Првиот пат со крв или не?

Дискусија во 'Секс' започната од malecka15, 27 ноември 2009.

 1. Mia-K

  Mia-K Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  491
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Може е преглупаво оваа ама стварно не знамм зашто е вака.
  Јас и дечко ми сме заедно 2 години, пробавме 2,3 пати да имаме секс ноо не знам не успева некако инаку мене ми е прв пат. Дали сум премн замислена како ќе биде потсвесно за болка и сл, бидејќи вака не осеќам страв и се океј се одвива сепак доволно се знаеме ..Само кај мене ли има вака неуспешни обиди:lol:
   
  На Mari92 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.104
  Допаѓања:
  5.705
  Пол:
  Женски
  И јас имав така малку проблеми, ме имаше удрено во глава дека ќе ме боли ( и стварно ме болеше ужасно многу) а и премногу крварев.. не знам каков совет да ти дадам искрено :(
   
  На Mia-K му/ѝ се допаѓа ова.
 3. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.236
  Допаѓања:
  8.343
  Пол:
  Женски
  Не е толку болно бидејќи до тебе е мичноста која те прави среќна...Тоа е само момент може да те боли а може и не.Издрзи за потоа да дојдат на ред убавите работи.Инаку за неуспешните обиди мислам дека кај секого е така
   
  На Mia-K му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mari92

  Mari92 Активен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2019
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Jas mislam deka krvarenjeto nastanuva i od stress potocno strav i misla kako ke bide prviot pat ama jas nekna bev na ginekolog i mi kazaa deka imam ranicka na grloto na matkata so bi mozelo da bide toa
   
 5. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  21.776
  Пол:
  Женски
  Ако е стегната и неопуштена и мускулите се стегнати па затоа ја боли.
  Ако дечкото ја опушти и сама се опушти нема да има толкава болка.

  Не треба да ,,издржи", туку треба да пробаат да се опуштат со цел да ја намалат таа болка.
  Првиот секс не значи дека мора да е со присутна болка или преголема болка.
  Прбајте прво орален, пробајте потоа со прсти. Опушти се целосно. Кога сама ќе посакаш и ќе почувствуваш дека мускулите ти се олабавени, тогаш пробајте и со пенетрација.
  Најважно е да си опуштена и навлажнета.
   
  На Dust, Billy Idol, piksooki и 3 други им се допаѓа ова.
 6. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  468
  Пол:
  Женски
  немав одма, по неколку саати 2-3 точки на гаќите, така да можам да кажам некрваво помина
   
 7. MrenaRiba

  MrenaRiba Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2013
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  387
  многу болно и со крв беше,се ежам кога ми текнува,не бев опуштена ич..
   
 8. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.236
  Допаѓања:
  8.343
  Пол:
  Женски
  Да во право си.Незнам зоштп го напишав тоа кога јас сум таа што поради лош прв секс сеуште неможе да се опорави
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
 9. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  218
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите
  Конечно по многу години страв од болка највеќе, вчера го доживеав првиот пат
  Не болеше воопшто како што очекував, некои 2-3 секунди и потоа ми беше убаво никаква болка
  Ама бев опуштена и цврсто решена, реков и да боли денес го правам нептово доста е веќе среќа не болеше многу
  Е сега прашањето ми е зошто кај мене не потече крв ? Дали е можно да не сум скината до крај или се дешава и да нема крв?
   
 10. PinkGirl*

  PinkGirl* Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  323
  Допаѓања:
  456
  Пол:
  Женски
  Се случува и да нема крв.Јас немав
   
 11. Кена Рис

  Кена Рис Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  2.144
  Пол:
  Женски
  @tigrica92 И кај мене немаше крв првиот пат. 3-4 месеци после првиот пат ми потече крв при односи. Не би знаела зошто и како, можеби некоја друга девојка ќе знае да објасни.
  Имам читано дека кај многу девојки немало крв првиот пат и тоа е сосема нормално.
   
 12. meggle

  meggle Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  1.453
  Јас се сеќавам дека немав крв (тогаш дечко ми не ми веруваше дека ми е прв... шта да ти причам :rofl:) , али имав некоја точка неколку часа подоцна.
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  218
  Пол:
  Женски
  А вториот пат ве болеше?
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 14. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.700
  Допаѓања:
  22.512
  Пол:
  Женски
  Не. Ни прв ни секој нареден пат.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ljubopitnataa77

  Ljubopitnataa77 Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2018
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Првиот пат од ко ме скина момчето немаше воопшто крв дури се посомнева дека сум демек као скината од некој друг и дека го лажам дека ми е прв.. и јас се почудив.. ко се вратив дома отидов да се истуширам и само шо се соблеков и гледам на гакичките капки крв... при секое мокрење ко ќе земев да се избришам после мокрењето на тоалетот повторно крв. И така околу 4-5 дена се по малку.. :emo::(:drunk::D:D:D
   
 16. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  7.770
  Пол:
  Женски
  Со многу малце. Дури небеше ни приметливо.
  Ама важно имаше барем малку :P
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 17. girlkitty

  girlkitty Нов член

  Се зачлени на:
  19 декември 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Здраво, ме интересира некој добар гинеколог за проверка на невиност затоа што дечко ми никако не верува дека ми е прв.. И колку би коштало прегледот??
   
  На Honey29 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.338
  Допаѓања:
  129.243
  Пол:
  Женски
  Било кој гинеколог, нема добри и лоши за гледање химен.
  Ама би ти препорачала да го шутнеш тој шутрак од дечко, не те заслужува. Да му докажувам дека сум невина?! Сериозно? Да не си ја давам невиноста на аукција па сертификат за невиност да ми треба?
  Такви куртони не заслужуваат да имаат девојка. Оди утре и кажи му дека ти е 10ти и акни му ги клоците
   
  На tigrica92, marchi-cool, sparklie и 15 други им се допаѓа ова.
 19. S.W.A.G

  S.W.A.G Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  1.679
  Пол:
  Женски
  Не ми се верува што прочитав (facepalm)
   
  На Mantub и SummerGirl им се допаѓа ова.
 20. Kristi900

  Kristi900 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2020
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
  Како прво тој дечко нека се социјализира малку,му предлагам да чита повеќе за околу сексот да си го збогати знаењето,и да му се разјаснат работите!
   
  На cresa-jagoda, S.W.A.G, Lady D ❤️ и 1 друга личност им се допаѓа ова.