Првиот пат од љубов или од љубопитство?

Дискусија во 'Секс' започната од Blondydevil, 21 јануари 2012.

 1. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.098
  Допаѓања:
  7.609
  Пол:
  Женски
  Од ништо...ни од љубов ни од љубопитство
   
 2. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  3.463
  Пол:
  Женски
 3. MarianaBT

  MarianaBT Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  451
  од Страст
   
 4. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  2.652
  Допаѓања:
  6.203
  Пол:
  Женски
  Од љубов. Иако таа врска заврши многу неславно години подоцна, мило ми беше што првиот пат ми беше со човек што искрено го сакав.
   
  На Billy Idol, Alisa22, hermosa и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  8.344
  Пол:
  Машки
  Љубов.

  Бевме во долга тинејџерска врска пред да се решиме да имаме секс. Таа опсесивна тинејџерска љубов со времето почна да бледнее, па ставивме крај. Од тогаш сме доста добри пријатели и подршка еден на друг и години подоцна. Драго ми е што првиот пат го направив со неа и воопшто не се каам иако бев доста млад.
   
  На hermosa, happygirl, Shmizla94 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  385
  Допаѓања:
  217
  Пол:
  Женски
  Od ljubav sekogas ne samo prviot pat
   
 7. parrot

  parrot Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  406
  Љубопитство дефинитивно, а и повеќето другарки веќе имаа пробано, па не сакав покусо да останам
   
 8. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.826
  Допаѓања:
  115.210
  I just wanted to get over with it.
   
 9. Stories

  Stories Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2015
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  883
  Пол:
  Женски
  Од љубопитство.
   
 10. 17.06.'15

  17.06.'15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2015
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  17
  страст, емоции, љубов :)