1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прво па женско (ППЖ #5)

Дискусија во 'Слободно време' започната од DzingrlakaDzikica, 19 мај 2017.

 1. DzingrlakaDzikica

  DzingrlakaDzikica Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  2.634
  Tiiiit Inc. е неформална организација која што веќе пет години по ред го организира фестивалот за феминистичка култура и акција Прво па женско (18-21 Мај). Фестивалот претставува отворено поле за размена на активностите кои ги имаат жените денес – од оние кои теоретски се занимаваат со родовите прашања, па се до оние кои влијаат на подобрувањето на политиките кои се однесуваат на жената и нејзината улога во во општеството изразувајќи се низ призмата на различните уметности.

  Поддржан е од Европската Унија и Frida Young Feminist Fund.
  Влезот е бесплатен.

  [​IMG]

  Вие феминки феминистки, сте присуствувале ли досега? Какви се вашите импресии? Ќе одите ли оваа година? :)
   
  На BojanaLegija, kravce, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
 2. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.894
  Допаѓања:
  14.691
  Пол:
  Женски
  Колку убаво.