1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Првобитните (The Originals)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од SuperGirl24, 8 мај 2013.

  1. rhcpfan

    rhcpfan Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    1.027
    Добро финале ептен јако,се убив од плачење..искрено мислев дека Кол ќе умре кога го видов промото ама фала богу некако направија вака сите да ги заштитат додека да им најде Хејли лек.Ме изиритира Елајџа тогаш кога со Фреја изиграа себично во врска со Давина,значи да секогаш им е семејствотото пред се но не беше фер.. Многу себично делуваа.И во оваа ситуација Клаус не беше крив а сепак се жртвуваше за целото семејство.;(;( Особено сцените со Хоуп ми се најтажни.Баш ми е мило што ја вратија Ребека за финалето, фалеше. И единствено што не ми се допадна е тоа што се повтори ова со Марсел, повторно се свртува против нив,веќе видено но добро.Винсент ептен убаво му кажа.За Давина одбивам да верувам дека е навистина мртва, некако имам чувство дека ќе ја вратат наредната сезона. Плус Даниел не се збогуваше на никаков начин како Леа со фановите така да ,не верувам дека баш е замината од серијата.Останува да видиме..
     
    На Tiki-lolipop и Marossa им се допаѓа ова.
  2. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Не знам зашто ама секогаш финалињава на Оригиналниве ми го кинат срцево. Одличен завршеток на една одлична сезона.
    Клаус е еден таков неверојатен лик што додека ги слушав двете страни како го осудуваат сепак се што кажа беше во право. Може бил злобен и себичен ама да не беше он никој од сите тие вампири што дошле да го осудат немало да постои. И тука дури ми текна на Давина дека она е највиновна зашто ништо од ова немаше да се случи ако она не ја прекинеше линијата на Клаус. Дали тогаш Марсел ќе се осудеше да направи нешто вакво. Сигурно дека не. Само што очекува сега не знам, како тоа се разликува од Клаус кога истите работи, диктатура он ја прави. Ама полесно е да обвиниш некој друг и за своите грешки, а Марсел е далеку од безгрешен. Никогаш нема да им даде слобода на вештерките, не знам ни Винсет што мисли, дека ќе се смени нешто кога Мајклсонс ги нема кога Марсел е само нивна бедна копија која се теши дека е подобар.
    Се изнаплакав на крајот, се жртвуваше за својата фамилија, за Хоуп и никој веќе не може да каже дека е себичен.
    Инаку не знам дали прочитавте ама серијава е одложена за midseason, за јануари и јас ептен се изреволтирав. Не знам со кој памет прават вакво нешто CW ама подобро би било да не мислат на откажување зашто моментално им е најдобра серија.
     
    На IronLady, rhcpfan и Marossa им се допаѓа ова.
  3. IronLady

    IronLady Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2014
    Пораки:
    2.014
    Допаѓања:
    34.190
    Пол:
    Женски
    Не верувам дека ќе ја откажат.

    п.с отидов да ја изгледам и последната епизода од сезонава.
     
  4. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Нова сезона во јануари? Ова сигурна информација е? Кој ќе чека до јануари, што им е на овие. Скоро цела година. :@

    Значи секое финале на Originals е да паднеш од столче. Ми се допаѓа серијава што никогаш не можеш да предвидиш што ќе се случи. Следно мислам дека ќе продолжи после повеќе години кога Хоуп е веќе порасната. Ќе видиме што ќе биде, ама многу е далеку следната сезона ако веќе навистина ја почнат другата година. Преголема пауза е тоа.
     
  5. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Потврдено е од самата телевизија, а и ја нема на распоред од октомври. И најново како што прочитав е дека ќе биде нели midseason ќе има од 10 до 16 епизоди максимум. И ќе треба една година да чекаме, well done CW.|(
     
    На Daydream му/ѝ се допаѓа ова.
  6. rhcpfan

    rhcpfan Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    1.027
    Не се нормални жими се, ај што откажаа мал миљон серии па сега и пола ги преполовуваат, срамота -.-
     
    На Tiki-lolipop му/ѝ се допаѓа ова.
  7. IronLady

    IronLady Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2014
    Пораки:
    2.014
    Допаѓања:
    34.190
    Пол:
    Женски
    дајте торент или линк доколку сте ја гледале онлајн - 22 епизода
     
  8. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
  9. the.vampire.girl

    the.vampire.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    1.490
    Пол:
    Женски
    Што е со The Originals, зошто само 13 епизоди четвртава сезона?
     
  10. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Јас читав демек така ќе било за повеќе да се совпаднела приказната со Вампириве, зашто оваа сезона ќе биде 5 години подоцна. Ама вака е кажано од продуцентите.
    Инаку демек вистината била дека рејтингот многу и паднал затоа решиле да ја стават midseason и има големи шанси да ја укинат. А најново прочитав демек бидејќи CW сакале да ја прекинат, ABC сакале да ја откупат за да продолжи таму. Не знам колку информацииве се точни, ама јас сум многу разочарана и според мене оваа е 100 пати подобра серија од TVD и многу ќе ми биде криво ако ја укинат.
     
    На the.vampire.girl и rhcpfan им се допаѓа ова.
  11. rhcpfan

    rhcpfan Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    1.027
    Јас исто разбрав дека финалето од ТВД ќе се совпадне со Оригиналите, сега не знам кој каде ке оди битно сите бидат заедно на исто место...
     
  12. the.vampire.girl

    the.vampire.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    1.490
    Пол:
    Женски
    Оригиналните и на мене ми се каде каде подобри од Вампирите, многу се разочарав кога видов дека ми ги нема во календарот со епизоди. Инаку многу ми се допаѓа идејата за последна епизода на ТВД со Оригиналниве, ми фали некоја сцена на Клаус со Керолајн.
     
    На Tiki-lolipop му/ѝ се допаѓа ова.
  13. BayernKa

    BayernKa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    689
    Допаѓања:
    1.078
    Пол:
    Женски
  14. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    КОНЕЧНО, КОНЕЧНО!:D:D
    Каков comeback беше ова..си ги имаат најдобрите премиери дефинитивно.
    Хејли,badass, најјака немам коментар, како ги среди сите во 2 потега.:D
    Се стопив на сцената со Елајџа, е така се доловува емоција кога не се виделе 5 години, а не ко Дејмон и Елена. :^)
    Марсел, одвратен, убаво му кажа Клаус дека он без него е ништо, само еден обичен кукавица, што не знае сам да си ја реши ситуацијата и одма иде на помош кај него. Па уште како си ги зема заслугите:envy:
    Ја чекам епизодата кога Клаус ќе ја види Хоуп и се надевам поскоро ќе биде, Хоуп е срце, многу е слатка.
    Ама имам чувство сезонава ќе биде нешто со вештеркиве, прво малово детенце, после симболот што го црташе и Хоуп, ама со помош на Фреја, која btw е исто така многу моќна сезонава ќе биде возбудливо.
    Одличен старт, одличен !!!:D
     
    На Quincy, Marossa и the.vampire.girl им се допаѓа ова.
  15. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Не сте фер па, сама си коментирам:(
    Ептен емотивна ми беше епизодава, сите конечно заедно и добро е после толку време да се видат и Ребека и Кол.. жал ми е што оваа сезона се наведени само како guest stars и што ќе ги има во малку епизоди, најинтересно е кога се цела фамилија на окупу.
    Конечно и Клаус го спасија и конечно reunited со Хоуп.
    Како му се насолзија очите на крај кога ја виде, едвај ја чекам наредната епизода кога Хоуп ќе го види.
    [​IMG]
    Душа бе, душа:l:
     
    На Adi888 и Quincy им се допаѓа ова.
  16. the.vampire.girl

    the.vampire.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    1.490
    Пол:
    Женски
    Сакам епизодиве од новава сезона да траат по уште 40-тина минути, ептен ми се добри епизодиве. Посебно вторава. Многу си ги сакам кога ќе се соберат сите вака, омилени ми се сцените со сите Мајклсон членови.
    Клаус каков е, маченце, колку само сакав да има reunition со Хоуп во епизодава, ама ништо. :| Одвај чекам нова епизода, баш ме копка односот меѓу Клаус и Хоуп каков ќе биде, а и тоа со знакот на вештерките.

    И најјаката сцена од денешнава епизода:
    [​IMG]
    [​IMG]
    :rofl::rofl:
     
    Последна измена: 25 март 2017
    На Marossa, Adi888, Quincy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Новата сезона ми е препрепресрцкаста, со душа ја чекам следната епизода.
    И конечно пресреќна бев ^_^ што сите сите се конечно заедно и се надевам дека така и ќе види во следните епизоди.
    Кол ми е љубов, значи љубов :inlove: и се надевам дека и ќе остани во следните епизоди.
    Интересно ќе биди осеќам :wasntme: Добар comeback како и да е (y)
     
    На the.vampire.girl, Tiki-lolipop и Quincy им се допаѓа ова.
  18. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    "Nothing is going to harm my little girl"
    [​IMG]
    Оф срцево ми се стопи. Мислам дека 30 пати ја премотав сцената:l::l::l:
     
    На the.vampire.girl и Marossa им се допаѓа ова.
  19. the.vampire.girl

    the.vampire.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    1.490
    Пол:
    Женски
    Освен сцените на Клаус и Хоуп, што беа adorable, другото не ми беше по ќеиф, епизодата ме разочара. Можеби и јас си имав големи очекувања, посебно по тоа трејлерот што го имаше со првата средба на Хоуп со оригиналниве. Не ми беше интересно скоро ништо, ме нервира тој вештерот, одбивна ми е самата негова појава, а мислам повеќе него го имаше отколку #Klope. И не е фер што пак си отидоa Кол и Ребека, посебно ми е криво за Кол, многу го сакам и ликот и актерот. Ми треба една цела епизода со сите оригинални, без никој друг. Да им се изнагледам како што е редот. И по можност Керолајн конечно да се појави, да имаме уште една сцена во шумата. Единствено добро, како што кажав, беше тоа што го видовме каков е Клаус како татко :angel::angel: и се надевам дека ќе има уште многу такви сцени.
     
    На Tiki-lolipop и Adi888 им се допаѓа ова.
  20. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    9.360
    Пол:
    Женски
    Сезонава ќе биде врвна, Клaус и Хоуп ми се преслатки. Сакам да ја гледам Хоуп како расте и станува моќна со текот на годините. Ова може да се спои со училиштето на Керолајн и Аларик. Многу би ми биле badass близначките и Хоуп. И секако Klaroline :inlove:
     
    На the.vampire.girl и Adi888 им се допаѓа ова.