секс, што мислам дека во крајна линија не сте искрени. Според мене неможеш да направиш нешто доколку немаш потреба за тоа а љуовта, е само изговор. Љубовта е нешто поразлично од сексот, и сексот нема никакво значење акко зборуваме за вистинска љубов.
     
  16. SEKSI.BARBI

    SEKSI.BARBI Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2011
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    43
    Oд љубов се разбира го сакав со целото свое битие и не се каам...
     
  17. kikicat

    kikicat Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    Моето прво сексуално искуство беше од љубов. Сепак е тоа нешто посебно, нешто што се памети и треба да биде убаво. Да не е само онака да се проба со било кој.
     
  18. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    Да бев само љубопитна, ќе најдев некој рандом тип и готово.

    Така да, првенствено беше од љубов, си го сакам дечко ми, али кој не е и малце љубопитен? :D
    Јас дури и исплашена бев помалце :tmi:
     
  19. Stariot

    Stariot Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2012
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    155
    Пол:
    Машки
    едноставно не го сфаќам концептот за секс од љубопитство, можеби сум премногу стар или тоталка аут, но не го прифаќам таквиот концепт, ако си со некого и имаш секс со него, тоа е поради тоа што сакаш, поради тоа што го цениш, поради тоа што го сакаш, но ако е тоа заради радозналост (љубопитство) тогаш подобро немојте... :worried:
     
  20. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    Повеќе од љубов, и по малку љубопитност секако :D