Првиот пат од љубов или од љубопитство?

Дискусија во 'Секс' започната од Blondydevil, 21 јануари 2012.

 1. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.064
  Ууффф многу тешко прашање....и од љубов и од љубопитство :)
   
 2. N.Kety

  N.Kety Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  1.219
  Допаѓања:
  1.756
  од љубов..ама да ми беше овој памет тогаш ке почекав уште малку ,иако имав 18 години сепак..не се каам ама не беше вистинската особа за зал
   
 3. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  761
  Допаѓања:
  3.652
  Што знам, ни од љубов ни од љубопитство. Едноставно, некако тоа ми беше товар од кој сакав што побрзо да се ослободам, и воопшто не се каам што ете се ослободив. Не сум придавала некое посебно значење на фамозниот прв пат, не ми беше гајле дали ќе ми биде тој за навек партнер, принцот на бел коњ филмови, се погоди така да сме и ден денес заедно. Важно ми беше да биде убаво и по моја желба, и така и си беше.
   
 4. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.702
  Допаѓања:
  4.984
  Пол:
  Женски
  Од љубопитство дефинитивно. Ама не се каам. :)
   
 5. kat.v.d

  kat.v.d Активен член

  Се зачлени на:
  12 март 2012
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  3
  Љубопитсво :)
   
 6. LoveYoreSelf

  LoveYoreSelf Активен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  5
  Ех ми јас чекајки ја љубовта девица си останав до 21 :D И затоа решив да му пуштам вода на школскиот што ми беше во средно (и симпатија де - селски женскар), додуша тои ми беше најблиско до љлубов тогаш, си го сакав бе мил ми беше многу, иако знаев дека нема да бидеме заедно никогаш и така и бидна ... Го направивме едно 2-3 пати и така милички мои :P
   
 7. TheIdealMe

  TheIdealMe Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  82
  ЉУБОВ :inlove: премногу го сакав и тој мене, но не ни беше пишано, не можеше да продолжи таа врска иако се сакавме... не се каам ако беше на 18...
   
 8. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  140
  јас чекав 20 години и искрено ми се здосади да чекам и го направив тоа од љубопитство
   
 9. Diamondkiss

  Diamondkiss Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2011
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  37
  Мене повеќе ми одговара второно. Нормално сакам да водам љубов и со оној со ке о сакам ама првиот пат сакам некако со некој кој ме привлекува , бидејќи у послдно време ме фаќаат страшни кризи ми иде и со некој по пат да го земам и да легнам ахахахах!
   
  На samovila.red. и Bojana.20 им се допаѓа ова.
 10. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.219
  Допаѓања:
  51.832
  од незнаење не бев запозната околу тоа, и се каам но поминало сега нема врска
   
 11. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.092
  Допаѓања:
  16.117
  Љубов и страст што ја чувствував кон него .Го направив тоа со него затоа што навистина сакав да ја изгубам невиноста со него и после се што се случи не чувствувам каење .
   
 12. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.884
  Допаѓања:
  5.546
  Пол:
  Женски
  Кај мене од љубопитство беше искрено јас пуфла мала на 18може знаев што е љубов тоа ти е
   
 13. cherry91

  cherry91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2011
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  33
  Од љубов и страст во моментот, иако после се покајав ама тоа ти е животот
   
 14. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  753
  и од двете по малку :D нормално е дека бил некој посебен невиност не му се дава на секој симпатија, штом сум легнала со него значи сум го сакала, и нормално е дека бев љубопитна, и сите сме љубопитни за нешто што не ни е познато, а сакаме да го знаеме... и осетиме :D
   
 15. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  133
  Го направив тоа затоа што неможев да издржам повеќе. Едноставно ми беше глупаво да се воздржувам од нешто што ми беше на дофат, а и хормонит ме полудуваа. Воопшто не се каам, напротив откако почнав со сексуални односи едноставно се чувствував поубаво и бев многу по среќна, и исполнета.
  Сите вие сте навеле љубопитност, никоја не одговорила дека го направила тоа затоа што чувствувала потреба за секс, што мислам дека во крајна линија не сте искрени. Според мене неможеш да направиш нешто доколку немаш потреба за тоа а љуовта, е само изговор. Љубовта е нешто поразлично од сексот, и сексот нема никакво значење акко зборуваме за вистинска љубов.
   
 16. SEKSI.BARBI

  SEKSI.BARBI Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  41
  Oд љубов се разбира го сакав со целото свое битие и не се каам...
   
 17. kikicat

  kikicat Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2011
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Моето прво сексуално искуство беше од љубов. Сепак е тоа нешто посебно, нешто што се памети и треба да биде убаво. Да не е само онака да се проба со било кој.
   
 18. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.414
  Допаѓања:
  2.102
  Да бев само љубопитна, ќе најдев некој рандом тип и готово.

  Така да, првенствено беше од љубов, си го сакам дечко ми, али кој не е и малце љубопитен? :D
  Јас дури и исплашена бев помалце :tmi:
   
 19. Stariot

  Stariot Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  105
  Пол:
  Машки
  едноставно не го сфаќам концептот за секс од љубопитство, можеби сум премногу стар или тоталка аут, но не го прифаќам таквиот концепт, ако си со некого и имаш секс со него, тоа е поради тоа што сакаш, поради тоа што го цениш, поради тоа што го сакаш, но ако е тоа заради радозналост (љубопитство) тогаш подобро немојте... :worried:
   
 20. mili4ka123

  mili4ka123 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  1.101
  Допаѓања:
  2.330
  Пол:
  Женски
  Повеќе од љубов, и по малку љубопитност секако :D