1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Првиот пат со крв или не?

Дискусија во 'Секс' започната од malecka15, 27 ноември 2009.

  1. mirka

    mirka Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    13
    I jas ne iskrvariv voopsto,samo imav nekoi kafenki tragi na gakickite toj den, no decko mi ne rece nitu zbor. Sega ni e uste poubavo od porano!
     
  2. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    jas odma iskrvariv samo sto me skina ..... :? i mnoogu me bolese mogu
     
  3. tigrica

    tigrica Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    4
    i jas ne iskrvariv pa zatoa i ne mi bese mnogu bolno za sekoj razlicno
     
  4. Elisa

    Elisa Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    7
    Ni ja ne iskrvariv odma, po nekolku pati i toa koga si pojdov ama samo maaaalecka kapka. A deckoto seuste ne mi veruva deka mi e prv... ama toa e,mnogu mi e krivo zatoa sto uspeav podolgo vreme da ja zacuvam nevinosta i go napraviv toa so nekoj sto mi znaci, no jas si znam i ne me grize sovesta.
     
  5. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81
    И шо ако те скинал момакот, ко демек е најголемиот фраер, е ич не ме бендисува тоа. :? :evil:
    Што се однесува на тоа, и јас немав крв веднаш, ама после 3-4 дена некои кафени дамки.
     
  6. tazna

    tazna Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    I jas prviot pat ne iskrvariv .Mojot decko ne mi veruvase deka mi e prv i mi go spomenuvase cesto pati.Pa poradi toa mi raskina a bevme vo dolga vrska ;(
     
  7. Mija

    Mija Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    25
    Epa izvini ama se pokazal deckoto deka te saka i da ne ti bil prv i da ti bil toa li e toa za koe toj e vo vrska so tebe :( Glupavi maski :(
     
  8. glow

    glow Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    3.023
    Допаѓања:
    1.264
    И јас не искрварив воопшто,значи ни веднаш ни по неколку дена.Воопшто немав ни капка крв.А за болно ептен ми беше болно,и тоа не само првиот пат туку и наредните 5-6 пати.Што се однесува до невиноста,дечкото со кого бев тогаш во врска ми веруваше дека сум невина,никогаш не ми пререкол за тоа.Мислам дека тој што не ви верува за такво нешто не ве заслужува.А и машкото може да осети дали женското е невино или не веднаш без да гледа после дали има крв или не.
     
    На Dinamickid му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Avatar

    Avatar Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    12
    Ohooo kako vi gi citam komentarite na site malku se uspokoiv i jas :D I mojot prv pat ne bese so krv...t.e pred da se sluci toa cesto imavme peting..so prsti :) no nikogas ne vidovme na carsavot krv..i posle prviot odnos mene uopste ne me bolese i nemase krv..znae toj deka mi bese prv, no mene mi padna cudno kako moze da ne iskrvaram oti so muabetite sto gi praviv so drugarkite site si kazuvaa kolku gi bolelo i kolku im tecelo krv a na mene nisto...znaci ne sum bila edinstvenata ;)
     
  10. Pipito

    Pipito Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    58
    Ako ne mu se dopagja deka nema da e prv neka si odi vratat mu s eotvoreni.. By the way.. Ushte ne postoi prv kaj mene.. No i koga kje e kje mu recham deka ne mi e prv.. za da vidam kako kje reagira.. A toj ako vistinski me saka.. Kje ostane so mene pa duri i da sum kurva..
     
  11. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Hahahaha me nasmea sea. Koga ke najdes masko sto ke te saka i da si kurva ovde vo makedonijava odma da pises na sajtov da ne izvestis
     
  12. skorpija

    skorpija Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    93
    Nitu me bolese nitu iskrvariv no znaev deka go storiv so covekot na mojot zivot dolgo go cekav toj moment i taka bidna i voopsto ne se zaprasav dali voopsto sum bila nevina bidejki ne mu bese bitno toa, se e do psihata i do toa koj kako si go zamisluva toa a i do izborot so koj ke go storis toa.
     
  13. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    ниту капка крв... Дечко ми не се сомневаше во мојата невиност, и никогаш ми нема преречено нешто...
    Но јас би сакала да имаше барем за адет :))))))))
     
  14. paola

    paola Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    bolese mnogu i vednas imase mnogu krv,i poradi toa bese malku povece neprijatno.
     
  15. janam

    janam Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    devojki moram da ve prasam nesto bidejki ne sum zapoznaena mnogu so ovie raboti...
    dali e normalno pri sekoj seks da krvaris? jas posledniov pat mnogu iskrvariv (ne mi bese prv pat) i sum mnogu uplasena.. na site li se slucuva vaka ili ima nekoj problem???
    Ve molam pomognete mi :( ;(
     
  16. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    I kaj mene nemase krv prviot pat :worried:
     
  17. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    da si odis pobrzo na ginekolog, ne da te uplasam, no ova ne e cesta i normalna pojava da se krvari pri sekoj odnos....odi pobrzo zasto sto i da e dodeka e porano, nekoja infekcija na primer polesno ke se izleci...na edna drugarka istoto i se slucuvase, ne otide vednas, pa i nastanaa komplikacii mnogu tesko pomina, i doktorot i kaza da dosla prviot vtoriot pat samo so apcenca i masti ke pominela....taka da odma odi...i pisi kako pomina
    pozdrav i ne se plasi samo odi uste utre:)
     
  18. Maja85

    Maja85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    22
    Zdravo,jas sakam samo da vi objasnam na site deka prvo treba da se informirate za vakvi raboti pa posle da prasuvate..najprvo sto bi barale e na wikipedia ali nema veze,Postojat 3 vidovi na himen.kaj sekoja devojka e razlicen.Prviot himen e ednostaven brzo se kine i tece krv moze mnogu moze malku zavisi od debelinata.Vtoriot himen e cvrst sto moze i da te boli i da ne te boli zavisi od postavenosta na dlabocinata na matkata moze da e dlaboko i da ne uspee da stigne ili da e nisko sto toa vo idnina bi znacelo deka ako si bremena ke se nosat decata nisko sto ima 80% sansi da se ispustat potoa se lezi 9 meseci bez stanuvanje.i tretiot himen e poredok toj e himen sto ne se kine osven so hiruski zafat ili so pravilna polozba na matkata vo zavisnost kakva e.toj e so dupcinja i kako i da go stavi gi pogoduva dupcinjata i e elasticen ne se kine.Tuka koa stanuva zbor za tebe ti imas najverojatno tretiot no ne e sigurno,jas go imav toj i koga imav prvat odnos nemav krv otidov na lekar me pregleda isto kako da sum skinata nema problem toa.a vtorata opcija za ova sto pomalku sansi bi imalo da e deka od neznaenje organizmot ti dozvieal tolkav stres sto ne se znae kako bi reagiral zatoa ke ides da se proveris.ako ti e strav ke odis na lekar ke mu kazes da te pregleda kako so eho na stomak.no ipak moras da se pregledas,moj sovet najbitno e da napravis pap test sto se pravi na sekoi 6 meseci.a za deckoto mozes slobodno da go tuzis za siluvanje ;) pozdrav
     
  19. janam

    janam Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    jas bev na ginikolog bidejki krvarev posle odnosot,i koga mocav mnogu me pecese.doktorkata mi dade apcinja za pukanje na mekicata i mi rece ako ne mi pomine pak da idam..no koga gi ispiv site apcinja prestana krvarenjeto... a sum pravela i eho na mese malku po odamna i mi rece deka se e ok... sepak fala mnogu za mislenjata :)
     
  20. elin

    elin Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2010
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    1
    poz.....imam decko zaedno sme 1god i 5 meseci.jas imam 18 a toj 23 .sega pocana demek saka da imame sex dobro prifativ zosto dosega cekavme zosto jas mnogu se plasam ........ :( :( :( daj kazete mnogu boli ili nesto drugo ve molam mnogu se plasam a kutriot mnogu me cekase znam no jas ne znam sto da pravam za da ne me boli mnogu i da ne se plasam :( :( daj pomognete ve molam vie koj imate iskustvo.poz i fala