Првиот пат од љубов или од љубопитство?

Дискусија во 'Секс' започната од Blondydevil, 21 јануари 2012.

 1. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.815
  Допаѓања:
  36.574
  Пол:
  Женски
  Од потреба. Мислев дека сум заљубена, но само после 4 месеци го откачив :D
   
  На crazylady и Petar80 им се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.281
  Допаѓања:
  45.384
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека првиот сексуалнен однос треба да биде од љубов. Ако е од љубопитство нема да биде на место, може да биде избрзано, порано да се случи, со погрешен партнер...
   
  На hermosa и Animali им се допаѓа ова.
 3. tockaAa.

  tockaAa. Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2015
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  255
  Пол:
  Женски
  од љубов се разбира
   
  На hermosa, the drummer, crazylady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. exoticgirl

  exoticgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2014
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  263
  Пол:
  Женски
  Првенствено ми беше од љубопитноста,сакав да знам како е :lol:, ама го сакав, така да може да се каже поради двете работи.
   
  На KiwiFruit, srcence1607, the drummer и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. kvkviki

  kvkviki Активен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  Од љубов но гадно се заебав .. :D
   
  На Flower.D и the drummer им се допаѓа ова.
 6. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  14.302
  Пол:
  Женски
  Љубов дефинитивно.
   
 7. boo3

  boo3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  820
  Допаѓања:
  2.547
  Пол:
  Женски
  Од љубов. :D
   
 8. Водолија

  Водолија Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2015
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  100
  Пол:
  Женски
  Od ljubov bre barem prviot pat mora da bide od ljubov toj spomen trae cel zivot bez razlika na toa dali ste imale stabilna vrska dali toj ve sakal bitno e vie da bidete zalubena do usi vo nego i da bidete sigurni deka sakate da mu ja dadete nevinosta ....Posle toa opravdano e i da imas so nekoj seks od potreba
   
 9. Sawyer

  Sawyer Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2011
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  3.014
  Пол:
  Машки
  Од љубов ? Љубов кон сексот или кон дечкото ? :D Се зафркавам :) Иначе, не ми е јасна една работа, зошто првиот пат "мора" да биде од љубов, а после тоа не е битно со следниот, ако го има нормално, а скоро секогаш го има, мислам, не дека не го оправдувам ова, само прашувам зошто и останатите пати не е од љубов ? Дали можеби после првиот пат женските сфаќаат дека сексот им е многу попотребен од љубовта или едноставно за да се развие љубов треба време, можеби и имам време да чекам за да се развие љубов, но за да чекам љубов за секс више не мислам, а и што има врска, тие две работи не одат секогаш заедно....веројатно после првиот пат сите сакаат да си го оправдаат секој нареден пат со друг дечко убедувајќи се себеси дека не прават ништо погрешно и против нивните принципи :D
  Прашањето ми беше, зошто првиот пат мора да биде, а другите само е пожелно ? Дали со одземање на невиноста пленовите стануваат предатори ? Ако отидеш да си играш со мало лавче, ќе си игра со тебе, а ако отидеш да си играш со големо "лавче", ке те изеде :)

  пс.мојот прв пат не беше од љубов и не трчав по првиот пат, али се случи :)
   
  На Madam-A му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  1.966
  Допаѓања:
  58.318
  Пол:
  Женски
  Во однос на тоа како е поставена темава:

  Одговорот е: и едното и другото. Додуша, во последно време мислам дека децава само мислат дека се вљубени и под тоа оправдување решаваат да стапат за прв пат во сексуални односи, а всушност се само многу љубопитни.

  Мојот прв пат беше и од љубов, но пред се' од преголемата хемија која постоеше (и сеуште постои) помеѓу нас и вриење на хормони.

  Така што - само памет во глава и меѓу нозе и за да не се пишува после во темите за бременост:

  [​IMG]
   
  Последна измена: 22 јули 2015
  На kjukli, theowndemon, Petar80 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. DVAANGELA

  DVAANGELA Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2015
  Пораки:
  551
  Допаѓања:
  28.741
  Пол:
  Женски
  Од љубов се рабира, која постои сеуште.:inlove::inlove::inlove:
   
  На hermosa и Petar80 им се допаѓа ова.
 12. Petar80

  Petar80 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.496
  Допаѓања:
  44.352
  Пол:
  Машки
  (y) Така треба ако нема љубов узалуд е првиот пат мада кој како ама јас мислам така
   
  На Flower.D и DVAANGELA им се допаѓа ова.
 13. DVAANGELA

  DVAANGELA Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2015
  Пораки:
  551
  Допаѓања:
  28.741
  Пол:
  Женски
  Така е Петре(y) и тоа од машка гледна точка
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Petar80

  Petar80 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.496
  Допаѓања:
  44.352
  Пол:
  Машки
  П секако дали од машка или од женска а за послем тоа не се важи подоцна веќе е друга ствар нели. Што улетало што ради предизвик, што од каприц и сл. ствари
   
 15. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.591
  Допаѓања:
  7.986
  леле aмa филoзoфирaте...
  целoснo предавање?!
  aмaн бре. зa рoб дa не ве земa љубениoт? штo е тoa целoснo предaвaње? не рaзбирaм... демек пoсле сексoт сте предадени еден нa друг,a пред тoa не сте? Еве јaс сaкaм дa сум свoјa, не требaлo дa имaм секс a?

  Ај aкo нејќете oкеј, фaлa бoгу декa не требa дa имaте секс, aмa дa ти се тресaт кoленa, ти се сaкa, ти се плaче, a си гo чувaш пoшo ќе сме чекaле љубoв... |( не ми е лoгички.

  Кoгa сaкaм некoгo, му пружaм дoвербa, внимaние, нежнoст, поддршка... не oсеќaм пoтребa дa имaм дa имaм секс. Зaтoa и немaм сo сите другaри/другaрки/фaмилијa штo ги сaкaм.
  Сексoт е плoд нa хoрмoнскa рaбoтa и јaс гo имaв првиот кaкo и сите нaредни oд сексуaлнa вoзбудa и зaтoa штo ми се сaкaлo. А oд љубoв е тoa штo гo трпaм кaкo хрчи пoсле тoa.
   
  На kjukli и Sawyer им се допаѓа ова.
 16. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.288
  Допаѓања:
  2.372
  Пол:
  Женски
  Двете
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.050
  Допаѓања:
  11.975
  и од љубов и од љубопитство :D
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.376
  Допаѓања:
  241.288
  Пол:
  Женски
  Од љубов,желба и привлечност.
  Не само првиот пат туку цели 10 години така наназад.
   
  На Dust и Petar80 им се допаѓа ова.
 19. Askopje

  Askopje Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2014
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  484
  Двете :)
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  954
  Пол:
  Женски
  Од љубопитство ,а и хормоните си го почнаа своето .. хаха :lol:
   
  На the drummer му/ѝ се допаѓа ова.