Прво тромесечие од бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од LusySkyDiamonds, 3 април 2014.

 1. Jana06

  Jana06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  1.806
  Допаѓања:
  4.818
  Пол:
  Женски
  Не се секирај, уживај додека ги немаш пошто ќе се вратат. И кај мене ги снема на 2-3 дена и се вратија уште појако :)
   
  На 0ли му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  3.130
  Допаѓања:
  59.798
  Пол:
  Женски
  Нормална појава. Може да ги снема скроз, па одеднаш пак да се појават. Може да им се засили или намали интензитетот, или па ич да немаш (како јас во првата бременост). Вториов пат затоа ми се врати ко бумеранг :sweat: Инаку, првото тромесечие ниеден ден не ми беше ист. Имаше денови кога се истурав од повраќање и денови кога ми беше ко да не сум трудна. Немој да се секираш и да мислиш на глупости :hug:
   
  На dunika, Anomis11, 0ли и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.888
  Допаѓања:
  19.139
  Пол:
  Женски
  Стопати фала ви :f:
  Ми олесна кога ве прочитав :* :hug:
   
  На *Ribolovka*, Lavica2602 и Sexybaby86 им се допаѓа ова.
 4. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.591
  Допаѓања:
  8.407
  Без грижи радувај се кога ги нема. Не си исцрпена и имаш енергија.
  Беба секако е во меше,нема кај да бега:l:
   
  На Anomis11 и 0ли им се допаѓа ова.
 5. Larahappy

  Larahappy Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2019
  Пораки:
  1.251
  Допаѓања:
  5.793
  Може ќе имаш среќа цела бременост да ти е таква и дај боже. Јас имав :D само многу ми се спиеше ^_^
   
  На 0ли му/ѝ се допаѓа ова.
 6. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  1.715
  Допаѓања:
  58.354
  Пол:
  Женски
  Оли читај ме назад:D
  Иста бев.Нагло ми исчезнаа сите симптоми,мачнините особено.
  Се грижев да,ама излезе дека организмот едноставно побрзо ми се навикнал на хормоните.
  Се е во ред,немај гајле(fingers)
   
  На *Ribolovka*, Sexybaby86, Anomis11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. strelkata

  strelkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2012
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  379
  И мене 2-3дена ми исчезнаа па од вчера пак ми се вратија. Тебе во која недела ти исчезнаа?
   
 8. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  1.715
  Допаѓања:
  58.354
  Пол:
  Женски
  Накај 10та,почнувајќи од кај 8ма.
  Само уморот ми остана до кај 13та,сега терам 15 и сум ко 3 ред бул-а да сум испила:D
  Цел стан го превртувам:dance:
   
  На Sesil, Sexybaby86, 0ли и 2 други им се допаѓа ова.
 9. strelkata

  strelkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2012
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  379
  Е среќничка си, кратко ти траеле мачнините :D
  Мене од 7ма недела до 12та ми беа 24/7, сега сум 13+2 и за нијанса се поднамалени ама неможам ни вода да се напијам.
   
  На dunika му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Milicka*

  Milicka* Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2017
  Пораки:
  809
  Допаѓања:
  2.380
  Пол:
  Женски
  И мене ми се променливи , некако сега како поинтензивни да ми стануваат , Бог да чува , 11+6 сум , иначе вчера бев на матичен измери само нухален набор 1.72 што мислите ? Рече дека било ок , ама мн мрдаше бебе и се плашам да не не измерил убаво хахах , вторник сум Систина па ке ги разрешам дилемите до тогаш мн се плашам , рече дека имало носна коска и непце , но не ме гледаше детално па затоа ке се стрпам до вторник , уф упте цела неделааа :)
   
  На dunika и strelkata им се допаѓа ова.
 11. strelkata

  strelkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2012
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  379
  Во систина сигурно подетално ќе ти кажат. Јас прв скрининг бев на државна и ништо не ми објаснија. Набрзина ме завршија, еве ова му е срцето и толку. И едвај чекам наредна контрола кај матичната да видам како е ситуацијата.
   
  На Milicka* му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Milicka*

  Milicka* Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2017
  Пораки:
  809
  Допаѓања:
  2.380
  Пол:
  Женски
  Верувам , јас отидов чисто да видаѓ дали е тука сонцето дали му чука срценцето аххаха место не ме држеше , а за ова демек скрининг ми направи , се умрев од смеење па викам се мислам за пренатален тест и вика ааа нема потреба супер е се , хахах нухалниот иначе треба да биде под 2 така ? Иначе мн се плашам дали се ке биде во ред :worried:
   
 13. strelkata

  strelkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2012
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  379
  Незнам за нухалниот, не ми праеле такво нешто досега, ама опушти си ја душата. Се ќе биде добро. На времето нашиве мајки ништо не испитувале па и витамини не пиеле па здрави прави сме :D :l:
   
  На Milicka* му/ѝ се допаѓа ова.
 14. belmoni

  belmoni Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2018
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  332
  Пол:
  Женски
  бидна мојот нифти тест денеска, се надевам ќе биде добро бебо и здраво.:sweat::whew:
   
  На Thallia, *Ribolovka*, 0ли и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Milicka*

  Milicka* Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2017
  Пораки:
  809
  Допаѓања:
  2.380
  Пол:
  Женски
  Баш нифти правеше и колку чини ? Ајде со лесно се ке биде во ред која недела си ?
   
  На belmoni му/ѝ се допаѓа ова.
 16. belmoni

  belmoni Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2018
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  332
  Пол:
  Женски
  @Milicka* Да нифти - 670 е (41.500)
  Фала ти, се надевам дека ќе биде, инаку 10 недела сум.
  а тестот се прави од 9 до 14 недела.
   
  На Milicka* и *Ribolovka* им се допаѓа ова.
 17. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.850
  Допаѓања:
  4.670
  Јас вчера не издржав и отидов на гинеколог и инсистирав на ехо да ме гледаат. Докторката ме прашс прво за последна мендтруација и според тоа излегува 7 недела дека сум, но и објаснив дека имав задоцнета овулација и рече епа ај ќе видиме дали ќе се види нешто. Рече дека има сакус во матката но е без ембрионална структура бидејќи многу е рано. Да сум одела за 2 недели и ќе се гледало повеќе а и срцева акција ќе имало.. Еве ме чекам да поминат две недели.
   
  На Anomis11, Филотеа, Sofi.ja и 5 други им се допаѓа ова.
 18. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.888
  Допаѓања:
  19.139
  Пол:
  Женски
  Важно во матка е сакусот, а плодот ќе си го видиш за две недели кога ќе одиш пак.

  Две недели = година :sweat:
   
  На Martka, dunika, Fallen.Angel и 5 други им се допаѓа ова.
 19. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.850
  Допаѓања:
  4.670
  Да ептен ми олесни.. на форумов ме исплашија, бетата не се дуплирала,да сум проверела пак, некои во ЛП ми пишаа дури како имале вонматерична а не знаеле...докторката со која пиев кафе ми рече дека мора да се види дали е во матката.. И од психа не заспивав.. Јајник ако ме боцнеше одма филмови си правев. Добро е сега ми е полесно.. А сега ептен ќе ми олесни откако ќе слушнеме срценце, после тоа ќе чекам 12 недела и после тоа друго ќе чекам па трето.. Така ќе ми мине времето во исчекување :D :D
  си сакав си добив тоа е.
   
  На dunika, *Ribolovka*, bela.m и 2 други им се допаѓа ова.
 20. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.888
  Допаѓања:
  19.139
  Пол:
  Женски
  На форум секакви муабети ќе прочиташ, потруди се да не те стресира тоа. Ако осетиш дека негативно ти влијае форумов, изолирај се малку од тука.
  Не е лесно, ич не е. Цело време нешто ќе ни се врти во главите, но ќе си ишкаме лоши мисли :)

  И не знам што е тоа пишување дополнително црни сценарија и во лични пораки на трудница која е на почеток и ништо не и е познато. Како да не беше доволно тука.
   
  На Tedyyy, Филотеа, Bebac и 7 други им се допаѓа ова.