1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Првобитните (The Originals)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од SuperGirl24, 8 мај 2013.

 1. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.103
  Допаѓања:
  36.705
  Пол:
  Женски
  Ако некој смета дека насловот не е соодветен слободно нека каже да го сменат,бидејки не знаев како поинаку да го поставам

  Станува збор за нова серија како дел од веке постоечката The Vampire Diaries ,која ке почне да се прикажува од оваа есен. Веке имаше една епизода која даде слика од прилика за што би станувало збор во оваа серија.

  Со оглед на тоа дека Дневниците на Вампирот е доста популарна се очекува дека и оваа серија ке го има рејтингот на предходнава.

  Кои се вашите очекувања од оваа серија?


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На unknowngirl1010, mileystar, Butterfly14 и 2 други им се допаѓа ова.
 2. phoenix204

  phoenix204 Активен член

  Се зачлени на:
  29 март 2013
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  15
  Can't wait!! :)
   
  На Butterfly14 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  Јас сум да се смени насловот.
  Некако не ми го личи, првобитните како да се од камено доба.
  За некои зборови на англиски едноставно нема соодветен превод кај нас, па за некои искрено и нaјдобро е ич да не се преведуваат, зашто ужасно смешно свучи.
  Инаку јас планирам да ја гледам, секако летово ќе ја изгледам последната сезона од вампирите, па ќе бидам у тек и со оваа новава.
   
  На ane.bella и drugarka им се допаѓа ова.
 4. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  51.754
  А кој не би ги гледал Клаус и Елајџа :geek: Мене ми се свиѓаше основната епизода, како се тоа би изгледало, може да биде интересно
  (освен моментот со трудночата |(, на Тонкин можеа подобра улога да и дадат
  . А и ликовите веќе ги знаеме и ги сакаме :angel:
  Зашто Керолајн е на сликава, ќе се сели во Њу Орлеанс?
   
  На deedee0 и rhcpfan им се допаѓа ова.
 5. rhcpfan

  rhcpfan Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  1.026
  Јас не верувам дека Керолајн ќе биде во серијата.Тоа се сигурно некои слики онака правени :D
   
 6. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.298
  Со душа и срце ќе чекам да стигне и кај нас ваа ...
  Плус тоа се надам дека нема да има мнн мнн лигавење со Елена ...
  Ама нека ја има Катерина со Елаџа ми се супер парче..
  У везе со насловов да кажам декља јас сум дури и да остане само Англискиот назив...
   
 7. rhcpfan

  rhcpfan Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  1.026
  Па нема да ја има ни Елена ни Кетрин :)
  Само оригиналните,Хејли и некои нови :D
   
 8. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.103
  Допаѓања:
  36.705
  Пол:
  Женски
  Дечки во врска со насловот на темата бидејки нели мора да биде и на Македонски и оригинално на Англиски како што е , не знаев како поинаку да го напишам т.е ова ми изгледаше како најблизок превод. Ако имате поинаква идеја модератор или кој и да ги средува темите нека се огласи и нека го промени. :)
   
 9. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.132
  Пол:
  Женски
  Ова е актерската екипа што ќе биде во серијата:

  ■ Joseph Morgan as Niklaus Mikaelson
  ■ Daniel Gillies as Elijah Mikaelson
  ■ Claire Holt as Rebekah Mikaelson
  ■ Phoebe Tonkin as Hayley
  ■ Daniella Pineda as Sophie
  ■ Charles Michael Davis as Marcel
  ■ Danielle Campbell as Davina
  ■ Leah Pipes as Camille

  The Originals FB Exclusive Clip
  http://www.facebook.com/#!/photo.php...type=2&theater

  i wanna be king :x


  Засега се предвидени 13 епизоди но ако има интерес сигурна сум дека ќе снимат уште.
   

  Прикачени фајлови:

 10. phoenix204

  phoenix204 Активен член

  Се зачлени на:
  29 март 2013
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  15
  ^ И Клаус требаше само во 3 епизоди да се појави во TVD, па ете... :) Ни се посреќи. хаха
   
 11. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.185
  http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... Kj52BUEeU#!

  Единствено ќе почнам да ја гледам зааради Клаус и се надевам дека ќе биде онај Бед Ес Клаус како што беше кога се појави во ВД :devil:
   

  Прикачени фајлови:

  • large.gif
   large.gif
   Големина на фајлот:
   931,1 KB
   Прегледи:
   340
 12. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.132
  Пол:
  Женски
  На апликацијата на моб за серии ми пишува дека премиера 01x01-Pilot на Првобитните ќе биде дури на 9 Октомври 2013.Многу покасно од останатите серии :^)
   
 13. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.105
  Па добро бе луѓе, серија со Клаус и Елајџа се пропушта ли?! :D
  Сакам Керолајн да ја донесат барем во неколку епизоди, и замислете каква реакција ќе има кога ќе дознае дека Хејли е трудна :wasntme:
  Готовоо, мора да ја донесат!
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 14. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  876
  Допаѓања:
  1.490
  Пол:
  Женски
  Промо за првата сезона
  http://www.youtube.com/watch?v=tq-GxCpgXSw
  Изгледа интересно, ќе ги гледам барем првите неколку, па за натаму ќе видиме :)
   
 15. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.132
  Пол:
  Женски
  Само што ја изгледав пилот серијата The Originals Pilot-Special Episodes.Ме потсети на многу работи а на крајот се открива информација која е многу битна а мислам дека тоа го немаше во епизодата за првобитните.Инаку специјалнава епизода е повторување, односно пред почеток на серијата.
   
 16. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.103
  Допаѓања:
  36.705
  Пол:
  Женски
  #TheOriginals premieres TONIGHT at 9/8c with a never-before-seen episode!

  Нек се угоде новава серија. :)

  [​IMG]
   
 17. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.612
  Допаѓања:
  21.768
  Пол:
  Женски
  Супер пилот епизода,цел саат Клаус и Елајжа WOW Рај за очи :inlove:
  Пред се да се надеваме дека серијава ќе има многу гледаност и да не ја прекинат.
  Се беше Ок ама се надевав дека ќе има повеќе снимано од почеток пред 1000 год. вака многу малку покажаа од тоа време.Неможам а да не кажам колку убаво ми звучи кога Елајжа му се обраќа на Клаус со Никлаус,и обратно кога Клаус вика Илајџа :inlove:
  Леле бе а крајот на епизодава беше :@ дали мораше првата епизода да заврши баш така :x
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 18. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.364
  Уф и јас цело време си мислев добро е, не ука*аа, добра е епизодава, прифатливо одвивање на настаните... и кога дојде крајот на епизодата уат д фак... глупости, се изнервирав.

  * елајџа можам еден век да го слушам како зборува (монолог или дијалог со Клаус, ма сеедно :D ) :inlove:

  И ако не го вратат елајџа во наредните две епизоди со постојана улога, не ја гледам серијава.
   
 19. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  Ќе можам да ја гледсм серијава со оглед на тоа дека последната сезона од ВД не ми е ни чепната?
  Дали има некои поврзаности или сосема нова прича е?
   
 20. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  4.086
  Допаѓања:
  30.159
  Пол:
  Женски
  Мислам дека нема да влијае, освен тоа Клаус имаше некои дешавки во Њу Орлеанс во ТVD(кои се повторуваат во првата епизода од серијава, така да во тек ќе си.
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.