1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Првиот пат со крв или не?

Дискусија во 'Секс' започната од malecka15, 27 ноември 2009.

  1. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    Имаше вакво слично прашање пред некој ден. Значи ништо страшно, ако сексот бил груб и на брзина може да се случи да потече крв. Никаков проблем не е посебно ако прв пат ти се случува, значи ако не се повторува тоа по секој однос и ако крварењето не е обилно мислам дека нема причини за грижа.
     
  2. Iva-Sliva

    Iva-Sliva Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    45
    Како прво, без навреда, бившиот ти бил НЕИНФОРМИРАН КРЕТЕН!
    И јас немав крв првиот пат, па ни кога стигнав дома... воопшто...значи поминав без капка крв а како што разбрав ни мајка ми ни баба ми немале првиот пат... може да е и генетски а и не мора да значи... поентата ми беше дека е во ред и да нема крв ... ете така :$ поздрав xoxo
     
  3. Analia

    Analia Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    decko mi saka da imame sex ama se mislam deka sum mala jas imam 15 god a i toj tolku a i mnogu mi e strav da ne boli... i da ne iskrvaram :sweat: pomognete mi ve molam...
    fala
     
  4. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Ahhhh srce...ti si stvarno mala za toa a i decko ti. Zosto ne pocekate uste nekolku godini. On ako stvarno te saka ke te ceka se dodeka ti ne bides spremna....zatoa mnooooogu dobro razmisli pred da go napravis toa za posle da ne nedaj boze se pokaes. A inace ne se sekiraj za prviot pat, samo bidi opustena i se ke pomine vo najobar red. Toa e iskustvo sto se pamti cel zivot, pa zatoa pak ke ti kazam da ne brzate... ;)
     
  5. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Ако те сака ќе те чека.Биди цврста и не му попуштај :@
     
  6. obicna

    obicna Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    6
    И јас не искрварив на првиот однос, а имам прочитано дека хименот може да биде еластичен и да се скине дури кога ќе се роди првото дете :)
     
  7. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    со многу крв многу тоа беше поплава :lol:
    и течеш во некои наредни односи,по малку.....
     
  8. Aries90

    Aries90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2010
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    2
    Кај мене имаше само неколку едвај видливи точки :worried: Ситно сум градена, тесничка едвај и толку што излезе :D :D :D
     
  9. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    1 пат ми беше со многу многу крв :( :(
     
  10. onaaa

    onaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    0
    jas nemav krv i zatoa se upasiv mnogu ama posle dozanav deka na sekoja ne te4e :)
     
  11. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски

    Би те советувала да не брзаш! Затоа што тоа и те чека понатака, нема бегање од сексот. Само немој да брзаш, пошто стварно си мала, не попуштај, и уживај си во тие години. Сексот одложи го на уште некоја година. ;)
     
  12. PiperH

    PiperH Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Здраво на сите. Јас сум нова во форумов и имам мал проблем, па се надевам дека ќе ми помогнете :) . И кај мене првиот пат немаше ни крв ни болка, па дечко ми (иначе поискусен во "тие" работи) првото време се сомневаше како може тоа да се случи, но потоа рече дека ми верувал, ме сакал и не му било важно дали е прв или втор. Но еве го мојот проблем. Секој пат кога имаме одности (еве скоро 1 година), на почетокот јас имам прееееееееееголеми болки i болката трае 1-2 минути се додека убаво не "влезе". Па се прашував дали тоа можеби и се има случено и на некоја од вас??? Или можеби нешто не е во ред со мене??? Или пак како што прочитав, постојат 3 видови на химен, па можеби јас го имам тој со повеќето дупчина што е еластичен, па имам болка додека се "растегни". Плиссссс хелп :)
     
  13. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    и мене така ме болеше на почеток на однос неколку месеци,не би требало да е страчно,нели се зависи и колку често имате односи.
    а извини,ама дечко ти ако е искуисен како што викаш без разлика н крвта ќе знаел дали ти е прв или не
     
  14. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    И јас исто како тебе, немав крв, но имав болка. Веројатно кај тебе болката не се јавила затоа што си била многу опуштена првиот пат. Инаку на почеток на однос можеби те боли бидејќи не си доволно влажна, и мене ми се случува така понекогаш.
     
  15. onaaa

    onaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    0
    da mozno e da te boli ako ne si vlazna :)
     
  16. ev4e

    ev4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    19
    Дали е можно повторно крв???

    со дечко ми немамвме подолго време секс можеби пола година да помина, и по толку време кога имавме јас имав крв како да ми е прв пат дали е тоа можно.......???
     
  17. ev4e

    ev4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    19
    хејјјј има некој да казе коментар или слаба работа :(
     
  18. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Дали е можно??? Епа си видела дека е можно :D Сега од што е, како е, не знам.
     
  19. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Извини, ама неможам а да не прашам. Како тоа да немате секс со дечко ти цела година? :^)
     
  20. ev4e

    ev4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    19
    pa nz iamvme nekoi problemi