Прво тромесечие од бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од LusySkyDiamonds, 3 април 2014.

 1. bokace1

  bokace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  569
  Пол:
  Женски
  Јас еве четврти ден немам симтоми освен некоја болка во градите , околу 6 недела сум.
   
  На Moce19 и rainbow_bb им се допаѓа ова.
 2. Maja92@

  Maja92@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2019
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  557
  Пол:
  Женски
  Јас освен болни и отечени гради до 12 недела немав никаков друг симптом , после 12 недела ни градите не ме болеа.
  Не му ја мисли за симптомите воопшто.
  Уживај во бременоста и со лесно(fingers):inlove:
   
  На Butterfly1107, naturallmess, CareTee и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Tsukinory

  Tsukinory Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2019
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  895
  Пол:
  Женски
  За три дена одам да ја примам третата прогестерон депо инекција. Три недели ќе се поминати откако ми кажаа за постелката дека е ниска. Дали да прашам за напредок? Дали се подигнала? Или да се стрпам?
   
 4. Mira1980

  Mira1980 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2020
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  520
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки, и јас сум нова во оваа тема, 5 недела сум бремена сакав да ве прашам за симтоми кои ги има во оваа недела и дали е нормално кога ке кивнам во долниот дел од стомакот и јајниците ме пецка, веднаш поминува тоа но кога ке кивнам тој момент страшно ме пецка, позз убавс бременост на сите
   
  На Monniy, Moce19 и Alishan30 им се допаѓа ова.
 5. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.349
  Допаѓања:
  72.486
  Пол:
  Женски
  Добре дојде во оваа убава група:f:
  Нормални се како пецкања во стомакот ниско, а и болки како менструални повремено, кои кратко траат и се издржливи.
  За други симптоми рано е, може поосетливи гради да имаш но немора да значи, сите немаат. После 6-7 ма недела почнува гадењето, повраќањето и поспаноста. И тоа е индивидуално, сите немаат исти симптоми.
  Уживај си и гали меше и со лесно до крај:hug: слободно прашувај што не ти е јасно, тука сме за да се советуваме:*
   
  На Allwayshappygirl, Broki5, CareTee и 3 други им се допаѓа ова.
 6. bokace1

  bokace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  569
  Пол:
  Женски
  И мене така ми беше , ме сечеше доле и сега после една недела не се осеќам така.
  Таа недела кога дознав дека сум бремена имав срашно гадење , ме тераше од внатре на газирано , имав вртоглавици и пребледував . Сега остана само осетливи гради да имам и мирисите ми сметаат . Понекогаш се чуствувам како и да не сум бремена.
  Само што сеуште не знам дали сум 5+4 или сум 6+4 :inlove:

  Едит: Дали ќе кивнев или ќе се закашлав чиствував пецкање и пресекување доле ниско .
   
  На Mira1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  3.183
  Допаѓања:
  43.567
  Дали има нешто ново??
  Се радувам за тебе:l:
   
  На bokace1 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  19.811
  Допаѓања:
  97.516
  Може покасно е зачнато. Колку долг ти е менструалниот циклус?
  Мене ми е 35-36 дена и докторот ми корегираше за 7 дена термин/недели. Бебето и така одговара.
   
  На Lilly., naturallmess и MilaSs12 им се допаѓа ова.
 9. bokace1

  bokace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  569
  Пол:
  Женски
  Дааа :inlove::inlove::inlove: малку сум трудничка :lol::lol:
  Уште на ехо да се појави јуначево мое и да дишам на раат :l:

  Едит : Или ме прашуваш во контекст дали има ново за дали се појавило на ехо или дали сум трудничка :rofl::rofl: од кога пишав размислив малку :rofl::rofl:
   
  На LucyLu, CareTee и mal.ecka им се допаѓа ова.
 10. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  3.183
  Допаѓања:
  43.567
  Ќе те чекам со убави вести,држам среќа:hug:
   
  На bokace1 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Mira1980

  Mira1980 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2020
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  520
  Пол:
  Женски
  Да исто и на мене кско пресекување, фала на одговорот, веројатно ништо страшно, така треба да биде
   
  На bokace1 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. CareTee

  CareTee Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2020
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  378
  Пол:
  Женски
  И јас ќе те прашав за второво. Извести не кога ќе го видите јуначето на ехо, вешто се крие.:inlove:
   
  На bokace1 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. lana2915

  lana2915 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2015
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  7 недела како мечка од зимски сон се осекам . Цел ден ми се спие и лежи.
  Имате некој начин идеа како да се расонам. Кафето го баталив скрос не можам да го пијам. Гадење имам но не со повракање.
   
 14. bokace1

  bokace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  569
  Пол:
  Женски
  Во Четврток сум на ехо , ќе пишам обавезно :inlove::inlove:
   
  На Maja92@, LucyLu, DELFINA81 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. bokace1

  bokace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  569
  Пол:
  Женски
  Нема начин , јас во 22h легнувам и во 7 и 30 станувам како навиена :rofl:
  Преку цел ден си зевам и се чуствувам поспано:?:

  Туку да си прашам , што јадете во ова прво тромесечие ?
  Овошје некако не ме влече , патлиџанот не ми е убав :envy:
  Јас за две недели 2 кг сум ставила (facepalm)прилично машала имав 80кг кога дознав дека сум трудна и веќе паника ме фака до крај колку би отишла (facepalm)
   
  На naturallmess и Moce19 им се допаѓа ова.
 16. Mira1980

  Mira1980 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2020
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  520
  Пол:
  Женски
  Женски спомнувате б6 добро е да се земе дали бедоксин б6 е тоа или само б6, фала позз, и колку на ден можеш да испиеш, инаку сум 5 недела од бременоста
   
  Последна измена: 1 јуни 2020
 17. naturallmess

  naturallmess Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2018
  Пораки:
  247
  Допаѓања:
  641
  Пол:
  Женски
  јас бев пред се ова на 6 циклуси кломифен и така лошо ме удрија хормоните за 8 месеци од 70 се качив на 80 кг , сега сум тука исто и интернистот на некоја диета ќе ме ставаше со 1900 калории ја инсталирав некоја апп и следев тоа па за месец ипол не качив ниедно кило еве како сум останата бремена , јадеш се само кога ќе споредиш кој оброк колку калории има во споредба со шејк или салата ќе ти се слоши ;(;( не дека сум јадач ама два оброка терам во ден зашто работното време ми е катастрофа и дома сум во 6 попладне , очекувам до 95 да качам до декември (fingers)(fingers) и верувај сум рекла и претходно уживајте ја бременоста само полека со шеќерот :l::l:
   
  На bokace1 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. wannababy

  wannababy Активен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2020
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
  не си сама јас по цел ден сум ваква :yawn: ќе помине со тек на време ;)

  ти си била добра мила моја ;) јас легнувам околу 22 и мака мачам додека заспијам |-) а пред 7 сум будна обавезно :( се си јадам овошје, зеленчук, месо :$ сега за сега фала му на бога само наутро имам сеуште ждриговини и малце одбивност но брзо ми проаѓа :lol:
   
  На bokace1 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. bokace1

  bokace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  569
  Пол:
  Женски
  Јас во принцип лесно качувам килажа , сега треба повеќе да внимавам , шеќерот скоро и на граница 5.4 ми беше.
  Но за здрава храна уста не ми се отвара, мм ми купил овошје и така си скапа ]:) Јогуртот така си остана :puke:
  Се надевам ќе се оправам со исхраната :l::l:
   
  На naturallmess му/ѝ се допаѓа ова.
 20. naturallmess

  naturallmess Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2018
  Пораки:
  247
  Допаѓања:
  641
  Пол:
  Женски
  и јас се надевам цело време ама џабе , од предходни бремености до 13 кг сум качувала така да ако идам накај 100ка и у 30 та недела ќе се стаам на диета еве тука пред сите ветувам , инаку вака по некое лепче каснувам во ден , малку благо и салати сакам многу посебно краставици , кога ми беше лошо минатата недела сум седнала со кисела вода и цела краставица на маса и доручкувам ... мм вика ти си забегала скроз :D:D:D:l::l: ќе бидеме супер јаки сме ние
   
  На bokace1 и wannababy им се допаѓа ова.