1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Првиот пат со крв или не?

Дискусија во 'Секс' започната од malecka15, 27 ноември 2009.

  1. Feminka minka

    Feminka minka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2017
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    66
    Самото тоа што неговиот орган влегол во тебе целосно значи дека не си невина :)
     
    На Читател му/ѝ се допаѓа ова.
  2. MostSweetGirl

    MostSweetGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2016
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки вчера одлучивме со дечкоми да имаме за прв пат односи. Првиот пат пробавме нормално со кондом и лубрикант болката беше стварно многу голема иако го немаше ставено ни до пола но ок како така он сврши се истуширавме и пробавме повторно но пак исто уште поголема болка но овој пат веке беше тоа тоа се опуштив и го стави баш цел (извинете на изразиве но не знам како да се изразам инаку) Е сега вака јас се осекам многу збунето при толку напор и болка а крв нема нигде !!! Дали е нормално ?! И откако завршивме осетив болка уште една минутка и токлу зар и ова е нормално ?! Имам толку прашалници тие што ке ми одговорат мислам дека ке ме вратат во нормала многу сум збунета
     
  3. Em.Emily

    Em.Emily Активен член

    Се зачлени на:
    29 март 2017
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Нормално е. Не сите имаат крв.
     
    На ..Queen..1998 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Ако треба на некој да му докажуваш дали си невина или не...ако некој од тебе чека крв да падне за да се увери за да си невина, значи нема доверба во тебе...И нема некоја посебна почит кон тебе.
    Не ти треба таков.
    Кој те сака, ќе те сака каква и да си, а не така да се понаша со тебе.
    Какви идиоти постојат.
     
    На Tatijana1993 и Mala Hembra им се допаѓа ова.
  5. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Не ти треба таков маж, верувај ми на збор.

    Да се разбереме од прва, искусен дечко/маж умее да направи разлика помеѓу девојка која имала секс и девојка која немала секс.

    Ретко која девојка ужива во првиот пат, мене ако ме прашуваш тоа наводно уживање го има само на филм, па прво и основно, девојката е под стрес поради самиот факт дека ќе има секс по прв пат.

    Второ, и да нема крв, химен има, па од тука има разлика кога влегува по прв пат или по n-ти пат.

    Трето и најбитно, нема потреба да докажуваш ништо. Ти си го кажала своето, негово е да поверува. Доколку тој нема доверба во тебе за работа која лесно може да се утврди, како мислиш дека ќе функционирате во иднина, кога тој ќе треба да ти "верува на збор'?
     
    На Tatijana1993, ..Queen..1998, Nausicaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. lorinda

    lorinda Активен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Поздрав девојки сакам да знам нешто дали е вистина дека девојка без химен не е невина .ај добро кога го има скинато ама што со тие што се родени без химен или пак го повредиле при некоја физичка активност. Дали може дечкото да примети дека иако нема крв пошто не е хименот девојката е пак невина немала сексуални односи. Би ви била благодарна ако некоја ми одговори
     
  7. Girl Life

    Girl Life Активен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2017
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки,имам едно прашање за вас.На 18 год ја изгубив невиноста,но ни капка крв немаше откако почнав да имам односи,па ме интересира дали на некоја ви се има случено истото и до што може да бидне тоа така,бидејќи нели вообичаено е кога ја губиш невиноста ти тече крв. Ви благодарам однапред
     
  8. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.274
    Пол:
    Женски
    @Girl Life не е невообичаено. Сосем нормално е ако си се занимавала со некоја гимнастичка работа, пример шпага, некакви други истегнувања, ако си се повредила некогаш исто е можно ова го имам читано во коментарите мислам дека точно беше напишано на точак ако се повредиш малце смешно :rofl: не е ваљда дека ќе го наседнуваш седиштето хахахаах не е необично во секој случај @Kolumbo мислам дека има пишано за ова дека на секои жени во различни периоди се кини хименот од различни причини. :)
     
  9. Girl Life

    Girl Life Активен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2017
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Со спорт воопшто се немам занимавано,а ниту пак сум се повредила некако(бар колку што се сеќавам)
     
  10. Kolumbo

    Kolumbo Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2015
    Пораки:
    761
    Допаѓања:
    2.365
    Пол:
    Машки
    Ne e nevoobicaeno. Se raboti za razlicen stepen na elasticnost na himenot, taka sto ako kaj poveketo zeni toj se kine pri prviot seksualen odnos, kaj zenite so poelasticen himen toj moze da opstoi duri do prvoto karlicno poroduvanje.

    Gubenje na nevinost ne znaci kinenje na himen pri fizicka povreda, tuku da se ima prv seksualen odnos.

    Dokolku pri prviot odnos ne se prokrvari, partner koj bil seksualno aktiven treba da ja vooci razlikata, bidejki kolku i da e nekogas oteznato penetriranjeto poradi nedovolna podgotvenost na partnerkata, toa ne moze da se sporeduva so otporot na himenot.

    Sepak, ako poentata na muabetov e dokazuvanje na nevinosta, vo toj slucaj diskusijata e promasena, bidejki e jasno kako den, deka mora da postoi doverba, ako zenata bila nevina, a partnerot ne i' veruva, togas postoi pogolem problem vo sporedba so himenot kako prasanje.
     
    На Tatijana1993, candy.cane, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Angie.sec

    Angie.sec Активен член

    Се зачлени на:
    19 март 2018
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Јас немав крв ни болка првиот пат имам еластичен химен. Feeling blessed
     
  12. lilly57

    lilly57 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2018
    Пораки:
    464
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Јас имав утрото крв, во текот на сексот не.
     
  13. ShineDiamond

    ShineDiamond Активен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2017
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Сакам да ве прашам дали на некоја слично и се десило при првиот однос осетив болка но ми протече крв после 2 часа и дури до утрото и прекина после два дена на гаќите имав ко кафеава течност...сега вториов пат пак осетив мала болка и пак крварам што многу ми е чудно дали на некоја и се има случено слично?
     
    На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Cukee

    Cukee Нов член

    Се зачлени на:
    14 јули 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Кога за прв пат имав сексуален однос воопшто не прокрварив како е тоа можно ? Дечкоми не ми веруваше дека претходно со никого не сум го направила тоа :(:worried:
     
  15. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.094
    Допаѓања:
    37.553
    Пол:
    Женски
    Можно е. Кај многу девојки нема крв првиот пат
     
    На Angie.sec му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Јас бев хаос.. Крв до колена и идиотот леташе од радост. Не веруваше дека ми е прв и кога се увери мислам никогаш нема да му го заборавам тој израз на лицето.
     
    На Jenyl му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Ма не е страшно и јас на вториот пат имав кафеаво. А на првиот жар црвено
     
  18. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.364
    Допаѓања:
    317.399
    Пол:
    Женски
    кај мене ништо немаше |( ни капка
     
    На Angie.sec и Jenyl им се допаѓа ова.
  19. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.634
    Пол:
    Женски
  20. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.575
    Допаѓања:
    155.670
    Пол:
    Женски
    Да беше друго време чист чаршав ќе извеав и ќе ме вратеа при мајка.
     
    На Cukee му/ѝ се допаѓа ова.