1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Првиот пат со крв или не?

Дискусија во 'Секс' започната од malecka15, 27 ноември 2009.

  1. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Ништо не е страшно,јас првиот пат не прокрварив,а гледам на форумов има многу такви случаеви,тоа е нормално.
    Мене не ме ни болеше ,можам да кажам само дека ми беше чудно чувството,и повеќе бев стегната од страв,ама дечко ми и тој се плашеше и се тешевме меѓусебно :lol: ,се опуштивме и ете...готово.Уште побетер беше што и на двајцата ни беше прв пат(чунки бевме многу мали :) )
    Се е добро ако е со вистинската личност.
    ;)
     
  2. S-sara

    S-sara Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    isto i mene
     
    На dumbal му/ѝ се допаѓа ова.
  3. elin

    elin Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2010
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    1
    ne znam sto e problemot so mene .......se plasam od samata pomisla od toa ne znam zosto mislam deka mene epten ke em boli .......toj kurio epten e trpliv so mene no ne znam zosto ili pak zs imam slusnati od drugi luge zs boli mnogu zatoa ili nekoja pricnia druga ne znam a deckoto go sakam mnogu znam deka e toj vistinskiot...poz i fala za mislenjeto........ ;)
     
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.788
    Допаѓања:
    65.497
    Пол:
    Женски
    Abe vidi sea, kaj sekogo e razlicno ne treba so nikoj da se identifikuvas. Tebe moze nema ic da te boli...I mene me cekase decko mi i imase trpenie. Koga ke bides spremna ke bidne rabotata nema od sto da se plasis site pominuvaat niz toa :) Ajde hrabro :D
     
  5. elin

    elin Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2010
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    1
    :D :D fala za podrskata ...pozzz
     
  6. KristyVB

    KristyVB Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    Imav momce so koe bev vo vrska 3 godini normalno imavme redoven seks no prviot pat mi istece krv duri otkako otidov vo wc...e sea vaka otkako se skaravme vekje godina i pol nemav seks,pa sea fativ drug decko imavme seks no i so nego mene mi istece krv i toa ne otkako se zavrsi seto toa tuku na srede cin, pustivme svetlo a kebeto bese na 2-3 mesta so krv a toj znae deka ne mi bese prviot... e so e ova so mi se sluci :)
     
  7. zbuneta2

    zbuneta2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    5
    Po vtor pat te skinale :lol: se zezam.. abe normalno e toa ako si nemala odnos dolgo vreme,kolku so znam od rekla kazala ne mora da znaci deka e tacno no neli koga ke se iseces ranata so tek na vreme se zalecuva taka i so ova....sto se odnesuva za ona drugoto dali se ima krv po prviot odnos ili ne,zavisi,jas carsavot go napraviv krvista... :lol: a za toa dali deckoti ke znae deka ti e prv ne moze da doznae,ova bidite sigurni,ako ti ne mu kazes toj ne moze da znae,moze eventualno da poznae po krvot,ama nekoi ne im tece krv ama posle imaat jaki bolki....
    Eventualno isto taka moze da doznae dali ti e prv koga ke ti rece ajde ti staj go kaj so treba....za mene taka dozna partnerot,dodeka za razlika od ostanatite jas mu velev deka nema da mi bide prv i posle vaka me fati,pa use i koj prokrvarev...:) i verujte,a doznae deka vi e prv nikogas nema da ve ostae...;) ali ne mora da znaci,ako ne vi odgovara i ako ne se slazete togas podobro na vreme da stavite kraj,nemoj da dozvolite da bidete so osoba koja nema da se slazete...
    Ajde pozdrav...mwwwwwa
     
  8. Sarasweet

    Sarasweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    150
    Болката при првиот сексуален однос е индивидуална кај секоја жена како и крварењето и сето тоа зависи од хименот, кој при првиот сексуален однос се раскинува. А бидејќи постојат различни видови на химен на пример преграден, решеткаст, прстенест , еластичен ... значи од тоа ке зависи и твојот прв пат. Кај некои девојки скоро воопшто не се чувствува болка па дури нема ни крварење па дури и ако хименот е еластичен може да се скине дури после вториот третиот сексуален однос, за разлика од други каде може да има болка, или пообилно крварење. Се надевам ќе ти помогне ова. Најважно ти биди опуштена смирена и остави спонтано да се случува не мисли на тоа. Good luck :D
     
  9. Sarasweet

    Sarasweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    150
    Мислам дека тоа е до формата на твојот химен ,бидејќи при односот хименот се раскинува , можеби си имала поеластичен химен па поради нецелосно раскинување се јавило ова повторно крварење. Мислам дека нема потреба да се грижиш. позз. ;)
     
  10. Sarasweet

    Sarasweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    150

    Најверојатно вие сте имале поеластичен химен. Не сте единствените кај многу девојки се случува истото, да не искрварат првиот пат туку по вториот или третиот сексуален однос. позз. ;)
     
  11. maja.ivona

    maja.ivona Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    14
    jas koga imav seks prviot pat voopsto ne osetiv nikakva bolka i ne mi potece niti kapka krv.so eden zbor prviot pat mi bese prekrasno.jas mislam deka se e do toa da bides dosta spremna i opustena,a decko mi sega veke e maz mi bese mnogu nezen i mi go stavase poleka,taka mislam deka treba najveke da ste spremni i dvajcata za ovaa rabota i bez voopsto strav.treba da se bide opusten 100 % i se ke bide lesno.a i treba partnerot da bide nezen i strpliv,samo taka ke se postigne toa da se napravi so uzivanje.pozz
     
  12. Elenaaa

    Elenaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    5
    Jas imav seks neodamna i prvo nemav krv no mi se sluci istoto kako i na tebe malecka15,duri posle odredeno vreme od okolu 2 casa imav krv i toa ne mnogu.. Sepak toa si e individualno..Samo me interesira da ve prasam dali e normalno i posle 2ot odnos da ima krv?? :?
     
  13. maja.ivona

    maja.ivona Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    14
    moze da se desi i posle 2 ili posle 3 seks pak da se pojavi krv.za ova znam deka drugarkami koga imase seks prviot pat imase samo edna kapka,a posle koga imala i 2 i 3 seks poftorno i se pojavila krv,taka da moze da se pojavi,ne se sekiras sosema e normalno,ima i poveke slucai kako tvojot.pozz
     
  14. KristyVB

    KristyVB Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    imam redoven seks no pri sekoj seks jas krvaram (kapki krv) duri i naredniot den . vo sto e problemot so mene
     
  15. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Можда не ти е докинат хименот .. незнам .. мене многу малце крв иначе :) Мислев ептен ќе има ..
     
  16. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    znaci za site sto ne ste iskrvarile ja sum nadoknadila :)
     
  17. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Ни капка крв :D Само кога отидов во вц после тоа кога се избришав имав бледо розова точка на хартијата. И толку-никогаш не ми има протечено.
     
  18. Sarasweet

    Sarasweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    150
    Колку долго имаш "редовен секс" ? Ако тоа крварење трае подолго време а и доколку чувствуваш болка за време на односот те советувам да посетиш гинеколог. позз
     
  19. KristyVB

    KristyVB Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    pa imav decko so koj bev vo vrska 3 godini i gi nemav ovie problemi, a sega eve vekje 2 meseci imam redoveen seks i mi se slucuva ova, neznam vo sto e problemot 3 godini nemav problemi a sega neznam ...
     
  20. Sarasweet

    Sarasweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    150
    Па мислам дека тоа не е нормално бидејќи три години си немала проблем а сега веќе два месеца имаш крварење и плус и болка ако имаш , :? не сакам да те плашам но посети гинеколог порано доколку евентуално има нешто да се открие и да се спречи. Подобро да се спречи отколку да стане полошо. Оди на гинеколог кажи го ова што тука го напиша направи си ПАП тест...комплет преглед... па пиши што ќе направиш. Поздрав се надевам дека се ќе биде во ред.