Првиот пат од љубов или од љубопитство?

Дискусија во 'Секс' започната од Blondydevil, 21 јануари 2012.

 1. cresa86

  cresa86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  30
  хмм.. љубов од моја срана немаше повеќе беше љубопитност ....а имаше и малку враќање и терање инает на дечкото со кого требаше да го имам првиот секс е тоа ке беше од љубов :) ама се случи нема назад не се покајав затоа што беше време имав 20 години :)
   
 2. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  2.664
  Допаѓања:
  6.246
  Пол:
  Женски
  Не можеш да кажеш дека имаш потреба од секс, кога никогаш не си го имала. Никој нема потреба од цигари (дури и гадни им се) додека не пропушат.
  Се согласувам со тоа дека со започнување на сексуални односи едноставно животот станува поубав :lol:
  По првиот пат, мојата реакција беше: Да знаев дека е волку добро, ќе се скинев порано. ;)
  За мене беше од љубов. Ама ако не е тоа, првиот пат е само од љубопитство. Е вториот и сите наредни ќе бидат зошто е едноставно убаво :D
   
  На samovila.red. му/ѝ се допаѓа ова.
 3. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Од љубов.Едноставно решив целосно да се предадам на човекот кој што го сакав.
  Колку бев во право незнам,ама како што дојде времево на никого тоа не му е ни важно.
  Дека некому ќе бидеш прв што дека кога пак кај некоја друга би можел да отиде.
  Незнам ни што да мислам за ова.
   
 4. zoka23

  zoka23 Активен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Дефинитивно од љубов! :lol: :*
   
 5. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  358
  Пол:
  Женски
  Од љубов која и ден денес трае.
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Morti27

  Morti27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  11
  Љубопитство не беше сигурно. Љубов дали било незнам. Ама знам дека тој човек ми значеше премногу и секогаш ќе ми значи без разлика на се. Не како порано ама сепак на некој начин. Не комуницираме веќе по моја желба. Се надевам дека нема ни да се видиме веќе ама како и да е не се каам.Тој беше нешто и имаше место кој никој друг нема да биде и да го има.
   
 7. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.014
  Допаѓања:
  847
  Од љубов. Да беше од љубопитство ќе го направев тоа со бившиот :D Ама го направив со овој.
   
 8. anngelique

  anngelique Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  472
  Ни од љубов, ни од љубопитство. Едноставно мислев дека е време. :)
   
 9. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.366
  Допаѓања:
  21.616
  Пол:
  Женски
  Од љубов :inlove:
   
 10. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  3.089
  Пол:
  Женски
  и јас исто :D
   
 11. The.Girl.Next.Door

  The.Girl.Next.Door Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2011
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  16
  Јас се чувствував спремна,едноставно ми се сакаше..вриев цела..и мислам дека ми беше времето..
  Го направив и од љубопитство и од љубов.. :rofl:
  ..Сега за жал не сме заедно..или за среќа? :/
  Сеедно..Го направив тоа тогаш кога сметав дека треба!! :D
   
 12. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.142
  Допаѓања:
  2.743
  секако дека беше од љубов, со мојот сегашен дечко е и секогаш кога го правиме е од љубов и секој пат како да е прв пат се надевам секогаш ке биде така
   
  На solnishko му/ѝ се допаѓа ова.
 13. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.327
  Допаѓања:
  10.738
  Пол:
  Женски
  Од љубов!
   
 14. Iza.bella777

  Iza.bella777 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  12
  И од љубов и од љубопитство.
   
 15. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.367
  Допаѓања:
  28.912
  Пол:
  Женски
  Бев спремна и го направив тоа од љубов.
  Сега веке не сме заедно со тој, но сепак тогаш ми било убаво и не се каам воопшто
   
  На SoN4oGlEtKa му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Lina92

  Lina92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  30
 17. SoN4oGlEtKa

  SoN4oGlEtKa Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2013
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  8
 18. Moon.Girl

  Moon.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2013
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  53
  Од љубов за мене,а за него незнам.
   
 19. bubili61

  bubili61 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  68
  Пол:
  Женски
  Јас од срам оти веќе бев старичка(20 г.), :D ......потоа врската продолжи цели 5 год.и се разви голема љубов која трае и ден денес :inlove:
   
 20. CrnceSK

  CrnceSK Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2013
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  56
  од љубопитство и таа не знаеше оралка убаво да мава ме гребеше по пенисот ама пројде тоа одамна