Првиот пат од љубов или од љубопитство?

Дискусија во 'Секс' започната од Blondydevil, 21 јануари 2012.

 1. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.494
  Допаѓања:
  131.821
  Ни од тоа ни од тоа:^)
  Ради реда изгледа...ако помислам подобро..
   
  На Dadusicka, Petar80, ♣ Alba Viduam ♣ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  4.237
  Пол:
  Женски
  Двете :wasntme: едноставно конечно бев спремна :)
   
  На zokipoki.1 и Petar80 им се допаѓа ова.
 3. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  2.910
  Допаѓања:
  29.086
  Пол:
  Женски
  Љубов(fingers)
   
  На Animali и Petar80 им се допаѓа ова.
 4. ♣ Alba Viduam ♣

  ♣ Alba Viduam ♣ Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2016
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  2.150
  Пол:
  Женски
  На 18год и не беше ни од љубов ни од љубопитство, повеќе од потреба. А и кога ќе размислам подобро, товар ми беше некако невиноста. Многу величате губење на парче кожа па и романтизирањето на сето тоа.. :^) Јакиот ритуал и трансформација, леле леле.. :D:whew:

  I regret nothing. Не требало да е избрзано, требало прав партнер да се чека бла бла бла.. е да бе, ке чекам јас некој 100 год дури да се погоди прав калап, а у меѓувреме ке горам од желба. Зашчо бе?

  Па не дај боже "правиот" да се погоди од прва, па цел живот осудена со еден да го минам.. хорори бре. :drunk:
   
  Последна измена: 13 мај 2017
  На shverkova, Принцезичка1, Mrs.Styels и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  421
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Од љубов секако. :inlove:
  Неможам да сфатам од љубопитност..:^)
   
 6. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  53.642
  Пол:
  Женски
  Не си љубопитна 8-|:tmi:
   
  На IvanaJenner му/ѝ се допаѓа ова.
 7. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  421
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Аххахахахаха па да бев љубопитна ама тоа го направив од љубов.
   
 8. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.049
  Допаѓања:
  34.542
  Пол:
  Женски
  Од љубов.
   
 9. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  1.905
  Пол:
  Женски
  Љубопитство
   
  На sagittarius989 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.911
  Допаѓања:
  3.684
  Пол:
  Машки
  Првиот пат ми беше со постара од мене и чисто онака од љубопитство(не ни бевме во врска), ама искрено не ми беше нешто нај нај.
   
 11. pharmacy

  pharmacy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2013
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  342
  Пол:
  Женски
  Од љубов
   
 12. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  468
  Пол:
  Женски
 13. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.234
  Допаѓања:
  17.965
  Пол:
  Женски
  Спонатно беше.Ама ако веќе треба да бирам, од љубопитност
   
 14. Soprugot

  Soprugot Активен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2019
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  120
  Пол:
  Машки
  Од љубопитност и кладба
   
 15. Winnie Pooh

  Winnie Pooh Активен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2018
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
  Од љубов, бевме долго време со дечко ми и мислевме дека е време и за тоа. Но по 2-3 седмици ме остави.. Но не се каам.
   
 16. FVP

  FVP Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2018
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  830
  Пол:
  Женски
  Не мие. јасно што е со фамата и значењето на 'првиот пат'. Мене не ми беше битно ниту пак нешто магично, бла бла. Важно ми беше јас да сум физички и ментално спремна за тој чин. Причината беше комбинација на привлечност, чувство на сигурност, почит, но љубов ни на крај памет.
   
 17. Shmizla94

  Shmizla94 Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2018
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  171
  Пол:
  Женски
  Од љубопитство
   
 18. MarijanaKolevska

  MarijanaKolevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2019
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  264
  Пол:
  Женски
  Kaj mene licno bese od ljubov:)
   
 19. MrenaRiba

  MrenaRiba Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2013
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  418
 20. Joanna_

  Joanna_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2018
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  529
  Пол:
  Женски
  За мене љубов и секс не одат заедно така да не е од љубов, не е ни од љубопитство. Едноставно хормоните си го прават своето. Имав дечко крај себе долго време, чувствував сексуален нагон и се случи.