1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Првобитните (The Originals)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од SuperGirl24, 8 мај 2013.

  1. rhcpfan

    rhcpfan Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    1.027
    Фин не ми беше еден од омилените но сепак сцената беше ептен тажна,си се изнаплакав.Камил ми е на моменти многу непотребна во серијава и убаво ми е кога ја нема. Сцените со Хејли и Клаус ми се најомилени :inlove::inlove::inlove: Кол ми е срцка и баш ми е мило што е вратен но не ми е стариот злобен Кол и се надевам нема да има никакви клетви или да му се случи нешто.Лушан ми беше интересен сега баш ме изнервира што мораа да го направат ваков -.-
     
    На LitttleRNBPrincess му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Кога треба да излезе 19 епизода?
     
  3. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.144
    Допаѓања:
    147.393
    Пол:
    Женски
    На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. rhcpfan

    rhcpfan Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    1.027
    Епизодата е лудило...Не ми се верува дека Ками умре..Не ми беше омилена ама Клаус дефинитивно ја сакаше..Ептен плачев на сцената меѓу нив пред таа да умре.Ненормално тажна епизода баш ми е жал за Клаус.Давина сигурно не е мртва,нешто оние лудите ке и прават..
     
  5. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.144
    Допаѓања:
    147.393
    Пол:
    Женски
    Ама ни раскажа на негледано... :(
     
  6. rhcpfan

    rhcpfan Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    1.027
    Не е џабе ставено во спојлер :D
     
  7. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.144
    Допаѓања:
    147.393
    Пол:
    Женски
    Бев љубопитна да видам што е, ама кога видов... А не дочитав. Сега ќе ја гледам.
     
    На rhcpfan му/ѝ се допаѓа ова.
  8. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.144
    Допаѓања:
    147.393
    Пол:
    Женски
    Среќа проверив на IMDB значи Ками игра до крај на трета што значи не може да умре. :)
     
  9. rhcpfan

    rhcpfan Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    1.027
  10. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.144
    Допаѓања:
    147.393
    Пол:
    Женски
  11. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Си ја истурив душата.
    Стварно болна епизода,не е фер,значи еднаш не го оставија Клаус да биде среќен,зошто се такви нехумани.Ми се допадна како се собраа сите,без разлика какви конфликти имаа,сите ја сакаа Ками,им ги допре животите на различни начини.
    Жал ми е и за Кол и Давина,не ја развија врската, стално у проблеми.
    Ама сепак, Клаус ... ;(;(;(;(;(;(
     
    На Tiki-lolipop и LadyC им се допаѓа ова.
  12. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Јас последниве 20 минути се удавив во солзи, значи уште не можам да се соземам.
    Добро бе луѓе па нели и Клаус заслужува да биде среќен, аман!
    Ками не ми беше нешто посебно омилена, зависи кога како ама да ја убијат, не може, не не не. Мора да ја вратат некако, мора. Срцево ми се искина за Клаус, душа напатена.;(;(;(
     
    На rhcpfan и Marossa им се допаѓа ова.
  13. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Ова беше најтажната епизода, од сите 3 сезони, се убив од плачење, не е фер дефинитивно спрема Клаус, никогаш не го остаја да биди среќен значи никогаш, се надевам дека ќе најдат начин и да го убијат она чудовиштето Луциен оти не го варам, од никогаш значи, Аурора такоџе. Фреја ми е омилена и ептен ми е лик прираснат за срце, ептен ми е срцкаста, нејќам да заврши серијава се соживеав со ликовите, заразена сум со серијата, Кол :l: само проблеми и со него и Давина, одвај ја чекам следната епизода, одвајјјјјјјјј
     
  14. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Инаку читав интервју со некој од продуцентиве, а и изјава на Leah Pipes и како што разбрав била отпуштена. Продуцентиве демек сметале дека толку е од приказната на Ками и Клаус, се било кажано завршено, односно ја сметале за непотребен лик и решиле да ја елиминираат. Колку е ова вистина, дали е некоја маркетиг измама да видат како ќе реагираат фановите или глумицата се испокарала со продуцентите не знам. Дури и на Џули Плец и било наредено од самата телевизија да напише вакво сценарио. Што е работава не знам..
     
  15. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Даа,и јас такви работи прочитав,а по се разбрав дека Leah не сакала да си оди,туку ја отпуштиле.Кој знае што станала работата :D
     
    На Tiki-lolipop му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Не ми се допаѓа ова што вака ги раскараа две епизоди пред крај.
    Да, океј е ги сфаќам и Марсел и Винсент посебно Марсел по се тоа што направи за нив, никогаш не ги предаде, цело време на нивна страна стварно го погоди смртта на Давина, како помала сестра му беше. Ама ја сфаќам и Фреја сепак се работи за нејзиното семејство, не е она виновна. И мислам Марсел е во право, они секогаш ќе си го ставаат семејството на прво место.
    Од еден непријател се ослободија, друг можеби поопасен си создадоа.
    Едвај чекам последните две епизоди и мислам Давина ќе ја вратат некако. Две битни личности не ми се верува да убијат.
     
    На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
  17. IronLady

    IronLady Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2014
    Пораки:
    2.021
    Допаѓања:
    34.208
    Пол:
    Женски
    Давина ич не ми се свиѓа како лик, може само на почетокот, кога се уште беше мила и не толку лоша. Мислам дека заслужи да умре..(ама претпоставувам дека ќе се врати од мртвите). Марсел не знам што толку се буни, колку што ги спаси Клаус и остали, толку и ги уништи и фер е да пати. Ама сега најверојатно откако ќе ја испие напивката т.е серумот, ќе стане најсилен непријател на цела Клаусова фамилија, вклучувајќи ја и Хејли. Како и да е, Фреја немаше голем избор или Давина или Ребека. И, доколку на местото од Фреја беше Давина и кога би избирала, би го избрала Марсел бидејќи е нејзината "фамилија". Така да постапката што ја направија Фреја и Елајџа беше правила ---> Always and Forever.
    Хејли значи ко што приметив, сите и пикаат рака во градниот кош да и го земат срцето :rofl:
     
    На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. IronLady

    IronLady Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2014
    Пораки:
    2.021
    Допаѓања:
    34.208
    Пол:
    Женски
    Лелеее, не ми се верува дека Марсел е мртов. Не очекував дека Елајџа ќе го убие т.е ќе му го откорне срцето. Давина веќе нема да се врати.
    Битно од мрачниот свет ги уништи сите претци-вештерки, за да не можат да командуваат со вештиците и другите живи луѓе во Њу Орлеанс.
    ХАХАХАХА се шалам, Марсел - he is alive :D Мајклсонс мислат дека е мртов, Клаус му е лут на Елајџа и го обвинува.
    . Немаше друго посебно во епизодава. |(
     
  19. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Ништо не коментирам се до наредна епизода за да не си ги расипам претпоставките како минатата сезона, само ќе пишам дека оддамна вака не сум чекала некое финале!!!:D:D
     
  20. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Уфф,страшно добар завршеток на одлична сезона.Оригиналниве стојат цврсто,имам речено и пак ќе речам,немаат промашено епизода,ликовите им се градат совршено,додека некои се рушат..за жал.
    Искрено,поинаков крај на сезоната ќе беше неверојатен,бидејќи се зборуваше за пророштвото уште од самиот почеток и добро беше што го испочитуваа продуцентите до крај.
    Вака,ги закопаа сите Мајклсон,ама ја покажаа последната алка од промената на Клаус, конечно тој се пожртвува за семејството,и тоа во вистинска смисла на зборот.ОД еден ладнокрвен убиец без обзир за никого,навистина далеку стигна,а кој што сака нека рече,Ками му беше најголемо влијание,а суштинско беше љубовта спрема неа и Хоуп.
    Бебето заслужува повеќе акција.Си пуштив солза од писмото,монолозите на Клаус најубаво ги пишат :D
    Мислам дека следната сезона ќе има time jump , за да се спојат со Вампирските дневници,нели Керолајн рече дека го немаат видено Клаус 3 години,што значи тој сеуште е закопан,а Хејли уште бара лек.
    А Марсел,можеби жали за ова што го направи,ама една работа што Винсент фино му ја посочи,тој е краен лицемер.Бидејќи колку и да му наштетија Мајклсон,поточно Клаус,во никој случај не може да се пожали дека живеел мизерен живот.Тие го прифатија и одгледаа уште од мал,а да не забораваме колку време владееше со Њу Орлеанс.
    Патем,не сфаќам Винсент како соработуваше со него и што всушност очекуваше,кога Марсел никогаш немаше согласност со вештерките,секогаш ги понижуваше и ги држеше под строг режим.И после се,на крај ја доби истата судбина како стариот Клаус,осамен и крвожеден убиец.Крал на никого.
     
    На Tiki-lolipop и rhcpfan им се допаѓа ова.