1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Првото потстрижување кај децата

Дискусија во 'Дете' започната од zuto, 21 јули 2015.

 1. zuto

  zuto Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2014
  Пораки:
  3.739
  Допаѓања:
  26.716
  Моето дете има локнички назад кај вратчето и мене баш ми е симпатично тоа. Баш бебешка фризура. Пред некој ден добив совет да му ја скратам „џигерицата“ на детето.
  Тоа ме подзамисли малку па побарав да видам кога е соодветно време да се скрати за првпат косичката на детето? Кога вие решивте да ги потстрижете вашите деца за првпат?
  Ако е дупла темава-канта.

  Capture.JPGh.JPG Capture.JPGj.JPG
  Ева ја нашата „џигерица“ :lol:
   
  На bambusce, WildOnes55, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
 2. iki26

  iki26 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2012
  Пораки:
  3.483
  Допаѓања:
  17.457
  Sto slatko kosice ima.
  Jas Vednas posle godinata mu ja skrativ kosickata. Edvaj izdrza 2-3 pati da mu pomine.
   
 3. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  55.990
  Баш е слатко локниче :)
  И моето синче имаше такви локнички.
  Ние го однесовме на фризер исто така после година некаде, 14-15 месец отприлика. После шишање веќе не беше бебе, беше дечко. Ми требаше време да се навикнам :lol:
   
  На galapce му/ѝ се допаѓа ова.
 4. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.684
  Допаѓања:
  19.796
  Пол:
  Женски
  jas nekolku dena pred godinka i skrativ malce od kosata na malata(kaj nas e nekoj adet toa)pa go napravivme.
  inaku potoa nakaj godina i 2/meseca pak i go skrativ od pozadi i samo napred i bese podolga :) ubava frizura imase,sega na zeskovo pak malce i skravitv oti mnogu se poti i nespie od toa,se crvena sedese kaj glavata,sega ne se crvi kaj glavceto i ne se poti mnogu :D malce kako masko izgleda princezava mamina :D
   
  На galapce му/ѝ се допаѓа ова.
 5. WORRIED.BT

  WORRIED.BT Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 декември 2012
  Пораки:
  3.166
  Допаѓања:
  110.266
  Пол:
  Женски
  Posle godinkata prvpat go potstrizav...i ottogas navaka sega e 22medeci veke redovno se strizime...nekogas jas a nekogas tatko mu..posleden pat so masinka go istriza solidno...da ne mu preci vo zestinite
   
 6. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.828
  Допаѓања:
  50.182
  Пол:
  Женски
  Внук ми го потстрижија точно кога направи 14 месеци,леле колку почна да му расте ново косиче и многу му се зацврсти :D
   
  На 2212 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.896
  синко е 16,5месеци и досега е 3 пати потстрижен...1 ден после првиот роденден го постриживме.. ептен му беше долга косичката и му влегуваше во очи...:emo:
  од тогаш наваму уште 2 пати:lol: со машинка...се плаши ама за кратко го средуваат и после е право маже:l:
  на топлово си е таман со кратко косиче(poolparty)
   
  На WORRIED.BT и galapce им се допаѓа ова.
 8. nene88

  nene88 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2012
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  497
  Пол:
  Женски
  Ние го ишишавме прв пат некаде 2 недели пред првиот роденден. Од тогаш на секои 1,5-2 се шишаме кај на тато берберот :) и морам да признаам дека мирен седи. Ама само со ножички го шишаат, со фризура е :)
   
  На galapce и Sky-butterfly им се допаѓа ова.
 9. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  55.990
  И моето синче само првиот пат поплака малку. Исто со тато му беше кај берберот. Оттогаш се заедно идат двајцата и малиот уживаше. Секогаш е со фризура, со ножички и машинки, па и берберот пена му става за штосни фриз, ама тоа само до дома, после право на бањање :lol:
   
  На galapce му/ѝ се допаѓа ова.
 10. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.931
  Допаѓања:
  18.036
  Пол:
  Женски
  Ние најјаκи,значи :) 9месеци имаше и баш беше со лоκничκи,но му "леташе"многу,меκо. бебешκо κосиче,ниκаκо не можевме да му го наместиме и го исшишавме. На беρбеρ,κај што се шиша тато,со ножици,малκу минимално. Сега здρавје,по κρштевκата,со машина ќе го шишаме да му се обнови влаκното.
   
 11. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.098
  Допаѓања:
  104.626
  Пол:
  Женски
  Големата ја потшишавме прв пат после 4тиот роденден и уште не можам да и ги прежалам првите локни, ама вакаппдобро се чешла, не се плетка. А синко на година и пол, а сега летово секој месец мм дома го шиша со машинка кратко бар да му е лесно и да не се поти и личи на маженце мајкин тој, и многу сака да се шишаж сам си се врти и мести и се радува.
   
 12. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.261
  Допаѓања:
  5.121
  Nie prvoto sisanje go imavme na godinka i nekoj den. Si odi redovno na frizer samo sto prvite dve sisanja ni bea bez problemi za nova godina imase placki macki nenormalni i loso pominavme od togas imal uste nekolku sisanja ali pred da vlezeme se opremuvame so kinder jajca i tetkata sisa toj otvara hehehehe skapo ne cini edno negovo sisanje :@ :) :)
   
  На Mrs.Bass, Sky-butterfly и DVAANGELA им се допаѓа ова.
 13. DVAANGELA

  DVAANGELA Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2015
  Пораки:
  554
  Допаѓања:
  28.803
  Пол:
  Женски
  Јас и двајцата првпат ги потшишав одма по 1 годинка:party:
   
  На Mrs.Bass и Petar80 им се допаѓа ова.
 14. N.Kety

  N.Kety Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  1.219
  Допаѓања:
  1.761
  uhuu samo nie sme naj jaki, so osisavme sin mi koga imase edna nedela :D skros celata kosa.
   
  На Mrs.Bass му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Jagoda123

  Jagoda123 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  2.467
  Допаѓања:
  11.101
  Пол:
  Женски
  16 месеци и уште не сме го шишале. За шишање е детево? Ме подзамисливте малку..
  Нема многу коса, па затоа и не сум помислила на шишање до сега..
  Да не е време? М?:?:
  [​IMG]
   
  Последна измена: 22 јули 2015
 16. victoria

  victoria Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.887
  Допаѓања:
  27.198
  Пол:
  Женски
  Уште некој ден и 19 месеци. На фризер сме биле 4-5пати :) прв пат околу 13-14месеци...немаше баш и коса претходно :) :)
   
 17. zuto

  zuto Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2014
  Пораки:
  3.739
  Допаѓања:
  26.716
  Па и јас тоа се чудам. Ние имаме и помалку коса и кога ми рекоа ме подзамислија, а сега и со одговориве...
  Дека е жешко, жешко е. И се поти, ама јас се мислам дека уште ни е рано за шишање. :?::emo:

  Инаку Јаготке, син ти по твоите стапки тргнал со готвењево (ти како експерт во темите со храна). Еве кој ќе те замени во кујна :D (y)
   
  На Jagoda123 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.289
  Допаѓања:
  21.056
  Пол:
  Женски
  Ме замисли зошто го шишавте на една недела. Мислам бебе од една недела, колку коса имаше :^), која е причината, и како успеавте да го ишишате :)
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. victoria

  victoria Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.887
  Допаѓања:
  27.198
  Пол:
  Женски
  Некои бебиња се раѓаат со многу коса... Син ми на 9-10месеци имаше помалку коса одошто внука ми кога се роди :) да се чудиш...
   
 20. N.Kety

  N.Kety Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  1.219
  Допаѓања:
  1.761
  imase bajgi kosa i mm vika poubavo da go isisame ke mu porasne cista kosa demek taa stoela 9 meseci vo stomak mu licela kako da ima zejtin iako go banjame sekoj den.
  go isisavme koga spiese haha, ludilo sme i dvajcata.