1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Први април - маски за најмалите

Дискусија во 'Дете' започната од Girly90, 15 март 2019.

 1. Girly90

  Girly90 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  599
  Допаѓања:
  1.102
  Пол:
  Женски
  Ако е дупла темава- канта.
  Ајде мајки, се ближи 1ви април, размислувате ли како ќе ги маскирате најмалите? Јас сакам нешто креативно, да не биде готова маска, ама со оглед на тоа дека немам идеја, мислам да го маскирам бебе во далматинче, нешто како фајлот.
  А вие? Screenshot_20190315-140533_Chrome.jpg
   
 2. GirlyGirly

  GirlyGirly Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2018
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  697
  Може не е мислењето за овде, ама не најдов друга тема.
  Супер е темата.
  Моето е 1 одделение и не ми се фаќаат маските што се продаваат по продавници. А не е дебело или високо детево (покрупни има од него во одделение).
  Дајте идеа што да правам. Сака да е спајдермен.
  Хелп озбилна е работата. Плачеме по дома.
   
 3. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.582
  Пол:
  Женски
  kostim-za-maskenbal-cvece.jpg саксија со цвеќе на пр....потребно е еден леген и пластични цвеќе...

  Kostim-za-maskenbal-sunce.jpg

  kostimi-za-maskenbal-1.png kostimi-za-maskenbal-1.png
  Хартиена кукла...лесно и интересно..уникатно е сигурно, поред толку готови купени маски..
   
  Последна измена: 20 март 2019
  На Petra777, artemidis и M&M им се допаѓа ова.
 4. elcezelce

  elcezelce Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  3.116
  Допаѓања:
  20.936
  Пол:
  Женски
  Ајде мала помош дајте идеа и предлог во што да го маскирам синчето за во градинка ,денес сабајле ми рекоа во понеделник да бидат маскирани ќе ги сликале.Стварно немам идеа во што да го маскирам незнам што би трпел на себе 20 месеци е .
   
 5. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.699
  Допаѓања:
  322.331
  Црни хеланки и блузиче.
  Напрви му опавче од нешто што ке ти се најде при рака дома и зашиј го на хлеанките.
  Нацртај со креон носе и мустаќи.

  Ете ти маче:)

  Моето исто не трпеше, па ни само не се примети дека е маскирано.
   
  На mjay.yyy и elcezelce им се допаѓа ова.
 6. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.369
  Допаѓања:
  5.313
  Dalmatince beli pantaloni pizami ili bilo sto dole belo i gore so crn flomaster tocki i stavi mu opavce
   
  На elcezelce му/ѝ се допаѓа ова.
 7. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.358
  Допаѓања:
  21.331
  Пол:
  Женски
  Na obicna maicka so aplikacija od superheroj pozadi ja zasiv nametkata. I mojot ne sakase nisto. Vaka si bese najobicno oblecen.
   
 8. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.369
  Допаѓања:
  5.313
  Koga sme kaj maskite nitu edna godina ne sme kupile a sekogas bil unikaten domasno napraven. Taka go spremame i godinava nesakam kupecki a site se betmen spajdermen ili elza. Sekogas se maskira vo nesto sto vo momentot mu e omilen lik. Mislam moze neli da potkupis maska lik ili nesto sitno ne cela gotova maska. Ako najdam sliki ke stavam
   
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Иако е карантин...одделението имаше видео-маскенбал
   

  Прикачени фајлови:

  На Slonce91 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ednostaven

  Ednostaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  216
  Мајки здраво
  Ние со синко си гледавме некои фотки од ланскиот 1 Априлски ден и ми запна да сме купеле за оваа година ЛАВ маска... Денес барав да видам онлајн што се нуди но се е само Спајдермен, Бетмен, Халк... Некоја да ми понуди веќе износен костим за 3 год. Знам дека тешко ќе најдеме лав, но да биде по оригинално нешто?
   
  На dromka му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Isabel

  Isabel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  2.146
  Мајки предложете страници што продаваат детски маски. Фала ви :*
   
 12. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  17.648
  Допаѓања:
  95.730
  Пол:
  Женски
  Еве идеа и од моето, маската е направена од филц. Ни фали маичка во крем боја и хеланки во мастило сина боја. Ако не најдам хеланки ќе ги носи ланските пантолони од Супер Марио. Втората слика е од лани од Супер Марио.
  20230320_155249.jpg 20220401_191204.jpg
   
  На tincemajmunce, cresa-jagoda, Peperutka-bt и 8 други им се допаѓа ова.
 13. Kalina J.

  Kalina J. Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2021
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  1.009
  Пол:
  Женски
  Дали може да се најде некаде маски за помали дечиња околу година ипол до две ?
   
  На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. KuklickaSk

  KuklickaSk Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  6.185
  Допаѓања:
  23.883
  Има во Атлантик како целосни мечиња, диносаруси.
   
  На dromka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Anaroz1

  Anaroz1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2021
  Пораки:
  1.611
  Допаѓања:
  4.065
  каде е атлантик?
   
 16. KuklickaSk

  KuklickaSk Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  6.185
  Допаѓања:
  23.883
  Во Скопјанка по скали надоле
   
  На sani99 и Anaroz1 им се допаѓа ова.
 17. Anaroz1

  Anaroz1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2021
  Пораки:
  1.611
  Допаѓања:
  4.065
  фалаа :inlove:
   
 18. GFlower

  GFlower Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2014
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  238
  Пол:
  Женски
  Знаете каде ќе има организиран маскенбал за деца?
  (Рамстор имаат со еко тематика, тоа само начекав)
   
 19. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.358
  Допаѓања:
  21.331
  Пол:
  Женски
  Бели ракавици за дете платнени да не сте виделе некаде?
  За маскирањето ни требаат.
   
 20. JustBeautiful

  JustBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2011
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  1.084
  Пол:
  Женски
  Проверете во Вучко кај Универзална.
   
  На irena.1 му/ѝ се допаѓа ова.