1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Првиот пат со крв или не?

Дискусија во 'Секс' започната од malecka15, 27 ноември 2009.

  1. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    @Leo-nora бидејќи цели две години не си имала воопшто односи можно е да прокрвариш повторно пак малку ако се створиле капилари на грлото на матката бидејќи кај некои женски м оже и тоа да се случи ако апстинирале подолго време,а тука сим има улога и тоа ако сте имале груби односи,сепак ти си знаеш за тоа.Како и да е,сепак,оди на гинеколог да те провери дали е се во ред и тој најдобро ќе може да те посоветува,а по потреба провери ја и урината во лабораторија бидејќи може и поради уринарни инфекции малку да крвариш кога вршиш мала нужда.
    @sindy19 нормално е да крвариш и по трет пат,некои женски и до четвртитот пат крварат.
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. sindy19

    sindy19 Нов член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Девојки со дечко ми имавме секс во плодни денови заштитен со кондом и не сврши во мене.Но другиот ден кога одев во тоалет на тоалетната забележав некаква слуз помешана со крв ама не сум сигурна дали беше крв и тоа сосема малку.Потоа вчера немаше ништо,а денеска пак забележав таква слуз.Па сега да ве прашам дали е нормално, зашто знам од порано дека за време на плодните денови може да се крвари.Ви благодарам однапред поздрав.
     
  3. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    So krv i toa posle 4 pat pak si krvarev i mnogu me bolese...

    @sindy19 moze e kafeav iscedok se slucuva nekogas posle seks.A za potecuvanje na krv vo plodni denovi neznam mene toa mi se nema deseno.Poseti si ginekolog moze imas nekoja infekcija.
     
  4. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.431
    Пол:
    Женски
    Е кај мене имаше :mm:
     
  5. Irena_wadd

    Irena_wadd Нов член

    Се зачлени на:
    6 јули 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Imam 20 godini i so decko mi nemame mnogu cesto seks.. dosega sme imale , 5-6 pati , no cudno mi e sto dosega NITU EDNAS nemalo krv , nitu pri prviot odnos , a nitu od togas navaka , sto mislite , komentari bilo sto bi mi bilo od pomos :)
     
  6. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Нормална работа.
     
  7. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Moze imas elasticen himen pa seuste ne ti e skinat pa mozno e da e toa
     
  8. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Тоа дали ќе има крв или не при првиот однос си е индивидуално,тие што имаат еластичен химен не крварат воопшто.Нормална работа си е тоа.
     
  9. Бугарката

    Бугарката Активен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2015
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    Здраво девојки,неискусна сум,не се разбирам многу па да прашам
    Вчера за прв пат имав секс,но малку беше,немам крв сеуште,не ме болеше многу,дали ако нема крв и ако не ме боли не сум скината?чувствувам само мала болка,инаку сум гимнастичарка и прочитав дека гимнастичарките го кинеле хименот кога правеле шпага?колку е точно ова?и дали навистина постои еластичен химен кој се кине само при пораѓај?
     
  10. Incule

    Incule Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    296
    Пол:
    Женски
    Скината си
     
    На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.213
    Допаѓања:
    30.935
    Пол:
    Женски
    Кај мене немаше воопшто крв ниту пак ме болеше. Беше прекрасно. Сега ми е смешно кога ќе се присетам колку трема имав пред да се случи тоа поради разно разните негативни искуства кои ги имав слушнато. :lol: Значи кај секоја девојка е различно. Најважно е да се биде опуштен.
     
    На Сама Дома, biGirl и Згодно Момче им се допаѓа ова.
  12. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Не сум баш сигурна . Два часа по првиот однос добив менструација која траеше 7 дена ( колку и што ми трае обично ) .. Во тие два часа немаше ни капка крв . Инаку , имав крв и наредните 3-4 пати ( после некое време апсинирање ) .
     
  13. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    Isto i kaj mene nemase ni krv ni bolka ni nisto prekrasno bese ...deka od ljubov bese :D
     
    На Згодно Момче и Zaljubena26 им се допаѓа ова.
  14. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.196
    Допаѓања:
    2.522
    Капка,две
     
  15. Tris9

    Tris9 Активен член

    Се зачлени на:
    18 март 2017
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Како да дознаам дека повеќе не сум "невина"?! Пробавме со дечко ми да имаме односи, но јас некако се стегав од страв, неколку пати така. Но, проблемот сега е во тоа што неговиот полов орган влезе целосно во мојот и сега сум во заблуда... Ве молам одговоретее..!! :( Благодарам однапред.:)
     
  16. ♣ Alba Viduam ♣

    ♣ Alba Viduam ♣ Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2016
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    2.160
    Пол:
    Женски
    Тотален масакр беше првиот пат, а бев опуштена и спремна веќе подолг период уште пред да дојде до тоа така да мислам дека повеќе е до типот на хименот кој го има некоја девојка, а опуштеноста може да се рече дека има некое мало влијание кое и не игра голема улога.

    Сите ке ве боли! ]:) ..ве лажат дека ке поминете со малку ако сте опуштени. :D
     
    На Anon и ADOKI им се допаѓа ова.
  17. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.942
    Допаѓања:
    50.023
    Пол:
    Женски
    Кај мене немаше воопшто крв само малку ме болеше.
     
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
  18. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Ако неговиот полов орган влегол целосно во твојот тогаш не си невина повеќе затоа што токму тоа е потребно за да ја изгубиш невиноста.А,тоа дали ќе има малку или,пак,повеќе крв или,пак,нема да крвариш воопшто,како и тоа дали ќе те боли си е индивидуално и зависи од еластичноста на хименот и од тоа дали и колку си опуштена при односите.Опушто се само,не се стегај и нема да имаш болки повеќе,се ќе биде во ред!:!::hai:
     
  19. MG3

    MG3 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 август 2016
    Пораки:
    534
    Допаѓања:
    2.691
    Пол:
    Женски
    Мене првиот пат ми се случи спонтано, мислев триење едно друго и се случи без да сум свесна за тоа:lol: А тоа е голема иронија бидејќи си го планирав првиот секс со месеци]:) не осетив болка никаква, може само мал притисок, а и крв немаше.
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Triksy27

    Triksy27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    357
    Пол:
    Женски
    Мене воопшто крв не ми течеше и многу малку ме болеше што дечкото не ми веруваше дека ми бил прв... Иако за прво искуство ужас, ако можев да го вратам времето... Еххх... Затоа женски не брзајте, има време. :P