1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Првобитните (The Originals)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од SuperGirl24, 8 мај 2013.

  1. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Значи ептен ми е жал и глупо шо не ги дават сите Оригинални во една цела сезона да се изнагледаме убајни, душа ме боли за Кол, прејак лик ми е, и за Ребека исто.
    Сцените со Клаус и Хоуп во 3тата епизода љубов :l:
    Елајџа и Хејли искрено ич не ми се за заедно да бидат, не знам оти така, добра ќе биди сезоната, знам.
     
    На the.vampire.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Јас читав дека Клер Холт, глумицава што ја игра Ребека и минатата сезона и оваа одбивала да потпише договор за цела сезона, од која причина не знам и затоа ја наведуваат како guest star, во меѓувреме си снима нови серии. А за Нејт, Кол мислам дека оваа сезона нема да го има доволно, зашто и така има веќе многу ликови кои одземаат доста screen time,а и поточно немале како да го вметнат во цела сезона, сега кога Давина ја нема, а и многу е кратка, само 13 епизоди ќе има сезонава. За Нејт ми е жал стварно, ама Клер ме нервира искрено. Стекна слава со серијава и сега преку неа си ги промовира новите серии. Поубаво да направеа нешто да ја заменеше некоја друга и да ја имаше по цели сезони, него вака во 3 ипол епизоди.
     
  3. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    13.416
    Па реално не можат да ги развиваат сите ликови, Хоуп со Клаус, Елаџа со Хејли, Марсел и Њу Орлеанс, па и додади на тоа уште сите браќа и сестри. Каша попара.
    Мене не ми фали ни Ребека ни Кол, добро е и вака со фокус најолем на Клаус.
     
    На Tiki-lolipop и Marossa им се допаѓа ова.
  4. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Дали само јас осеќам некои искри меѓу Фреја и Келин? Знам дека оваа сезона рекоа Фреја ќе има love interest,ама не очекував лезбејка да ја направат. Не дека имам нешто против, туку досадно ми стана ова, секоја серија што ја гледам морам да има некој геј пар. :^)
    Интересна епизода, сцените на Клаус и Хоуп уживам да ги гледам, и Клаус како татко:l: Па уште со неговото always and forever, плус со неговиот акцент..my heart just melted. :D:l:
    Сакам да ги гледам сите заедно и Марсел ми стана поподнослив, освен кога ќе почне со она неговото I'm king срање, бла бла, се гледа од толкава тортура што им вршел 5 години, сега ќе си трпат.
    Интересна е приказнава со The Hollow и баш ме интересира кој ќе испадне, мислам некој лик од поранешните сезони, од вештерките или пак детето на Винсент и Ева може?
    Колку ми се направи мерак кога Клаус го уби овој Кини, сосема небитен лик, мислев дека човек па ќе го влечат како Мет од ТВД ама со време го тргнаа, досаден ми беше и мината сезона и оваа.
    Сега Клаус и Марсел, ќе биде јако кога ќе сакаат да се испоубијат.:D
    И Елајџа ми е некако off оваа сезона, ова со децава што сакаше да ги жртвува мислам дека го претера, знам дека секогаш им била фамилијата на прво место, ама Хејли си беше во право. Има некои граници што не смеат да се поминат, посебно за невини деца кога се работи.
     
    На the.vampire.girl, srhsejbsk и Marossa им се допаѓа ова.
  5. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Епизодава беше предобра!!!
    Конечно brother-sister момент помеѓу Хоуп и Марсел, како му кажа I'm seven, I'm not stupid.. speaking like a true Mikaelson:rofl:
    Што и да му направи Клаус и обратно што и да му направи Марсел не можат да се мразат. А најмногу сакам кога работат заедно, самиот Марсел си кажа една фамилија се.
    Фреја сезонава е најbadass што може да постои. Конечно да ја видиме нејзината целосна моќ, едвај чекам да почнат со Хоуп да вежбаат магии, можам да замислам Хоуп колку е моќна.
    Елајџа the savage. Читам многу коментари како бил животно, немилосрден, ама мене сезонава многу ме потсеќа на Клаус. Зашто Клаус беше тој сите овие сезони што убиваше пред да размисли и што правеше се да ја заштити фамилијата, ама некој начин и не го осудувам Елајџа, зашто он ја превзема сега таа улога од него, за Хоуп да не си го гледа татко и како животно. Не викам дека му ги оправдувам некои постапки, мислам дека можеше ова со девојчињава што ги уби за ритуалот да се среди и на начинот на Винсент, ама не викам дека не го разбирам.
    Наредна епизода Давина Клер is back! Добро е што ќе биде за една епизода само, зашто некако многу подобра ми е сезонава без нејзиното лигавење. И после од 10-13 се враќаат Ребека и Кол.:clap:
     
    На Adi888 и Marossa им се допаѓа ова.
  6. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Ја гледате?
     
  7. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.296
    Допаѓања:
    26.133
    Ја изгледав последната епизода, многу ми беше жал што се разделија, посебно за Елајџа. Само зошто толку тупеше Хејли за Елајџа? Искрено тој има најмалку направено зло. Да влезеше во спомените на Клаус требаше вечно да не му зборува..|( Глупости.. При крајот не ми беше јасен делот со Клаус и Елајџа.. Требаа подалеку еден од друг да бидат зарем не? И не ми се допаѓа Клаус како мирен и грижлив.. Уживав во моментите кога летаа глави ..]:)
     
    На srhsejbsk му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    И мене ме нервираше Хејли последните епизоди, како новост да и е, па вампир е, 1000 години и кусур живее, не знам она што се умислуваше. Иначе како што разбрав, Марсел му го избриша сеќавањето на Елајџа и затоа тој не ни го препозна Клаус, па можат да се блиско, ама странци се.
    Штета за Клаус, срце мое си е сам пак, без ќерката..
    Кој знае како ќе биде во 5тата сезона.
     
    На Stephen Amell и srhsejbsk им се допаѓа ова.
  9. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Мене посебно ме изиритира тоа дека ја скратија сезонава. Порано кога имаше по 22 епизоди, дејството полека се одвиваше, и се забележуваше прогрес кај ликовиве. А не сега ја скратија на 13 епизоди, го избрзаа дејството скроз, само што се појави The Hollow, после две епизоди, оп финале.:^) Не ни дадоа ни доволни сцени помеѓу Хоуп и Клаус, и сега повторно ги одвоија што ептен ме изнервира, и наредна сезона пак ќе има time jump што значи пак нова актерка за Хоуп.
    Хејли во последните 3 епизоди сериозно ми идеше на нерви. Таков лик ми е, што пола сезона можам да ја толерирам, добри постапки има и после на крај се се зезнува и пак си се враќа на старото. Очекував дека Клаус на крај ќе биде тој што ќе остане со Хоуп , а Хејли ќе го земеше неговото место. После 5 години што не беше дел од нејзиниот живот барем тоа го заслужуваше.
    Исто читав дека сеа Џули ќе ја превземе улогата на director/screenwriting, и по тоа како ја уништи TVD, се надевам нема да се деси и тука.
     
    На Stephen Amell и srhsejbsk им се допаѓа ова.
  10. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    http://variety.com/2017/tv/news/the-originals-season-5-final-season-1202501407/

    Леле луѓе не ми се верува, ептен се разочарав кога прочитав. Се надевав на уште барем една сезона.
    Навистина не е фер, TVD која беше каде каде поужасна серија доби 8 сезони, а Оригиналниве се 100 пати подобри само 5 сезони, и тоа скратени. Ако ништо друго барем заслуживме цела сезона, а не пак 13 епизоди.
    Глупости.:doh::doh::doh:
     
    На srhsejbsk му/ѝ се допаѓа ова.
  11. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    По не толку интересната сезона што помина, очигледното немање идеи и општо прекинување на фамата за вампири низ светов, мислам дека и 5та сезона им е сосем доволна.
     
  12. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.296
    Допаѓања:
    26.133
    Нека се утепаат...;(;( Искрено во TVD имаше само лигавење и ништо друго, да ме прашат по што ја паметиш серијата ќе одговорам по лигавата Елена која у секоја епизода плаче..|( Целта на Џули е сигурно да ја упропасти уште повеќе и така да заврши прекрасна серија.:@:@ Можеше да тера уште 2 сезони.. Ми се упропасти денов..|(
     
  13. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.296
    Допаѓања:
    26.133

    2018 :inlove:
     
    На KejtV, Marossa, Victorian и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.694
    Пол:
    Женски
    Почна новата сезона :inlove::inlove: ја изгледав сега првата епизода и како мало дете се палам.Мислам дека како за финале оваа сезона ќе е предобра како и досега.Ми се допадна првата епизода ептен (y)(y)(y)(y)
     
    На Adi888 и Flower27 им се допаѓа ова.
  15. kiss69

    kiss69 Активен член

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    Искрено серијава ја продолжив само ради тоа шо ми фалеше TVD, првите 2 сезони ми беа неверојатно досадни и среќа се поправија во сезона 3 и 4 ама сезона 5 пак ужаш, да убиеш главен лик... А и Џули потврди дека сезонава ќе умрат уште 5 лика...
     
  16. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.837
    Допаѓања:
    21.529
    Зошто последна им е сезонава и немаат што да изгубат, ги скинаа пола ликови. :lol: Да не следуваше укинување на серијава, можеби овие смртни случаеви ќе ми побудеа шок, ама вака воошто ништо не ми менува, ионака толку од серијава и ликовите. Ваљда се трудат да им најдат каков-таков крај на сите, а притоа да ја разграничат од Legacies и да и дадат шанса за нов старт.
    Имам чувство дека Ребека ќе ја скинат, зошто ем секогаш се жали дека сака да умре како нормален човек, ем ја нема сезонава, па некако логично ми е. Помислувам дека можеби и Клаус би го скинале, во сценарио каде би се жртвувал за Хоуп. Останува да видиме...
     
    На Stephen Amell му/ѝ се допаѓа ова.
  17. kiss69

    kiss69 Активен член

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    ❌❌❌❌ SPOILERS❌❌❌❌Потврдено е дека Elijah кје умре и Haylijah кје има afterlife endgame, исто Klaroline ќе биде endgame, во меѓувреме Клаус ќе ја ланшира неговата смрт за да ја зачува Hope и ќе оди кај Caroline. Исто така Rebekah и Marcel ќе бегаат заедно
     
  18. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.296
    Допаѓања:
    26.133
    Нареден пат вакви информации ставај во спојлер. Несакаме сите да дознаеме што ќе се случи на крајот.:|