1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Првото потстрижување кај децата

Дискусија во 'Дете' започната од zuto, 21 јули 2015.

1. zuto

zuto Форумски идол

Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.739
    Допаѓања:
    26.716
    Моето дете има локнички назад кај вратчето и мене баш ми е симпатично тоа. Баш бебешка фризура. Пред некој ден добив совет да му ја скратам „џигерицата“ на детето.
    Тоа ме подзамисли малку па побарав да видам кога е соодветно време да се скрати за првпат косичката на детето? Кога вие решивте да ги потстрижете вашите деца за првпат?
    Ако е дупла темава-канта.

Capture.JPGh.JPG Capture.JPGj.JPG
    Ева ја нашата „џигерица“ :lol:

На bambusce, WildOnes55, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
  2. iki26

iki26 Популарен член

Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    3.483
    Допаѓања:
    17.457
    Sto slatko kosice ima.
    Jas Vednas posle godinata mu ja skrativ kosickata. Edvaj izdrza 2-3 pati da mu pomine.

3. Sky-butterfly

Sky-butterfly Форумски идол

Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    55.990
    Баш е слатко локниче :)
    И моето синче имаше такви локнички.
    Ние го однесовме на фризер исто така после година некаде, 14-15 месец отприлика. После шишање веќе не беше бебе, беше дечко. Ми требаше време да се навикнам :lol:

На galapce му/ѝ се допаѓа ова.
  4. girl-miri

girl-miri Форумски идол

Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.684
    Допаѓања:
    19.796
    jas nekolku dena pred godinka i skrativ malce od kosata na malata(kaj nas e nekoj adet toa)pa go napravivme.
    inaku potoa nakaj godina i 2/meseca pak i go skrativ od pozadi i samo napred i bese podolga :) ubava frizura imase,sega na zeskovo pak malce i skravitv oti mnogu se poti i nespie od toa,se crvena sedese kaj glavata,sega ne se crvi kaj glavceto i ne se poti mnogu :D malce kako masko izgleda princezava mamina :D

5. WORRIED.BT

WORRIED.BT Форумски идол

Се зачлени на:
    23 декември 2012
    Пораки:
    3.166
    Допаѓања:
    110.266
    Posle godinkata prvpat go potstrizav...i ottogas navaka sega e 22medeci veke redovno se strizime...nekogas jas a nekogas tatko mu..posleden pat so masinka go istriza solidno...da ne mu preci vo zestinite

6. Rama

Rama Форумски идол

Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    4.828
    Допаѓања:
    50.182
    Внук ми го потстрижија точно кога направи 14 месеци,леле колку почна да му расте ново косиче и многу му се зацврсти :D

На 2212 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Mrs.Bass

Mrs.Bass Популарен член

Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    858
    Допаѓања:
    6.896
    синко е 16,5месеци и досега е 3 пати потстрижен...1 ден после првиот роденден го постриживме.. ептен му беше долга косичката и му влегуваше во очи...:emo:
    од тогаш наваму уште 2 пати:lol: со машинка...се плаши ама за кратко го средуваат и после е право маже:l:
    на топлово си е таман со кратко косиче(poolparty)

На WORRIED.BT и galapce им се допаѓа ова.
  8. nene88

nene88 Популарен член

Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    497
    Ние го ишишавме прв пат некаде 2 недели пред првиот роденден. Од тогаш на секои 1,5-2 се шишаме кај на тато берберот :) и морам да признаам дека мирен седи. Ама само со ножички го шишаат, со фризура е :)

На galapce и Sky-butterfly им се допаѓа ова.
  9. Sky-butterfly

Sky-butterfly Форумски идол

Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    55.990
    И моето синче само првиот пат поплака малку. Исто со тато му беше кај берберот. Оттогаш се заедно идат двајцата и малиот уживаше. Секогаш е со фризура, со ножички и машинки, па и берберот пена му става за штосни фриз, ама тоа само до дома, после право на бањање :lol:

10. LaDyDoLl

LaDyDoLl Популарен член

Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    2.931
    Допаѓања:
    18.036
    Ние најјаκи,значи :) 9месеци имаше и баш беше со лоκничκи,но му "леташе"многу,меκо. бебешκо κосиче,ниκаκо не можевме да му го наместиме и го исшишавме. На беρбеρ,κај што се шиша тато,со ножици,малκу минимално. Сега здρавје,по κρштевκата,со машина ќе го шишаме да му се обнови влаκното.

11. ♡BuBaLe♡

♡BuBaLe♡ Форумски идол

Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.098
    Допаѓања:
    104.626
    Големата ја потшишавме прв пат после 4тиот роденден и уште не можам да и ги прежалам првите локни, ама вакаппдобро се чешла, не се плетка. А синко на година и пол, а сега летово секој месец мм дома го шиша со машинка кратко бар да му е лесно и да не се поти и личи на маженце мајкин тој, и многу сака да се шишаж сам си се врти и мести и се радува.

12. karak

karak Популарен член

Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.261
    Допаѓања:
    5.121
    Nie prvoto sisanje go imavme na godinka i nekoj den. Si odi redovno na frizer samo sto prvite dve sisanja ni bea bez problemi za nova godina imase placki macki nenormalni i loso pominavme od togas imal uste nekolku sisanja ali pred da vlezeme se opremuvame so kinder jajca i tetkata sisa toj otvara hehehehe skapo ne cini edno negovo sisanje :@ :) :)

На Mrs.Bass, Sky-butterfly и DVAANGELA им се допаѓа ова.
  13. DVAANGELA

DVAANGELA Форумски идол

Се зачлени на:
    8 јули 2015
    Пораки:
    554
    Допаѓања:
    28.803
    Јас и двајцата првпат ги потшишав одма по 1 годинка:party:

На Mrs.Bass и Petar80 им се допаѓа ова.
  14. N.Kety

N.Kety Популарен член

Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    1.219
    Допаѓања:
    1.761
    uhuu samo nie sme naj jaki, so osisavme sin mi koga imase edna nedela :D skros celata kosa.

На Mrs.Bass му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Jagoda123

Jagoda123 Популарен член

Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    2.467
    Допаѓања:
    11.101
    16 месеци и уште не сме го шишале. За шишање е детево? Ме подзамисливте малку..
    Нема многу коса, па затоа и не сум помислила на шишање до сега..
    Да не е време? М?:?:

Последна измена: 22 јули 2015
  16. victoria

victoria Форумски идол

Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.887
    Допаѓања:
    27.198
    Уште некој ден и 19 месеци. На фризер сме биле 4-5пати :) прв пат околу 13-14месеци...немаше баш и коса претходно :) :)

17. zuto

zuto Форумски идол

Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.739
    Допаѓања:
    26.716
    Па и јас тоа се чудам. Ние имаме и помалку коса и кога ми рекоа ме подзамислија, а сега и со одговориве...
    Дека е жешко, жешко е. И се поти, ама јас се мислам дека уште ни е рано за шишање. :?::emo:

Инаку Јаготке, син ти по твоите стапки тргнал со готвењево (ти како експерт во темите со храна). Еве кој ќе те замени во кујна :D (y)

На Jagoda123 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. irena.1

irena.1 Форумски идол

Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.289
    Допаѓања:
    21.056
    Ме замисли зошто го шишавте на една недела. Мислам бебе од една недела, колку коса имаше :^), која е причината, и како успеавте да го ишишате :)

На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. victoria

victoria Форумски идол

Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.887
    Допаѓања:
    27.198
    Некои бебиња се раѓаат со многу коса... Син ми на 9-10месеци имаше помалку коса одошто внука ми кога се роди :) да се чудиш...

20. N.Kety

N.Kety Популарен член

Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    1.219
    Допаѓања:
    1.761
    imase bajgi kosa i mm vika poubavo da go isisame ke mu porasne cista kosa demek taa stoela 9 meseci vo stomak mu licela kako da ima zejtin iako go banjame sekoj den.
    go isisavme koga spiese haha, ludilo sme i dvajcata.